Į darbą grįžusių Palangos gelbėtojų šiemet laukia kitokia vasara nei įprastai – darbą koreguoja koronavirusas. Nors sulaukė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacijų, tačiau dėl jų gelbėtojams kyla daugiau klausimų nei atsakymų. Pavyzdžiui, kaip elgtis gaivinant iš jūros ištrauktą žmogų?
„Jeigu gelbėtojas dalyvauja operacijoje, ištraukia skęstantįjį, jį reanimuoja su apsaugos priemonėmis. Gelbėtojus turėsime izoliuoti ir laukti iš medikų informacijos apie pacientą, kuris jiems buvo perduotas“, – „Lietuvos ryto“ televizijai kalbėjo Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.
Palangos gelbėtojai turės ne tik kontroliuoti, kad poilsiautojai laikytųsi atstumų, bet ir matuos žmonėms temperatūrą. Tam jie įsigijo droną, kuriuo bus galima išmatuoti kiekvieno poilsiautojo temperatūrą. Drone įmontuotas termovizorius. Jei bus užfiksuota, kad kažkurio žmogaus temperatūra per didelė, jis bus įspėtas ir tas atvejis užfiksuotas.
Pagal SAM rekomendacijas persirengimo kabinose turėtų būti pakabintas dezinfekcinis skystis. Tačiau kurortą prižiūrintys komunalininkai sako, kad tai įgyvendinti nerealu.
„Dezinfekcinio skysčio laikyti kabinose negalime todėl, kad jis negali būti laikomas aukštesnėje nei 25 laipsniai temperatūroje, jo negali liesti tiesioginiai saulės spinduliai. Sutarta, kad kabinos bus periodiškai dezinfekuojamos, o dezinfekantas prie jų nebus kabinamas“, – aiškino Palangos komunalinio ūkio direktorius Gediminas Valinevičius.
Dėl dažnesnės persirengimo kabinų ir tualetų dezinfekcijos komunalininkai susidūrė su darbuotojų stoka – nevilioja net ir tūkstančio eurų atlyginimas į rankas.
„Atlyginimus gerus siūlome, bet žmonės bijo ir neina. Gal įtakos turi, kad mokamos išmokos mokamos“, – svarstė G.Valinevičius.
Dėl to, kad reikės kontroliuoti, kaip poilsiautojai laikosi atstumų, teks įdarbinti daugiau gelbėtojų. Jų komanda jau surinkta – laukia apmokymai.
Patys poilsiautojai sako, kad kitoks poilsis jų negąsdina.
„Turim dezinfekcinio skysčio, kur bus daug žmonių, neisim. Bet visą vasarą turim progą čia pabūti“, – kalbėjo viena sutiktų poilsiautojų.
Klaipėdoje gelbėtojai darbą ketina pradėti nuo birželio. Viso pajūrio paplūdimiuose šiemet budės apie 200 gelbėtojų.