„Valdantiesiems, matyt, tik tokiu būdu įmanoma priminti, kokius įsipareigojimus jie pasirašė ir ko nesilaiko. Todėl teikiame tokį siūlymą. Pirma, Vyriausybė pati raštiškai įsipareigojo kelti algas viešojo sektoriaus darbuotojams nuo 2020 metų. Antra, toks siūlymas buvo pateiktas ir pirminiam biudžeto projektui“, – sako Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.
Socialdemokratų frakcija, susitikusi su kelioms dienoms uždaryto Vilniaus universiteto (VU) vadovais ir švietimo profesinėmis sąjungomis, palaiko mokytojų, dėstytojų, mokslininkų, ugniagesių ir kitų viešojo sektoriaus grupių protestus ir reikalavimus dėl atlyginimų kėlimo.
„Nedidinant atlyginimų viešojo sektoriaus darbuotojams ir negerinant jų darbo sąlygų, kyla grėsmė švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos, priešgaisrinės apsaugos ir kitų viešųjų institucijų tolesniam efektyviam veikimui ir ateičiai. O kalbant apie švietimą, tai ir valstybėje, ir biudžete ši sritis turi būti neabejotinu prioritetu“, – sako Seimo opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.
Kaip pastebi
socialdemokratai, susitikime su protestą paskelbusio ir dėl to uždaryto VU atstovais paaiškėjo, kad aukščiausios kvalifikacijos akademinio darbuotojo – profesoriaus – alga VU yra 1304 eurai „į rankas“, o pradedančiųjų mokslininkų – jaunesniųjų asistentų – siekia 690 eurų. Kitų darbuotojų atlyginimai nesiekia rinkos vidurkio.
Protestuojantys
dėstytojai ir mokslininkai reikalauja, kad būtų vykdomi valdančiųjų pasirašyti įsipareigojimai, ir atlyginimai būtų keliami ne nuo kitų metų rugsėjo, o nuo sausio.