Kauno kapinėse vietos kolumbariumuose irgi brangs

Antradienį Kauno miesto politikai svarsto, ar pritarti 2018 metų gruodį priimto Savivaldybės tarybos sprendimo „Dėl Kauno savivaldybės įmonės „Kapinių priežiūra“ teikiamų atlygintinų paslaugų kainų nustatymo“ pakeitimui. Pritarimas reikš, kad tos kainos keisis, bet, deja, ne mirusiųjų artimųjų, išlydinčių į amžinybę savo brangius žmones, naudai.

Kolumbariumas Romainių kapinėse.
Kolumbariumas Romainių kapinėse.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2021-06-21 13:33

Tarybai pateiktame ir viešai paskelbtame Aiškinamajame rašte pasakyta, kad pagrindinė įkainių keitimo priežastis – Kauno savivaldybės įmonės „Kapinių priežiūra“ 2021 m. gegužės 21 dienos raštas, kuriame išdėstyti argumentai, lemiantys kainų pokyčius.

Paaiškinta, kad pastaruoju laikotarpiu ženkliai išaugus laidojimų skaičiui urnose (iki 60 proc. visų laidojimų), auga ir asmenų palaikų laidojimas kolumbariumuose.

Kauno miesto Petrašiūnų ir I Romainių kapinėse kolumbariumų užimtumas siekia 80 proc. Atsižvelgiant į dabartines tendencijas kolumbariumai turėtų užsipildyti per vienerius metus. Todėl siekiant užtikrinti nenutrūkstamą laidojimą kolumbariuose, reikalinga jų plėtra mieste.

Taip pat teigiama, jog pakilus darbo užmokesčiui ir medžiagų kainoms, paskaičiuota, kad naujų kolumbariumų įrengimo savikaina Romainių viešose kapininėse išaugs mažiausiai 15 proc., o Petrašiūnų viešose kapinėse – 40 proc.

Dar pažymima, kad Kauno miesto Petrašiūnų kapinės yra prestižinės miesto kapinės, kuriose laidojami nusipelnę Lietuvai ir Kauno miestui žmonės.

Tačiau šiuo metu patvirtintos kolumbariumų kainos Petrašiūnų, Seniavos bei I Romainių viešosiose kapinėse skiriasi nežymiai. Dėl šios priežasties mirusiųjų artimieji dažniau renkasi kolumbariumų nišas prestižinėse Petrašiūnų viešosiose kapinėse, bet kolumbariumų plėtra šiose kapinėse yra ribota.

Taip pat dažniausiai yra pasirenkamos nišos, esančios II ir IV kolumbariumo aukštuose, o nišos, esančios I ir V aukštuose, lieka neužimtos.

Todėl ir siūloma keisti kolumbariumų kainas, diferencijuojant jas pagal kapines ir kolumbariumų aukštus.

Taip pat siūloma atsižvelgiant į augantį poreikį įrengti kolumbariumus Kauno miesto Panemunės viešosiose kapinėse.

Koronavirusui įsisiautėjus praėjusią žiemą, kai mirė nemažai žmonių, ir karantino sąlygos lėmė sirgusiųjų kūnų kremavimą, Kaune laidojimo duobės vienai urnai iškasimas ir užkasimas kainavo 120 eurų.

Pakeitus paslaugų kainas, tai kainuos 150 eur (nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d.), kasant bei užkasant urną naujoje kapavietėje. Likusiu metų laiku – 92 eurai(senoje kapavietėje) ir – 120 (naujoje).

Urnos padėjimas į kapavietėje įrengtą nišą leidimo išdavimas laidojančiųjų išlaidas padidins dar 10 eurų, o vienkartinis kolumbariumo nišos priežiūros mokestis (25 metai)– 450 eurų.

Pirmosios urnos su kremuotais žmonių palaikais laikymas Petrašiūnų viešųjų kapinių kolumbariumo nišos II, III ir IV aukštuose kainuos 1300 eurų, I ir V aukštuose – 900 eurų. Kitų urnų su kremuotais žmonių palaikais laikymas toje pačioje kolumbariumo nišoje – 90 eurų.

Pirmosios urnos su kremuotais žmonių palaikais laikymas I Romainių viešųjų kapinių kolumbariumo nišos II, III ir IV aukštuose – 600 eurų, I ir V aukštuose – 500 eurų, Seniavos viešųjų kapinių kolumbariumo nišos II, III ir IV aukštuose – 455 eurai, I ir V – 414 eurų. Panemunės viešųjų kapinių kolumbariumo nišoje – 700 eurų.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.