Internetinės vaistinės klientus vilioja sėdamos nuolaidas

Lietuvos internetinėse vaistinėse kol kas galima įsigyti tik be receptų parduodamų vaistų. Tačiau galimybė pasikonsultuoti su specialistu, patogiai išsirinkti produktą ir mokėti pigiau augina internetinės prekybos vaistais rinką.

Į vaistines dažniau traukia vyrenio amžiaus žmonės, jaunesni mieliau perka vaistus internetu.<br>A.Srėbalienės nuotr.
Į vaistines dažniau traukia vyrenio amžiaus žmonės, jaunesni mieliau perka vaistus internetu.<br>A.Srėbalienės nuotr.
Pasak A.Budrikienės, svarbiausias veiksnys, skatinantis klientus pirkti preparatus e-vaistinėse – nuolaidos.
Pasak A.Budrikienės, svarbiausias veiksnys, skatinantis klientus pirkti preparatus e-vaistinėse – nuolaidos.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Sep 1, 2016, 2:18 PM, atnaujinta May 14, 2017, 7:27 AM

E-vaistinės populiarėja

Pasak mažų kainų vaistinių „Camelia“ tinklą valdančios bendrovės „Nemuno vaistinė“ generalinės direktorės Aušros Budrikienės, elektroninių vaistinių rinka Lietuvoje auga.

„Mes visiškai neatsiliekame nuo ES vidurkio. Vidutiniškai Europoje vaistus internetu perka apie 10 proc. žmonių. Panašūs duomenys ir Lietuvoje, tačiau šiek tiek apsiperkančiųjų demografinis portretas.

ES dažniausiai vaistus internetu perka 54-75 metų amžiaus grupės pacientai. Tuo tarpu Lietuvoje didžiausia apsiperkančiųjų grupė – 18-35 žmonės“, – rinkos tendencijas komentavo A. Budrikienė.

Demografiniai skirtumai, pasak jos, labiausiai susiję su tuo, kad kitose šalyse internetinės vaistinės atsirado anksčiau nei Lietuvoje, be to, kai kuriose šalyse internetu galima įsigyti ir receptinių vaistų, kurie atvežami į namus. Tai aktualu būtent vyresnio amžiaus ar lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms, kurie dažniausiai negali išeiti iš namų.  

„Kita vertus, yra šalių, kuriose apsipirkimai e-vaistinėse sudaro itin mažą dalį rinkos. Tarkime, Vokietijoje vaistus internetu perka tik 7 proc. žmonių, Suomijoje – 6 proc. Dažniausiai toks nenoras pirkti vaistus internetu susijęs su negalėjimu tiesiogiai pasikonsultuoti su vaistininkais.

Kadangi Lietuvoje farmacinės paslaugos jau teikiamos ir telefonu, daugelis žmonių dėl to nenuogąstauja ir žino, kad bet kada gali pasitarti su specialistais, užsakymas bus pristatytas tiesiai į namus“, – galiojančią tvarką aiškino „Camelia“ vadovė.

Svarbiausias veiksnys – kaina

Populiariausi nereceptiniai vaistai perkami internetu – tai vaistai virškinimo sutrikimams, skausmui bei kojų venų nepakankamumo simptomams lengvinti, taip pat preparatai peršalimo ir karščiavimo simptomams mažinti.

„Tačiau populiariausi vaistai toli gražu nereiškia, kad jiems žmonės išleidžia daugiausiai pinigų.

Pastebime labai aiškią tendenciją – internetinės vaistinės populiarumą pirmiausia augina papildomo asortimento (kosmetikos, maisto papildų) pardavimas bei paslaugų prieinamumas ir galimybės sutaupyti. mažesnė kaina vis dar yra vienas svarbiausių veiksnių, nulemiantis, kur pirkti vaistus ar maisto papildus.

Žmonės skaičiuoja pinigus. Ir jei internete reikalingam produktui taikoma speciali akcija – tokių prekių pardavimas išauga. Tad stengiamės pasiūlyti mažiausias kainas ir elektroninėje erdvėje“, – pabrėžė A.Budrikienė.

Panašios tendencijos, anot jos, būdingos ir kitoms Europos šalims. Statistikos duomenimis, nuolaidos aktualios 46 proc. britų, 51 proc. vokiečių, 59 proc. austrų ir 51 proc. ispanų, medikamentus perkančių internetu.

Papildomos paslaugos – patogumas pirkėjams

Prie beveik 50 proc. (2016 m. sausio -liepos mėn. rezultatai, lyginant su praėjusių metų analogišku laikotarpiu) išaugusios internetinės prekybos apimčių, A.Budrikienės teigimu prisidėjo ir papildomos paslaugos: pristatymas į namus bei konsultacija telefonu su specialistu.

„Apsipirkti internetinėje erdvėje žmonėms itin patogu, nes nereikia vykti į vaistinę, stovėti eilėse ir gaišti laiko, be to, gali sutaupyti.

Reikalingas prekes galima užsisakyti net ir mobiliaisiais įrenginiais, o pageidaujant, nereceptinius vaistinius preparatus ir grožio prekes galima atsiųsti į namus ar kitu klientui patogiu adresu. Taip pat galite užsakyti reikiamus nereceptinius preparatus savo artimiesiems, kurie tuo metu negali patys nueiti į vaistinę ar vyresniems žmonėms, kuriems judėjimas iki vaistinės yra sudėtingas.

Apsiperkant internetu yra garantuojamas konfidencialumas. Žmogus gali neskubėdamas išsirinkti reikiamus preparatus, detaliai perskaityti jų aprašymus, iškilusius klausimus aptarti su vaistininku telefonu ir gauti pilną farmacinę paslaugą“, – kalbėjo „Camelia“ direktorė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.