Moderniame tyrimų centre odontologai kurs naujus gydymo metodus

Dėl atliekamų tyrimų jau pripažinti tarptautiniu lygiu Lietuvos odontologai siekia dar labiau tobulinti gydymo metodus. Vienuolika dantų gydimo ir priežiūros organizacijų susivienijusių į „Odontologijos inovacijų klasterį“, pasinaudodamos ES parama, kuria mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros centrą.

Daugiau nuotraukų (1)

Dominykas Jarutis

Dec 13, 2012, 9:51 AM, atnaujinta Mar 14, 2018, 4:16 PM

Tarptautinis įvertinimas

„Norime būti konkurencingi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio rinkose, o tam reikia inovatyvių produktų, gydymo metodų. To siekdami susibūrėme į klasterį. Nors bendradarbiavome ir anksčiau, klasterio rėmuose galime nuveikti daugiau.

Pavyzdžiui, ir anksčiau atskiros klasterio įmonės teikdavo projektus ES paramai gauti, tačiau tokios paramos, kokią gavome dabar, pavieniui tikrai nebūtume įstengę įsisavinti“, - pasakoja „Odontologijos inovacijų klasterio“ vadovė Renata Gilienė.

Odontologus vienijančio klasterio nariams moksliniai tyrimai ne naujiena. Pavyzdžiui, š.m. spalio 10-13 dienomis, Kopenhagoje vyko kasmetinis kongresas “European Association for Osseointegration”.

Jame dalyvavo Vilniaus implantologijos centro klinikos gydytojai: Algirdas Puišys, Tomas Linkevičius, Mindaugas Stacevičius ir Natalja Maslova. Klinikos gydytojai skaitė pranešimus, kurie yra aktualūs šios dienos pasauliniam mokslui ir klinikinei praktikai.

Šios konferencijos metu organizatoriams buvo pateikta 600 tyrimų, iš jų atrinkti 8 klinikiniai tyrimai. Vilniaus implantologijos centro  klinikos gydytojo periodontologo A. Puišio pranešimas “Kraštinio kaulo stabilumas aplink dantų implantus pastorinus dantenas” laimėjo 1-ąją vietą klinikinių tyrimų konkurse.

Kuria tyrimų centrą

Tikimasi, kad įkūrus naująjį mokslinių tyrimų ir mokymų centrą pavyks pasiekti dar didesnių laimėjimų.

Pagal priemonę „Inoklaster LT+“ vykdomą projektą numatyta įsigyti mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros odontologijos srityje įrangą, kuri bus naudojama klasterio tyrimų centre Vilniuje. Taip pat numatyta įsigyti odontologijos mokymų įrangą klasterio dalyvių kvalifikacijai tobulinti. Čia vyks ne tik teoriniai, bet ir praktiniai užsiėmimai, o turima įranga leis klasterio nariams atliekamas operacijas stebėti nuotoliniu būdu.

Tyrimų centro sukūrimui skirta 3,9 mln. Lt. ES fondų paramos. Šį projektą klasteris tikisi pabaigti per trejus metus.

Taip pat vykdomas projektas „Odontologijos inovacijų klasterio plėtra“, kurio metu siekiama sustiprinti klasterio žinomumą rengiant konferencijas, skirtas pritraukti naujų narių, pasidalinti patirtimi, mokyti, dalyvauti tarptautinėse konferencijose. Šiam, taip pat pagal priemonę „Inoklaster LT“ vykdomam projektui iš ES struktūrinių fondų skirta 151 314 Lt. Projektą pabaigti tikimasi per du metus.

„Projekto įgyvendinimas turės žymų teigiamą poveikį odontologijos sektoriaus tarptautinio konkurencingumo augimui, Lietuvos ekonomikos vystymuisi ir odontologijos sektoriaus pažangai“, įsitikinusi R. Gilienė.

Priemonės „Inoklaster LT“ tikslas - gerinti žinių ir technologijų sklaidos terpę, skatinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros srityje, didinti Lietuvos pramonės tarptautinį konkurencingumą.

ukmin.lt

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.