Valdžia turi planą, kaip apsaugoti žmones nuo euro sukčių

Valdžia parengė planą, kaip apsisaugoti nuo galimų išpuolių ar sukčiavimo atvejų, įvedant eurą. Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad euro įvedimui ruošiamasi sklandžiai, o Finansų ministerija ir Lietuvos bankas yra pasirengę išspręsti visas galimas problemas. 

Bijomasi, kad įvedus eurą sukčiai bandys apgaudinėti žmones.<br>V. Balkūno nuotr.
Bijomasi, kad įvedus eurą sukčiai bandys apgaudinėti žmones.<br>V. Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Martynas Čerkauskas

Mar 12, 2014, 1:56 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 12:13 PM

Visgi įvedant eurą matomi keli galimi pavojai. Jie įvardinti specialiame Vidaus reikalų ministerijos parengtame plane. Tarp minimų grėsmių yra užpuolimai, euro banknotus vežant į saugyklas ar į komercinius bankus. Todėl reikės papildomos apsaugos pinigus gabenantiems automobiliams. 

Galimi sukčiavimo atvejai keičiant litus į eurus, be to, gali būti platinami netikri ar suklastoti euro banknotai. Be to, gali padažnėti pinigų plovimo atvejų, kibernetinių atakų. 

Vidaus reikalų ministerija įspėja, jog, artėjant euro įvedimui 2015 m., gyventojai turėtų būti budrūs ir pasisaugoti sukčių, bandančių apgaule išvilioti pinigus, o, susidūrę su jais – nedelsdami pranešti policijai.

Ministerija atkreipia dėmesį, jog nėra jokio reikalavimo registruoti gyventojų namuose turimų litų, todėl nė viena valstybės institucija ir įstaiga (nei Valstybinė mokesčių inspekcija, nei Lietuvos paštas, nei policija, nei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ar kitos institucijos) neprašys jų registruoti, taip pat nesurašinės banknotų serijos numerių.

„Jeigu į namus ateitų kokios nors institucijos atstovu prisistatantis apsimetėlis ir pareikalautų registruoti pinigus, neįsileiskite jo ir nedelsiant kvieskite policiją. Taip pat perspėkite savo artimuosius, draugus – taip apsaugosite ir juos“, - teigia vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.

Gyventojai turėtų nepasiduoti ir jokiems siūlymams keisti litus į eurus gatvėje ar apsimetėliui atėjus į namus – jokių institucijų atstovai nekeis litų į eurus namuose. Litai į eurus bus nemokamai keičiami tik tam tikrose, iš anksto nurodytose vietose: Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune (neribotą laiką), komercinių  bankų skyriuose (pusmetį po euro įvedimo – visuose skyriuose, po to dar pusmetį – atskiruose bankų padaliniuose pagal nustatytą sąrašą) ir Lietuvos pašto skyriuose (60 kalendorinių dienų po euro įvedimo).

Vidaus reikalų ministerija taip pat atkreipia dėmesį, jog nebus renkami žmonių banko sąskaitų numeriai ar kiti susiję duomenys. Dėl euro įvedimo banko sąskaitų numeriai nesikeis, o sąskaitoje esantys litai į eurus bus keičiami automatiškai, naujos sąskaitos atsidaryti nereikės.

Todėl, jei kas prašytų nurodyti sąskaitos numerį, prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis ar banko kortelių PIN kodus – tai būtų bandymas apgaule išvilioti pinigus. Apie tokius atvejus taip pat reikia nedelsiant informuoti policiją.  Gyventojai turėtų žinoti, kad nei bankai, nei valstybės institucijos nereikalauja telefonu pasakyti prisijungimo kodų, slaptažodžių ar kitų panašių duomenų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.