G. Skaistė tikina, kad prie gyventojų pajamų mokesčio teks grįžti: įvardino kada

Finansų ministrė Gintarė Skaistė tvirtina, kad prie Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pokyčių, kurie numatyti mokesčių reformoje, bus grįžta po diskusijos dėl šiuo metu Seime svarstomo nekilnojamo turto (NT) mokesčio. Ji tikina nematanti GPM įstatymo kaip atskiro klausimo, o dėl mokesčių reformos ilgai trunkanti diskusija, anot ministrės, yra natūrali.

G.Skaistė.<br>T.Bauro nuotr.
G.Skaistė.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Ignas Dobrovolskas

Oct 9, 2023, 12:59 PM, atnaujinta Oct 9, 2023, 1:00 PM

„Prie gyventojų pajamų mokesčio, matyt, sugrįšime po to, kai bus užbaigti nekilnojamojo turto mokesčio diskusijos klausimai, sakyčiau, kad tas klausimas dar nebaigtas“, – interviu portalui 15min teigė G. Skaistė.

„Aš jo (GPM įstatymo – ELTA) nematyčiau kaip atskiro klausimo. Ten yra visas mokesčių paketas, kuris yra didelės apimties, manau, natūralu, kad tos diskusijos užtrunka. O kad jos nebuvo vykdomos tuo metu, kai buvo pandemija, karas, energetikos krizė, man atrodo, yra gerai – tuo metu tiesiog tos diskusijos būtų buvę dar labiau sudėtingos, negu jos yra šiandien“, – sakė ji.

G. Skaistė aiškino suprantanti, kad mokestiniai klausimai yra nepopuliarūs, bet jiems, kaip ir GPM įstatymui, „laikas ateis“.

„Suprantu, kad mokestiniai klausimai yra pakankamai nepopuliarūs, bet tuo metu, kai energetikos kainos sušoko į viršų, diskutuoti apie akcizų kėlimą turbūt apskritai būtų buvę sudėtinga. Man atrodo, kiekvienam klausimui yra savo laikas, ir manau, kad laikas ateis“, – tikino politikė.

ELTA primena, kad rugpjūčio pabaigoje posėdžiavusi koalicinė taryba sutarė apie prieštaravimų tarp valdančiųjų sukėlusią mokesčių reformą toliau diskutuoti atskirais etapais ir skiriant tam pakankamai laiko. Neatmetama, kad diskusija dėl GPM įstatymo gali nusikelti ir į kitus metus.

Kritiką mokesčių reformai ne kartą išsakė tiek koalicijos ir opozicinių partijų atstovai, tiek socialiniai partneriai.

Vyriausybės pateiktoje mokesčių reformoje numatomi didesni mokesčiai daliai dirbančiųjų individualiai. Priėmus pakeitimus, daugiau asmenų turėtų mokėti nekilnojamojo turto mokestį, keistųsi kai kurių lengvatų taikymo tvarka, būtų įvesta minimali nedarbo išmoka.

Keičiami GPM tarifai, peržiūrimos lengvatos

Finansų ministerijos pateiktame Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo projekte siūloma peržiūrėti mokesčio tarifus ir keisti individualios veiklos apmokestinimo sąlygas.

Siūloma iki 2026 m. palaipsniui vietoje 15 proc. numatyti 20 proc. GPM tarifą. Taip pat numatoma nuo 120 iki 180 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) padidinti bendrų metinių gyventojo pajamų ribą, kurią viršijus taikomas papildomas 7 proc. tarifas. Tuo metu papildomu 5 proc. tarifu numatoma apmokestinti pajamas, siekiančias tarp 60 ir 120 VDU.

Taip pat siekiama atsisakyti lengvatų ilgalaikėms gyvybės draudimo ir trečios pakopos pensijų fondų įmokoms bei supaprastinti pajamoms iš investavimo taikomą apmokestinimo režimą įvedant naują priemonę – investicinę sąskaitą.

Projekte dar siūloma apmokestinti 300 tūkst. eurų vertę viršijančias iš artimųjų gautas dovanas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.