Siūlo paprastus būdus, kaip kasdien sutaupyti

Šiais vartotojiškumo laikais vis dažniau kyla klausimų dėl finansinių sprendimų priėmimo ir jų valdymo. Tačiau kai išlaidos laukia kiekviename posūkyje ir taupyti darosi vis sunkiau, klausimų atsiranda vis daugiau ir tampa nebeaišku, nuo ko pradėti. Bet daugiau išmokti apie asmeninių finansų valdymą geriau vėliau negu niekada.

 Kasdien vadovaukitės keliais paprastais taupymo patarimais.<br> Bendrovės nuotr.
 Kasdien vadovaukitės keliais paprastais taupymo patarimais.<br> Bendrovės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 21, 2018, 12:05 PM

Skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Credit24“ klientų aptarnavimo vadovė Donata Stoškuvienė teigia, kad pasitaiko atvejų, kai klientams negali suteikti paslaugų, kadangi jie dėl finansinio nestabilumo neatitinka paskolos išdavimo reikalavimų. Tačiau net atitinkant pirminius reikalavimus, turint stabilias pajamas ir planuojant finansinius įsipareigojimus, ypač svarbu užsitikrinti, kaip seksis juos suvaldyti vėliau. Pasak specialistės, net trumpalaikių įsipareigojimų prisiėmimas yra labai svarbi išlaidų dalis, todėl būtina atkreipti dėmesį ir išmanyti asmeninių finansų valdymo pagrindus. 

„Svarbiausia visada iš anksto apgalvoti savo finansinius įsipareigojimus ir galimas jų pasekmes, teisingai įvertinti galimybes. Kitu atveju, kai finansai planuojami ir valdomi neapdairiai, tai gali tapti dideliu galvos skausmu. Žinoma, finansus suvaldyti nėra lengva, bet išmokus pamatinių dalykų, įmanoma subalansuoti savo asmeninius finansus“, - teigia „Credit24“ atstovė.

Kasdien vadovaukitės keliais paprastais taupymo patarimais

Visų pirma, prieš priimant bet kokius sprendimus dėl finansinių išlaidų, svarbu žinoti, kiek laisvų pajamų per mėnesį turite ir galite išleisti, kad kiti būtinieji poreikiai nenukentėtų. Jas sužinosite iš savo pajamų atėmus būsto nuomos, komunalinių mokesčių, transporto, maisto ir kitas išlaidas, kurios yra pastovios – išleidžiamos kiekvieną mėnesį. 

„Privalu suprasti, kad jei atėmus būtinasias išlaidas laisvų pinigų nelieka – tai ne priežastis skolintis, priešingai, tai reiškia, kad paskolos grąžinti nesugebėtumėte. Vadinasi, pirmas žingsnis valdant asmeninius finansus yra išmokti sutaupyti ir atsidėti daugiau laisvų pajamų“, - sako D. Stoškuvienė.

Neilgai paieškojus internete galima rasti daugybę gudrybių, kaip skiriant vos kelias minutes per dieną, sutaupyti nemažas nepastebimai pabėgančias sumas. Išbandykite „grynųjų dietą“ – nustatyta, kad žmonės linkę išleisti beveik penktadaliu mažiau, jei už prekes ar paslaugas atsiskaito grynaisiais, o ne banko kortele. 

Jei visgi tai atrodo per daug nepatogu, skirkite vieną minutę per dieną internetinio banko išrašo peržiūrai – galbūt pastebėsite įprotį, dažnai suvalgantį mažas sumas, kurios susideda į dideles, arba pamatysite, kokių nebenaudojamų paslaugų administravimo mokestis nepastebimai sumažina jūsų likutį. 

Dažnai taupydami žmonės renkasi mažiausios kainos pirkinius, bet verta atsiminti, kad nebūtinai mažesnė kaina reiškia, jog sutaupysite. Apskaičiuokite panaudojimą, o ne bendrą sumą – priklausomai nuo pirkinio, įvertinkite, kiek vienetų yra pakuotėje, koks maisto produkto svoris, koks prietaiso baterijos gyvenimo ilgis, kaip dažnai gali tekti taisyti nekokybišką daiktą. 

Galiausiai, atsidarykite kitą sąskaitą, skirtą tik santaupoms, kad jų nematytumėte tikrindami paprastas pajamas ir nekiltų noras jomis pasinaudoti netikėtoms pramogoms. 

Įvertinkite savo galimybes ir įdarbinkite vartojimo paskolas savo naudai 

Šiais laikais netrūksta specialių kelionių pasiūlymų ir nuolaidų kuponų, viliojančių paišlaidauti sutaupant. Vartojimo paskola gali būti puikus sprendimas, jei norite pasinaudoti tokiu pasiūlymu, kuris pasibaigs iki ateinančios algos. Tokioje situacijoje paskolą grąžinti problemų nebus, o iš gautos nuolaidos atėmus palūkanas, vis tiek sutaupysite. Tačiau jei esate įvertinę savo finansines galimybes ir žinote, kad paskola neigiamai nepaveiks jūsų finansinės situacijos, atsikvėpti dar nereikia. 

„Jei gaunate pastovias pajamas ir turite atliekamų pinigų, prieš skolindamiesi įvertinkite ir kaip gali pasikeisti išlaidos. Pavyzdžiui, jei skolinatės automobiliui, nepamirškite, kad prie jūsų išlaidų prisidės kuras. Arba jei planuojate pabėgti nuo lietuviškų šalčių į šiltus kraštus, laisvas pajamas žiemą sumažins brangesnis šildymas.

Svarbu į priekį suplanuoti ir išlaidas, ir įplaukas. Jei pasinaudoję specialiu pasiūlymu jau sulaukėte atlyginimo arba gavote priedą prie algos – grąžinkite paskolą anksčiau laiko, taip sutaupysite palūkanų“, - pataria „Credit24“ klientų aptarnavimo vadovė.

Pasak specialistės, norėdami išvengti finansinių nepatogumų, svarbiausia išsiugdyti gebėjimą sutaupyti, atsisakyti nereikalingų išlaidų ir įdarbinti pinigus bei šiuolaikinius finansinius sprendimus savo naudai. 

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.