Verslininkų reveransas – politikams ir talkininkams

„Tauta išrenka valdžią. Todėl ją tenka gerbti, su ja tenka bendrauti, kalbėtis. Bet ir valdžia turi mokėti klausytis ir įsiklausyti, ką jai sako verslininkai“, - Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus įsitikinęs, kad verslo ir valdžios santykiuose svarbiausia – partnerystė.

Daugiau nuotraukų (1)

Audrė Srėbalienė

May 3, 2013, 10:23 PM, atnaujinta Mar 7, 2018, 7:36 AM

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) penktadienį, gegužės 3-iąją, sostinės Pirklių klube įteikė metų apdovanojimus labiausiai per 2012-uosius verslui talkinusiems žmonėms.

LVK kasmet, pradedant 2001-aisiais, renka partnerystės lyderius, - žmones, kurie labiausiai nusipelnė, skatindami skaidrų verslo ir valdžios institucijų bendradarbiavimą. Šią „Partnerystės lyderio“ nominaciją už nuoseklų socialinės partnerystės plėtojimą šiemet VLK skyrė premjerui Algirdui Butkevičiui.

Pasak V. Sutkaus, LVK nuolat siekia, kad verslas ir valdžia dirbtų kaip partneriai. Kartais tai pavyksta, o kartais – ir nelabai.

„Šįkart naujosios Vyriausybės programai pateikėme 55 pasiūlymus iš dešimties verslo sričių. Daugiau kaip pusė jų buvo įtraukti į vyriausybės programą, kiti – į programos prioritetinių priemonių planą.

Premjeras A. Butkevičius buvo ir yra geranoriškas, atviras idėjoms, iniciatyvus. Jis vertina socialinio dialogo reikšmę ir laikosi atsakingo valdymo principų“, - priežastis, kodėl šiemet partnerystės lyderiu verslininkai išrinko ministrą pirmininką, nurodė V. Sutkus.

„Partnerystės lyderio“ nominacija ankstesniais metais buvo suteikta šviesaus atminimo Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui Bronislovui Lubiui, prezidentui Valdui Adamkui, tuometei ES komisarei Daliai Grybauskaitei ir kitiems verslui talkinusiems žmonėms.

„Esame maža valstybė. Bet turime būti konkurencinga. Manau, kad labiausiai reikia būti lankstiems. Ir skirti dėmesį toms verslo sritims, kurios padidintų vartojimą vidaus rinkoje“, - sakė verslininkų pagerbtas A. Butkevičius.

Amerikoje – geidžiami

Lietuviai – darbštūs. Bet savimi nepasitiki. Kam kam, bet mūsų darbštuoliams JAV rinkos nėra ko bijoti. Taip Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis kursto verslininkų ambicijas atsigręžti į JAV rinką.

Lietuvos verslininkų konfederacija jam „Verslo ambasadoriaus 2012“ titulą suteikė už pagalbą organizuojant vieną didžiausių Lietuvos verslo konfederacijos renginių – Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą Čikagoje.

Tačiau forumas – tik vienas įvykių. Ž. Pavilioniui kone kas mėnesį tenka dalyvauti įvairiuose renginiuose, kuriuose su savo verslu supažindina ir lietuviai, ir amerikiečiai.

Anot ambasadoriaus, Lietuvos įvaizdis JAV šiuo metu – labai geras. Po to, kai mūsų šaliai pavyko suvaldyti ekonomikos krizę, JAV kompanijų susidomėjimas Lietuva ypač padidėjo.

Lietuvą atrado inovacijų, ypač – biotechnologijos įmonės. Tai ir iš Bostono kilusi bioproduktų gamybos bendrovė „Thermo Fischer Scientific“. Įmonė, prieš keletą metų įsigijusi Vilniuje „Fermentą“, ir toliau čia koncentruoja savo gamybos pajėgumus.

Dingstis tam – sumanios „lietuviškos smegenys“, - mūsų šalies mokslo žmonės.

