Mokslo ir verslo bičiulystė: idėjoms paversti realybe skyrė 68 mln. eurų

Bendriems mokslo ir verslo projektams, kuriuos įgyvendinant planuojama sukurti nemažai inovatyvių produktų, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė beveik 68 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų.

Numatė, kiek paramos skirs mokslo ir verslo bendriems projektams. <br>J.Stacevičiaus nuotr.
Numatė, kiek paramos skirs mokslo ir verslo bendriems projektams. <br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2019-01-24 11:39

Pagal ketvirtąjį priemonės „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ kvietimą 55 mln. eurų paskirstyta 91 teigiamai įvertintam projektui, praneša ministerija. Dar 12,45 mln. eurų skirta dviem stambiems projektams pagal ES investicijų priemonę „Intelektas LT-2“ .

„Matome, kad mokslo ir verslo bendradarbiavimas dar turi daug potencialo. Net 75 planuojami sukurti produktai yra nauji ne įmonės ar rinkos, o pasaulio lygiu. Į tokių produktų kūrimą ir eksportą turėtų orientuotis šalies verslas, tam pasitelkdamas šalies mokslininkus“, – pranešime sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Bendra priemonės „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ finansuojamų projektų vertė viršija 90 mln. eurų. Didžiausia projekto vertė yra 3,8 mln. eurų, o didžiausia finansavimo suma – beveik 2 mln. eurų. Net 62 proc. teigiamai įvertintų įmonių yra labai mažos ir mažos įmonės: projektus vykdys 28 mažos ir tiek pat labai mažų įmonių.

Įgyvendindami numatomus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) projektus, pareiškėjai žada sukurti tokius produktus, kaip sumani, realiuoju laiku planuojama pervežimų sistema, kuri sudarys galimybę spręsti 10 000 vilkikų transportavimo planavimo uždavinius, teikti veido rekonstrukcinės operacijos planavimo paslaugą, taikyti imunologinio nevaisingumo diagnostikos sistemą ir naudoti pažangios terapijos vaistinį preparatą imunologiniam nevaisingumui gydyti.

Pagal kitą ES investicijų priemonę „Intelektas LT-2“ 9 mln. eurų sulauksianti bendrovė netrukus pradės įgyvendinti projektą, kurio veiklos – tirti, kurti ir tobulinti mikrobinių produktų gamybos technologijas, o rezultatas – biologiškai panašaus ilgai veikiančio insulino glargino gamybos technologijos prototipas.

3,43 mln. eurų finansavimą gavusi įmonė kurs naujos kartos išmaniuosius kompozicinius ultragarsinius šilumos ir vandens skaitiklius, kurie ne tik bus pigesni, bet ir tarnaus pusantro karto ilgiau ir bus palankūs aplinkai.

Daugiausia naujų MTEPI projektų pagal abi priemones bus įgyvendinama Vilniaus apskrityje – 64, Kauno apskrityje – 21, Klaipėdoje – 3, Alytuje ir Marijampolėje – po 2, Telšių apskrityje – 1.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.