Kinijos verslo magnatas nori įsigyti ir pertvarkyti „The New York Times“

Kinijos verslo magnatas

Kinijos verslo magnatas pirmadienį pareiškė, jog rimtai svarsto galimybę įsigyti dienraštį „The New York Times“.<br>Wikipedia nuotr.
Kinijos verslo magnatas pirmadienį pareiškė, jog rimtai svarsto galimybę įsigyti dienraštį „The New York Times“.<br>Wikipedia nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Jan 6, 2014, 9:48 AM, atnaujinta Feb 17, 2018, 10:13 PM

Chen Guangbiao, kuris yra įtrauktas į 400 turtingiausių žmonių Kinijoje sąrašą ir garsėja ne tik savo labdaringa veikla, bet ir puikiais savireklamos įgūdžiais, valstybiniame laikraštyje „Global Times“ paskelbė straipsnį pavadinimu: „Aš ketinu pirkti „The New York Times“, prašau, negalvokite, jog tai pokštas“.

„The New York Times“ tradicija ir stilius trukdo objektyviai nušviesti tai, kas vyksta Kinijoje“, – rašė Chen Guangbiao.

„Jei galėtume jį nusipirkti, jo tonas pasikeistų. Dėl šios priežasties aš dalyvauju diskusijose su panašiai mąstančiais investuotojais, kuriose svarstomi su įsigijimu susiję reikalai“, - nurodė jis.

„The New York Times“ išspausdino kelis apdovanojimus pelniusius reportažus apie Kiniją, įskaitant 2012 metų straipsnių ciklą apie tuometinio Kinijos premjero Wen Jiabao šeimos turtus, pelniusį prestižinę Pulitzerio premiją.

Nuo tada dienraščio interneto svetainė Kinijoje, kuri yra antroji pagal dydį pasaulio ekonomika, yra blokuojama, o jo žurnalistai susidūrė su sunkumais, kai kreipėsi dėl vizų.

Kinijos valstybinė žiniasklaida ir pareigūnai neretai valdančiosios Komunistų partijos kritiką pateikia kaip ataką prieš pačią valstybę.

Chen Guangbiao pridūrė, kad sėkmės atveju jis „įgyvendins kai kurias būtinas reformas, kurių svarbiausias tikslas – kad laikraščio pranešimai būtų labiau autentiški bei objektyvus ir tokiu būdu būtų atkurtas jo patikimumas ir įtaka“.

Praėjusį pirmadienį Chen Guangbiao per renginį sparčiai augančiame pietiniame Šendženo mieste sakė, jog ketina vykti į Jungtines Valstijas „aptarti laikraščio įsigijimo“. Daugelis rimtai nevertino šio Chen Guangbiao pareiškimo, laikydami jį dar vienu mėginimu atkreipti į save dėmesį.

„The New York Times“ atstovė spaudai praėjusią savaitę laikraščio žurnalistui sakė, kad kompanija „neturi informacijos“ apie jokias derybas su Chen Guangbiao.

Kinijos turtingiausių žmonių sąrašus sudarinėjančio žurnalo „Hurun Report“ duomenimis, Chen Guangbiao turtas vertinamas 825 mln. JAV dolerių. Milijonus jam sukrovė perdirbimo įmonė „Huangpu Renewable Resources Utilisation Group“.

Tačiau Chen Guangbiao neretai pašiepiamas dėl pastangų bet kokiomis priemonėmis atkreipti į save visuomenės dėmesį.

Anksčiau jis pardavinėjo „tyrą orą skardinėse“ smogo varginamo Pekino gyventojams, o neseniai pozavo prie sienos, pastatytos iš tūkstančių „plytų“, pagamintų iš banknotų.

Savo straipsnyje skaitytojų nuomonių puslapyje Chen Guangbiao rašė, jog „įtikino vieną Honkongo verslininką skirti 600 mln. dolerių“ įsigyti laikraštį, kurios tėvinė bendrovė listinguojama Volstrito vertybinių popierių biržoje, o jos rinkos kapitalizacija yra didesnė negu 2 mlrd. JAV dolerių.

„Jau sakiau: kol kaina yra pagrįsta, nėra nieko, ko nebūtų galima nupirkti“, – pažymėjo jis.

Pasak Chen Guangbiao, pirmą kartą mintis įsigyti laikraštį jam gimė 2012 metų gruodį, įdėjus į jį reklaminį skelbimą, kuriame buvo tvirtinama, kad Kinijai priklauso ginčijamos salos, kurias Pekinas vadina Diaoju, o Tokijas – Senkaku salomis.

„Manau, amerikiečiai nedaug žino apie civilizuotą ir atvirą Kiniją, kurios vystymasis yra beprecedentis“, – rašė Chen Guangbiao.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.