Vilniuje su šeima gyvenantis Saulius sodybą ant ežero kranto Ukmergės rajone pirko poilsiui.
„Man labai patinka kaimas, man labai patinka pjauti žolę, prižiūrėti augalus. Išėjo toks sutarimas su šeima – jiems patinka atostogauti sutvarkytoje sodyboje, o man patinka ją prižiūrėti“, – „Lietuvos ryto“ televizijai kalbėjo sodybos šeimininkas Saulius Savickis.
Užsitęsus karantinui sodyba vaizdingoje vietoje tapo ir darbo vieta. Jei oras vėsus – pietų stalas virsta darbo stalu, kai geras oras – vyras darbuojasi terasoje, gryname ore.
Saulius svarsto – nežinia, ar, atšaukus karantiną, norėtų grįžti ištisai dirbti biure.
Prireikus gamybos vadovu dirbantis vyras greitai pasiekia biurą sostinėje ar darbo reikalais nuvyksta į kitą miestą.
„Iki Vilniaus – 100 km, iki Kauno – 100 km, Panevėžys, Šiauliai, Utena – viskas panašiai vienodu atstumu. Jeigu reikia kažkurią vietą pasiekti, iš čia labai patogu, susisiekimas taip pat puikus“, – teigė S.Savickis.
Vyras sako visada apsiperkantis pas vietos ūkininkus ar smulkiuosius augintojus. Kaimiškais produktais aprūpina ir šeimą, dabar dėl vaikų mokslų likusią Vilniuje.
„Mieste ir dabar nėra kur tų pinigų išleisti – nėra kur nueiti. O čia gali eiti kur nori – žmonių nesutiksi. O jeigu į Vingio parką dabar bandysi nueiti – ten net eilės laukia patekti“, – kalbėjo vyras.
Tokių kaip Saulius pastaruoju metu itin daugėja – sodybos ir namai regionuose graibstomi.
Pasak Ukmergės rajono mero, vis daugiau žmonių, turinčių būstą didmiesčiuose, antrojo ieško regionuose. O per karantiną ir lieka juose dirbami per nuotolį.
„Žmonės kuriasi, statosi, renovuojasi pastatus. Kur žmogus gyvena ir yra registruotas – tiesioginė nauda savivaldybei, kadangi gyventojai čia sumoka pajamų mokestį. Mes turime galimybę daug labiau investuoti, plėsti ir vystyti savo kraštą“, – komentavo Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas.
Kad didmiesčių pinigai nusėda regionuose, džiugina ir smulkiuosius verslininkus. Parduotuvės vedėja Rūta Dūdienė teigia, kad naujakuriai daugiau išleidžia, perka daugiau ir brangesnių prekių.
„Mums gerai, stengiamės, kad žmonės turėtų pasirinkimą, rastų, ko jie nori, asortimentą plečiam“, – sakė ji.
Ukmergės rajono meras teigia, kad pastaruoju metu jau sunku Ukmergėje rasti būstą nuomai ar įsigyti.
Anot jo, ketinama išskirti atskirus sklypus gyvenamajai statybai, planuojama leisti ir daugiabučių statybą.
Nekilnojamojo turto ekspertai sako: jei tokiais tempais bus graibstomos sodybos ar namai regionuose, jų kainos gali gerokai šoktelėti.
„Sodybų ir namų kainos kol kas nėra taip stipriai pakilę, bet jeigu išsilaikys ta pati pardavimo tendencija kaip yra dabar, kaip buvo pernai metais, galvoju, kitais metais jau gali būti ir kilimo tikimybė“, – spėjo nekilnojamojo turto agentūros savininkė Renata Boguševičienė.
Ji teigia pastebėjusi, kad per pirmąjį karantiną buvo aktyvesni turtingesni pirkėjai, graibstė namus, sodybas vaizdingose vietose. Dabar santaupas traukia ir antro būsto atokiau nuo didmiesčių ieško vidutines pajamas turintys gyventojai.