13 priežasčių, kodėl „Google“ nėra geriausia darbovietė pasaulyje

Dirbti „Google“ būtų tikras svajonės išsipildymas, tiesa? Nebūtinai.

Daugiau nuotraukų (1)

Edgaras Savickas

2013-11-04 16:05, atnaujinta 2018-02-20 15:03

Būrys buvusių interneto milžinės darbuotojų tinklapyje „Quara“ pasidalijo savo patirtimi apie neigiamus darbo „Google“ aspektus. Pasiklausius jų, įspūdis, kad įmonės biurai yra rojus žemėje, greitai pradingsta ir supranti, kad „Google“ nėra dievas, o tik dar viena, nors ir įspūdinga, tačiau su labai žemiškomis problemomis susidurianti bendrovė.

Pateikiame 13 įdomiausių nuomonių, kodėl „Google“ nėra geriausia darbovietė pasaulyje.

1. „Google“ nesamdo vidutiniokų, todėl net ir pačius paprasčiausius darbus atlieka tik patys geriausi savo srities žinovai

„Blogiausias dalykas dirbant „Google“ yra tai, kad dauguma tavo kolegų turi per aukštą kvalifikaciją jų atliekamam darbui.

Pavyzdžiui, geriausius universitetus baigę jaunuoliai įdarbinami, kaip techninės paramos darbuotojai „Google“ reklamos produktams, arba jiems liepiama rankiniu būdu trinti netinkamo turinio „Youtube“ vaizdo įrašus, arba programuoti paprasčiausias užduotis bandant geriausią kokio nors mygtuko tinklapyje spalvą.“

2. „Google“ dirba per daug išskirtinių asmenybių

„Kai palikau „Google“ visi mano kolegos buvo be galo išskirtinės asmenybės. Taip pat ir mano bosas, ir mano boso bosas, ir jų kolegos buvo tokie pat.

Įmonės problema nėra „per daug talento“, tiesiog darbuotojams, kurie nori ramesnio gyvenimo, tokia aplinka yra per intensyvi. Tiems, kam iššūkių jau nebereikia ir jie nori tiesiog dirbti savo darbą „Google“ – ne vieta.“

3. „Google“ jau seniai nebe startuolis

„Tuo metu, kai išėjau iš „Google“, ji jau nebeturėjo to startuoliško žavesio. Joje galiojo visur įprasta biuro politika.

Tave paaukštinti galėjo tik jei dirbai su tinkamais projektais, ir jei su jais dirbai tinkamai.“

4. Dauguma inžinierių yra arogantiški

„Nepaisant populiarios nuomonės, aš manau, kad „Google“ inžinieriai iš tiesų yra vidutinio lygio. Užtat jų arogancija pranoksta visas ribas.

Kiekvienas galvoja, kad jis yra geresnis už savo kaimyną. Taigi, būna labai sunku apie ką nors rimtai pasikalbėti , nebent kalbiesi su draugu. Objektyvios diskusijos taip pat retos, nes niekam kitų nuomonės nerūpi, nebent tai yra kas nors iš „Svarbiųjų Dievų“.“

5. „Google“ yra labai didelė, tad tu jai neturi jokios įtakos

„Google“ praleidau trejus metus, ir man buvo labai sunku ją palikti, tačiau vienas svarbus rodiklis padėjo apsispręsti – įtaka, kurią turėjau ar kada nors būčiau galėjęs turėti, buvo minimali.

„Google“ yra tikra pinigų spausdinimo mašina. Jei nesi tiesiog neįtikėtinai talentingas inžinierius ir neišrandi ko nors visiškai naujo, tada tau tenka būti tik alyva, patepančia mašinos sraigtus.“

6. Vidurinės grandies vadovai yra vidutiniški

„Sakyčiau, kad man labiausiai nepatiko nuolatinis vidutiniškas vidurinės grandies vadovų mąstymas. Jie matė tik nurodytus pasiekti tikslus ir ignoravo visa kita.

Jie nenori sukelti bangavimo ir nežino, kaip įkvėpti savo pavaldinius, nes tikisi, jog tam užtenka vien „Google“ vardo.“

7. „Google“ supranta inžineriją, tačiau ne dizainą

„Produktui ir jo išvaizdai dėmesio skiriama per mažai. Dėl to tiek daug paslaugų buvo nutrauktos arba pasisekė tik iš dalies – „Wave“, „Google Video“, „Buzz“, „Dodgeball“, „Orkut“, „Knol“ arba „Friend Connect“.

Tiesiog per daug dėmesio skiriama inžinerijai.“

8. Kartai trūksta asmeninės erdvės

„Jeigu tau tenka dirbti viename iš keturių pagrindinių „Google“ pastatų, greičiausiai bus ankšta. Gana įprasta pamatyti tris ar keturis kolegas susispaudusius prie vieno darbo stalo arba kelis vadovus besidalijančius vienu kabinetu.

Kai dauguma erdvių yra skirtos valgymui, žaidimams, televizoriaus žiūrėjimui ir kitiems užsiėmimams, rasti ramią vietą darbui gali būti stebėtinai sudėtinga.“

9. Dėl visko susitarkite raštiškai

„Jei darbinatės „Google“, būtinai prašykite, netgi reikalaukite, kad dėl visko būtų susitarta raštiškai.

„Google“ turi įproti prižadėti labai daug, tačiau tų pažadų netesėti.“

10. „Google“ darbuotojai užsižaidžia su mažmožiais

„Įmonės biure Ciuriche yra tylos kambarėlis, kur žmonės eina atsipalaiduoti arba numigti. Ten taip pat stovi akvariumas, į kurį darbuotojai mėgsta pažiopsoti sėdėdami ant masažuojančių kėdžių.

Dėl pastarųjų buvo užviręs aršus ginčas, darbuotojai tarpusavyje parašė virš 100 elektroninių laiškų. Dauguma jų skundėsi, kad masažuojančios kėdės jiems neleido miegoti, nes per garsiai birbė.“

11. Nebrandi kultūra

„Viskas primena Michaelo Jacksono „Neverlandą“. Jie geria bet kada, bendrauja nuolat, žaidžia žaidimus, ir padaro labai mažai arba visai nedirba.“

12. Negalima dirbti iš namų

„Didžiausias trūkumas man buvo tai, kad negalėjau dirbti iš namų, ką labai sėkmingai dariau pastaruosius 5 ar 6 metus.“

13. Nuolatiniai darbuotojai į laikinus žiūri su panieka

„Blogiausias dalykas dirbant „Google“ pagal terminuotą sutartį yra TIKRŲJŲ „Google“ samdinių pasipūtimas.

Galima pamanyti, jog tie, kas nedirba „Google“ yra protiškai arba morališkai menkesni.“

Dar daugiau atsiliepimų galite perskaityti čia (anglų kalba).

Sekite verslo naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.