Atvykstančių ir išvykstančių pinigines tikrins daug griežčiau

Du Europos Parlamento (EP) komitetai pritarė teisės akto projektui, kuris leis sugriežtinti į Europos Sąjungą (ES) įvežamų ar iš jos išvežamų grynųjų pinigų kontrolę.

Rengiamas teisės akto projektas, kuris leis sugriežtinti į Europos Sąjungą įvežamų ar iš jos išvežamų grynųjų pinigų kontrolę.<br> M.Patašiaus nuotr. 
Rengiamas teisės akto projektas, kuris leis sugriežtinti į Europos Sąjungą įvežamų ar iš jos išvežamų grynųjų pinigų kontrolę.<br> M.Patašiaus nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 4, 2018, 12:01 PM, atnaujinta Sep 4, 2018, 12:11 PM

Ekonomikos ir pinigų politikos bei Piliečių laisvių komitetai bendrame posėdyje pirmadienio vakarą pritarė reglamentui, pagal kurį numatoma išplėsti vežamų grynųjų pinigų sąvoką, sugriežtinti jų pervežimo kontrolę bei įpareigoti ES valstybes keistis informacija apie galimas nusikalstamas veiklas.

Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, į ES atvykstantys arba iš jos išvykstantys asmenys muitinėje privalo deklaruoti 10 tūkst. eurų viršijančią grynųjų pinigų sumą. Tačiau plintant negrynosioms mokėjimo priemonėms, nusikaltėliai vis dažniau randa būdų apeiti taisykles ir pervežti arba legalizuoti dideles pinigų sumas.

Išplėtus grynųjų pinigų apibrėžimą, jais bus laikomi ne tik banknotai, bet ir čekiai, kelionių čekiai, auksas, išankstinio apmokėjimo kortelės ir kai kurios kitos nevaliutinės mokėjimo priemonės. Jei jose būtų daugiau kaip 10 tūkst. eurų, juos bus privaloma deklaruoti. Įprastoms banko kortelėms tai negalios.

Šios taisyklės bus taikomos ir gryniesiems pinigams, kurie siunčiami paštu, krovininėmis ar kurjerinėmis siuntomis bei nelydimu bagažu. Atitinkamos ES valstybių institucijos galės sulaikyti siuntą ir pareikalauti, kad siuntėjas, gavėjas ar jų atstovas raštu arba elektroninėje erdvėje pateiktų deklaraciją apie šias lėšas ir jų kilmę.

ES valstybės narės taip pat privalės keistis informacija, jeigu būtų atrasta požymių, kad aptikti grynieji pinigai gali būti susiję su nusikalstama veikla.

Dėl šio reglamento kitą savaitę dar turės balsuoti visas Europos Parlamentas. Dėl jo jau pasiektas neformalus sutarimas su ES Taryba.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.