Finansų technologijos neaplenks nė tų įmonių, kurios apie jas negalvoja

Finansų ministras Vilius Šapoka Paryžiuje vykstančiame renginyje „Fintech Revolution 2017“ pristatė Lietuvą kaip galimybių šalį finansų technologijų pramonei.

Fintech Revolutions 2017 renginyje (iš kairės): Prancūzijos ekonomikos ir finansų ministras Michelis Sapinas, V.Šapoka ir „France Fintech“ vadovas Alainas Clot.<br>Organizatorių nuotr.
Fintech Revolutions 2017 renginyje (iš kairės): Prancūzijos ekonomikos ir finansų ministras Michelis Sapinas, V.Šapoka ir „France Fintech“ vadovas Alainas Clot.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 28, 2017, 6:13 PM, atnaujinta Apr 7, 2017, 12:24 AM

„Fintech – tai tikras technologinis viesulas, finansų rinkoms suteiksiantis milžinišką progreso šuolį. Neabejotinai šiomis paslaugomis rytoj naudosis net ir tie, kurie šiandien apie jas nežino ir negalvoja. Siekiame, kad Lietuva, turinti modernią infrastruktūrą ir puikius specialistus, taptų regiono centru ir valstybė skatins šį siekį“, – renginyje sakė finansų ministras Vilius Šapoka, pakvietęs investuotojus steigti mūsų šalyje „Fintech“ įmones.

Įspūdingas Paryžiuje vykstantis renginys pritraukė svarbiausius Prancūzijos ir kitų šalių finansų rinkų dalyvius, Fintech paslaugų teikėjus, bankų, rizikos ir investicinių fondų atstovus (iš viso daugiau nei 800 dalyvių), kurie diskutavo kaip šių priemonių pagalba investuoti, skolintis ir skolintis pinigus, kaip kartu su finansų institucijomis jungti paslaugas tarpusavyje, kad klientams jos būtų paprastesnės ir prieinamesnės.

Pranešimus skaitė ir diskusijose dalyvo Sadiq Khan (Londono meras), Axelle Lemaire (buvusi Prancūzijos skaitmeninės ekonomikos ministrė), Divine (hip hop atlikėjas ir fintech startuolio „BLAK“ vadovas), Alexa von Tobell (New York Times pripažinta knygų autorė), finansinių technologijų kompanijų Leetchi & Mangopay, TransferWise, Younited Credit, Groupe Wari atstovai.

Lietuva yra atvėrusi kelią Fintech progresui, kuris siejamas su finansų sektoriaus plėtra. Praėjusiais metais Seimas priėmė Sutelktinio finansavimo įstatymą, Vartojimo kredito ir Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymų pataisas, leidžiančias veikti sutelktinio finansavimo, tarpusavio skolinimosi platformoms. Vyriausybė įteisino daugiau galimybių, nustatyti klientų tapatybę nuotoliniu būdu. Netrukus Finansų ministerija Vyriausybei pateiks siūlymus dėl tolesnės Fintech pramonės plėtros Lietuvoje.

Fintech pramonė atsirado stiprėjant sąsajoms tarp finansinių paslaugų ir informacinių technologijų sektorių. Inovatyvūs bendri sprendimai leidžia greičiau, pigiau ir patogiau teikti finansines paslaugas (ypač mokėjimų, elektroninių pinigų ir kreditų srityse) vartotojams.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.