Lietuvos bankas perspėja – jums gali bandyti įkišti sugadintų eurų monetų

Lietuvos bankas informuoja, kad Lietuvos rinkoje pastebėtos sugadintos eurų monetos, kurios buvo išimtos iš apyvartos dėl susidėvėjimo, tačiau užfiksuoti atvejai, kai buvo bandoma iškeisti didelius tokių monetų kiekius. Gyventojai raginami būti atidūs ir neatlikti jokių pinigų keitimo operacijų dideliais kiekiais gatvėje ar namuose, o prekybininkai – atidžiai tikrinti visas gaunamas monetas.

Jei vis dėlto įtartini pinigai buvo gauti, juos reikėtų atnešti į Lietuvos banko kasas ir pateikti mokumo ekspertizei.<br>M.Patašiaus nuotr.
Jei vis dėlto įtartini pinigai buvo gauti, juos reikėtų atnešti į Lietuvos banko kasas ir pateikti mokumo ekspertizei.<br>M.Patašiaus nuotr.
 Jei vis dėlto įtartini pinigai buvo gauti, juos reikėtų atnešti į Lietuvos banko kasas ir pateikti mokumo ekspertizei.<br> Lietuvos banko nuotr.
 Jei vis dėlto įtartini pinigai buvo gauti, juos reikėtų atnešti į Lietuvos banko kasas ir pateikti mokumo ekspertizei.<br> Lietuvos banko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Apr 27, 2021, 8:41 AM, atnaujinta Apr 27, 2021, 8:42 AM

Jei vis dėlto įtartini pinigai buvo gauti, juos reikėtų atnešti į Lietuvos banko kasas ir pateikti mokumo ekspertizei. Jeigu nustatoma, kad pinigai padirbti arba sąmoningai sugadinti, jie nekeičiami ir negrąžinami, jų vertė pinigų pateikėjui nekompensuojama. Kitais atvejais susidėvėję ar sugadinti pinigai pakeičiami naujais.

Sąmoningai sugadintas eurų monetas atskirti galima pagal įvairius požymius. Dalis jų atrodo buvusios sulankstytos, o vėliau vėl ištiesintos, iš dalies pažeidžiant monetų paviršiaus reljefą. Tokios monetos būna nuvalytos agresyviomis cheminėmis medžiagomis ir abrazyvais, todėl jų paviršius duobėtas, sueižėjęs, būna įlenkimų, subraižymų, briaunos – kreivos. Sąmoningai sugadintų monetų paviršiaus spalva yra pakitusi, gali būti įvairių spalvų apnašų.

1 ir 2 eurų nominalo monetose šerdis ir žiedas dažnai juda vienas kito atžvilgiu.

Įprastai nusidėvėjusios eurų monetos yra specialiai sugadinamos ir vėliau parduodamos į metalo laužą perdirbti. Tačiau užfiksuojama sukčiavimų atvejų, dažniausiai trečiosiose šalyse, kai į apyvartą grąžinamos apgadintos monetos.

Praneškite policijai apie bandymą iškeisti tokias monetas, jei su tuo susidūrėte.

Jei įtariate, kad monetos yra deformuotos ir vėl ištiesintos, pateikite jas Lietuvos banko ekspertizei – atneškite į Lietuvos banko kasas Vilniuje (Žirmūnų g. 151) ir Kaune (Maironio g. 25).

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.