„Lietuva patraukli ir energetikos įmonėms. Kone visuose energetikos projektuose dalyvauja Amerikos kompanijos. Tarp jų ir „GE“ - „General Electric“ konglomeratas, didžiausias pasaulyje JAV investuotojas.

Žiūrėsime, kaip seksis „Chevron“ su leidimais žvalgyti skalūnų dujas.

Suskystintų dujų terminalo pagrindinis konsultantas yra įmonė „Fluor“ iš Teksaso.

Klaipėdos uostas tapo pagrindiniu krovinių terminalu į Afganistaną iš JAV. Apskritai daugybė JAV uostų sutelkė dėmesį į Klaipėdą. Nes per mūsų uostą gali susisiekti su visa buvusia Sovietų sąjunga ir pasiekti net Kiniją“, - lrytas.lt sakė ambasadorius Ž. Pavilionis.

Eksportui tiesia tiltą

Prieš pusmetį mūsų šalies mėsos perdirbimo įmonės jau buvo sulaukusios inspektorių iš JAV vizito. Netrukus JAV atsivers mūsų gaminiams.

Anot Ž. Pavilionio, birželį arba liepą turi prasidėti derybos dėl laisvosios prekybos sutarties. Tai reiškia prekybos žemės ūkio produktais liberalizavimą.

Šiuo metu amerikiečiai ragauja lietuviškų sūrių, ledų, alaus. Ir įvairių žuvies produktų. Kol kas lietuviški produktai atsiduria imigrantų parduotuvėse. Bet neseniai lietuvišką alų įsileido ir prekybos tinklas Arizonoje.

„JAV gyvena apie milijoną lietuvių. Yra ir daugybė mums draugiškų litvakų. Ten galimybės prekybai – milžiniškos. Prasideda laikas, analogiškas tam, kuris buvo 1994-aisais JAV ir ES pasirašius prekybos sutartį“, - sakė Ž. Pavilionis.

Skaitanti Lietuva LVK užpernai, 2011-aisiais įsteigė dar vieną - „Socialiai atsakingo verslo“ apdovanojimą. Šiemet šį titulą pelnė leidykla „Alma littera“. Leidyklos projektas „Augu skaitydamas“, skirtas skaitymui populiarinti, buvo pripažintas geriausiu iš dvidešimties.

Ir stumtelėjo į šalį dėl apdovanojimo besirungusių Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ bei „Kam to reikia?“ projektus. Pastarąjį, skirtą moksleivių kūrybiškumui skatinti, kartu sukūrė bankas „Swedbank“ ir telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“.

„Su nerimu stebėdami, kad lietuviai skaitymui skiria gerokai mažiau laiko nei kitos Europos šalys, praėjusiais metais sukūrėme viziją – „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“.

Norime paskatinti žmones skirti daugiau laiko knygoms. Šią viziją pradėjome įgyvendinti, parengę projektą „Augu skaitydamas“. Padedame tėvams įpratinti vaikus nuo mažens skaityti“, - sakė leidyklos „Alma littera“ vadovė Danguolė Viliūnienė. Pernai Lietuvos vaikai augino „Knygų medžius“, skaitė kartu su garsiais žmonėmis, miestų merais. Anot D. Viliūnienės, kuo daugiau bus skaitoma, tuo daugiau Lietuvoje bus išsilavinusių, kūrybingų, raštingų žmonių.

Garbės ženklai – darbštuoliams

Lietuvos verslo konfederacijai labiausiai nusipelnę žmonės buvo apdovanoti „Garbės ženklais“. Šiemet jie įteikti Lietuvos ambasadorei Kinijoje Linai Antanavičienei, Lietuvos antstolių rūmų valdytojai Dovilei Satkauskienei.

„Garbės ženklais“ buvo pagerbti komunikacijos konsultantų agentūros „VRP | Hill & Knowlton“ valdybos pirmininkas Mykolas Katkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vadovas Arūnas Karlonas, Lietuvos prekybos biuro Čikagoje vadovė Ingrida Bublys ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.