Smulkiųjų vartojimo kreditų bendrovės neskolins saiko nejaučiantiems klientams

Nenorintieji gauti greitojo kredito nuo šiandien gali parašyti prašymą ir būti įtraukti į registrą „Neteikit man kredito“. Registras skirtas padėti apsisaugoti žmonėms, turintiems tam tikrų priklausomybių, dėl kurių impulsyviai galėtų pasiimti smulkųjį vartojimo kreditą. Į šį registrą įrašytiems asmenims Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) įmonės besąlygiškai įsipareigoja neteikti kreditų.

Į registrą įtraukti asmenys gauna garantiją, jog jiems nebus teikiami greitieji kreditai.<br>123rf asociatyvi nuotr.
Į registrą įtraukti asmenys gauna garantiją, jog jiems nebus teikiami greitieji kreditai.<br>123rf asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Oct 24, 2013, 10:21 AM, atnaujinta Feb 20, 2018, 9:37 PM

„Smulkiųjų vartojimo kreditų kompanijos gerai suvokia savo atsakomybę visuomenei ir klientams, todėl priėmė sprendimą riboti kreditų išdavimą asmenims, turintiems problemų dėl nesaikingo skolinimosi, – sakė LSVKA direktorė Kristina Nemaniūtė-Gagė. – Mūsų paslaugų esmė – operatyviai, patikimai ir paprastai suteikti žmogui kreditą, kai jam iškyla būtinybė subalansuoti savo pinigų srautus, padengti netikėtas išlaidas, suvaldyti vadinamuosius finansinius šokus.

Iš kitos pusės žmonėms, kurie kenčia nuo tam tikrų priklausomybių – alkoholiui, lošimams, nesaikingam išlaidavimui ar pan., norime suteikti galimybę apsaugoti pačius save nuo impulsyvių sprendimų“, – pristatydama iniciatyvą sakė asociacijos atstovė.

Skirtingai nuo kitų registrų, į šį registrą įtraukti asmenys gauna garantiją, jog jiems nebus teikiami greitieji kreditai – susitarimą pasirašiusios įmonės griežtai įsipareigojusios neteikti kredito žmogui įtrauktam į registrą – pažeidus šią pareigą įmonei numatytos finansinės sankcijos.

„Džiugu, kad mūsų asociacijos matymas sutampa su Lietuvos banko, kuris tokią priemonę ketina siūlyti teikdamas Vartojimo kredito įstatymo pakeitimo projektą. Bet kuris asmuo jau dabar gali parašyti prašymą ir būti įtrauktas į registrą „Neteikit man kredito,“ – sakė K.Nemaniūtė-Gagė.

Norėdamas būti įtrauktas į registrą, gyventojas turėtų užpildyti ir pateikti asociacijai prašymą. Registre jau užsiregistravo pirmasis naudotojas. Pasak asociacijos atstovės, ypač aktyviai registru domisi besiskolinančiųjų vaikų tėvai, tačiau pagal įstatymą įtraukti į nekredituotinų asmenų sąrašą galima tik asmenišku paties žmogaus prašymu arba teismo sprendimu.

„Prašyme asmuo pasirenka laikotarpį – nuo 6 mėnesių iki 2 metų, kuriuo vartojimo kreditai jam nebus teikiami. Artėjant termino pabaigai jis nurodytais kontaktais gaus įspėjimą ir prireikus galės terminą pratęsti. Išsibraukti iš registro užtruks ilgiau – nuo pateikto prašymo turės praeiti trijų mėnesių terminas, kol jis įsigalios. Tokia tvarka skirta žmogaus interesams apsaugoti“, – sakė K.Nemaniūtė-Gagė.

Šiuo metu registru yra įsipareigoję naudotis LSVKA asocijuoti nariai, kurie apima apie 60 proc. rinkos. Planuojama, kad prie šios iniciatyvos prisijungs ir kitos atsakingai smulkiuosius vartojimo kreditus teikiančios įmonės. „Neteikit man kredito“ registrą administruos kreditingumo duomenų bazių paslaugas teikianti VšĮ „Asmenų skolų registras“.

Registrą kūrusios UAB „Creditreform Lietuva“ direktoriaus Sauliaus Žilinsko teigimu, ši nauja duomenų bazė, kuri įmonių atsakomybę užtikrina griežtomis sankcijomis, pasitarnaus ir vartotojams, ir vartojimo kredito davėjams – savo ruožtu, vartotojus jis ragino rinktis tas bendroves, kurios laikosi atsakingo skolinimosi principų ir yra įsipareigojusios naudotis minėtu registru.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.