Dėl dažnų pažeidimų ir rizikos nepaisymo nebeleidžia skolinti (papildyta)

„Vilniaus kredito unijai“ laikinai uždrausta teikti skolinimo (įskaitant hipotekines paskolas) finansinę paslaugą. Taip antradienį nusprendė Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, atsižvelgdama į tai, kad Vilniaus kredito unija nevykdė veiklos riziką ribojančių normatyvų. Kredito unijos valdybos pirmininkas Vaidas Gailys tokią sankciją laiko per griežta.  

Daugiau nuotraukų (1)

Viktorija Vosyliūtė

Aug 7, 2012, 6:41 PM, atnaujinta Mar 17, 2018, 12:47 PM

„Istorijoje jau buvo atvejų, kai kredito unija buvo pažeidusi tokius reikalavimus, bet buvo taikomi įspėjimai. Šį sprendimą vertinu kaip per griežtą. Kalbant apie pačią unija, tai jos veikla yra pelninga.“ – Lietuvos Banko Priežiūros tarnybos sprendimą  „Vilniaus kredito unijos“ valdybos pirmininkas V. Gailys.

Pasak Lietuvos banko pranešimo, sprendimas dėl šios poveikio priemonės priimtas dėl nevykdomų didžiausios paskolos sumos vienam skolininkui normatyvo. Normatyvas nustato, kad paskolos suma vienam skolininkui neviršytų 25 procentų kredito unijos perskaičiuoto kapitalo, ir didelių paskolų normatyvo, pagal kurį didelių paskolų bendroji suma negali būti didesnė kaip 300 procentų kredito unijos perskaičiuoto kapitalo.

Skiriant tokią poveikio priemonę atsižvelgta į tai, kad „Vilniaus kredito unija“ jau anksčiau ne kartą buvo taikytos poveikio priemonės už teisės aktų, reglamentuojančių saugią ir patikimą kredito unijų veiklą, pažeidimus.

Paklaustas ar bus perrašomos sutartys su klientais ir kada „Vilniaus kredito unija“ pašalins priežastis, dėl kurių buvo apribota jų veikla, kredito unijos atstovas tikino, kad dalis problemų jau dabar yra išspręstos. 

„Dalis paskolų viršijusių normatyvą jau grąžinta. Likusią dalį planuojame per rugpjūtį ir rugsėjį išspręsti. Nors turime laiko iki metų pabaigos, tačiau viską ketiname sutvarkyti iki šio ketvirčio pabaigos.“  - sakė V.Gailys.

Lietuvos banko Priežiūros tarnybos nuomone, pritaikius šią poveikio priemonę kredito unija privalės iš esmės peržiūrėti paskolų portfelio koncentraciją ir, įvertinusi prisiimtą riziką, imtis priemonių veiklos riziką ribojančių normatyvų vykdymui užtikrinti.

Kartu Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pažymi, kad šios poveikio priemonės pritaikymas neturėtų turėti neigiamos įtakos nei šalies kredito unijų sistemos, nei pačios kredito unijos stabilumui ir patikimumui, jis skatins „Vilniaus kredito uniją“ atsakingiau vykdyti kredito unijų veiklą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus.

Vilniaus kredito unija įpareigota iki šių metų gruodžio 31 d. užtikrinti veiklos riziką ribojančių normatyvų vykdymą ir informuoti apie tai Lietuvos banko Priežiūros tarnybą. Jei unija riziką ribojančius normatyvus pradės vykdyti anksčiau, ji galės kreiptis į Lietuvos banką prašydama poveikio priemonės nebetaikyti.

„Vilniaus kredito unijos istorija prasidėjo 1997 metais, kai nukentėję nuo nepatikimų komercinių bankų indėlininkai nutarė susivienyti ir įsteigti savo finansinę įstaigą - kredito uniją,“ – rašoma oficialiame „Vilniaus kredito unijos“ puslapyje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.