Iš tiesų, šiandienos kapitalistiniame pasaulyje daugelis užmiršta, jog žaidimas buvo sukurtas turint tikslą vaikams parodyti blogąją šios ekonominės sistemos pusę.
Pirmoji „Monopolio“ versija buvo patentuota 1904 m. ir vadinosi „Žemvaldžio žaidimas“ (angl. - „The Landlords Game“).
Jau tada žaidėjai galėjo rinktis iš daugelio šiandien visiems pažįstamų figurėlių, o sklypų kainos einant per žaidimo laukelius vis didėjo. Taip pat buvo galima užlipti ant kalėjimo, nemokamo stovėjimo ir „Eiti“ aikštelių.
Žaidimo kūrėja amerikietė Elizabeth Magie yra sakiusi, kad jos tikslas buvo parodyti vaikams kapitalizmo nesąžiningumą ir neteisingumus. Ji galvojo, kad žemvaldžiai yra parazitai ir visus žaidime galiojančius mokesčius būtų galėjęs pakeisti vienas jiems skirtas mokestis.
Gandus paneigė
Tai, kad naujoje „Monopolio“ versijoje gali nebelikti kalėjimo langelio ne vienas šio žaidimo mėgėjas sutiko su liūdesiu ir netgi pykčiu.
Manyta, jog kalėjimo panaikinimas atspindi situaciją realiame pasaulyje, kai didelį kapitalą valdantys žmonės visada sugeba išvengti visiems kitiems skiriamų bausmių.
Pavyzdžiui, po 2008 m. bankų griūties JAV dar nei vienas iš jos kaltininkų neatsidūrė už grotų.
Tačiau vėliau „Hasbro“ atstovai paneigė tokius gandus.
„Tik norėjau patikslinti, kad „Monopolio Imperija“ kalėjimo langelį turės. Jis nebuvo pašalintas iš žaidimo“, – sakė žaidimo gamintojo atstovas žiniasklaidai.
Pokyčių bus
Naujoji „Monopolio Imperija“ skirta visų pirma šiuolaikiniams vaikams su dėmesio stoka. Žaidimą galima įveikti per 30 min., kai senoji versija galėdavo užtrukti valandų valandas.
Be to, nuo šiol žaidėjai pirks ne sklypus, bet prekių ženklus, tokius, kaip „Coca-Cola“, „Xbox“, „McDonald's“ ir kiti.
Taip pat keičiasi ir žaidimo lentos stilius – ji tapo tamsesnė. Atsirado naujų figūrėlių – „Xbox“valdymo pultelis, porcija „McDonald's“ bulvyčių ir „Coca-Cola“ butelis.
Greičiausiai šios kompanijos paklojo nemažą sumą už tokią reklamą – ji vaikų protus plauna daug veiksminiau už paprastą televiziją.