Vilniečiams liko kelios dienos, per kurias dar gali kreiptis šildymo kompensacijos

Sekmadienis – balandžio 30 d. – yra paskutinė diena, kai dar galima teikti prašymą dėl šildymo kompensacijos už 2022–2023 m. šildymo sezoną, laikotarpiui nuo 2022-ųjų spalio 1 d., primena Vilniaus miesto savivaldybė.

Nustačius teisę į kompensaciją, ji bus apskaičiuojama individualiai.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Nustačius teisę į kompensaciją, ji bus apskaičiuojama individualiai.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 25, 2023, 5:01 PM

Nustačius teisę į kompensaciją, ji bus apskaičiuojama individualiai – atsižvelgiant į būste gyvenamąją vietą deklaravusiems asmenims tenkančių pajamų ir patiriamų šildymo išlaidų.

Kompensuojama būsto šildymo išlaidų už normatyvinį būsto plotą dalis, viršijanti 10 proc. skirtumo tarp bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens vidutinių pajamų per mėnesį ir 314 eurų kiekvienam bendrai gyvenančiam asmeniui arba 471 eurą vienam gyvenančiam asmeniui.

Savarankiškai apskaičiuoti galimą kompensacijos sumą, jeigu būtų nustatyta teisė, galima pasinaudojant būsto šildymo išlaidų kompensacijos skaičiuokle.

Prašymą būsto šildymo išlaidų kompensacijai galima pateikti vienu šių būdų: elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistema www.spis.lt; paskambinus Socialinių išmokų skyriaus telefonu 8 700 35545 ir sekant garsinio vedlio nurodymais (Paslauga teikiama bet kuriuo patogiu paros ar savaitės metu.

Svarbu, kad asmuo anksčiau būtų kreipęsis dėl bet kokios socialinės išmokos ir jo duomenys būtų paramos gavėjų sąraše.) ar paskambinus Socialinių išmokų skyriaus darbo metu prašymą pateikti bendraujant su konsultantu; užpildytą ir kvalifikuotų parašu pasirašytą prašymą atsiųsti paštu adresu Kauno g. 3, LT-01314 Vilnius, el. paštu sis@vilnius.lt arba pateikti naudojantis E. pristatymo sistema adresu https://epristatymas.lt/; atvykus į Savivaldybės Klientų aptarnavimo centrą Konstitucijos pr. 3 (I a.).

Gyventojams, kuriems priklauso teisė gauti kompensaciją, šilumos tiekėjas apskaičiuos ir ją pritaikys einamosiose mėnesio sąskaitose už visus paskirtus laikotarpius. Sąskaitas jau apmokėję vilniečiai einamosiose sąskaitose matys permoką, kuria bus dengiami ateities mokėjimai ar jų dalis.

Kreipiantis nuo gegužės 1 d. bus galima prašyti šildymo išlaidų kompensacijos tik už du praėjusius mėnesius, t. y. teikiant prašymą kompensacijai gauti nuo 2023 m. kovo 1 d., kai kreipiamasi gegužę arba nuo 2023 m. balandžio 1 d., kai kreipiamasi birželį.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.