Graikija toliau derasi su skolintojais, nors pačiai – riesta

Graikija ir jos

Iki šiol šiose derybose tarp Graikijos ir Briuselio skolintojų didesnės pažangos nebuvo pasiekta.<br>AP nuotr.
Iki šiol šiose derybose tarp Graikijos ir Briuselio skolintojų didesnės pažangos nebuvo pasiekta.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Apr 18, 2015, 2:00 PM, atnaujinta Jan 6, 2018, 12:06 PM

Iki šiol šiose derybose didesnės pažangos nebuvo pasiekta. Tuo tarpu Atėnams lieka vis mažiau lėšų atsiskaityti su skolintojais, todėl didėja valstybės bankroto ir potencialaus chaotiško pasitraukimo iš euro zonos tikimybė.

„Briuselio grupė susitiks šį savaitgalį, šeštadienio popietę“, – balandžio 17-ąją, per spaudos konferenciją sakė Europos Komisijos atstovė Mina Andrejeva.

Briuselio grupę sudaro Graikija, Europos Sąjunga, Europos centrinis bankas (ECB) ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF), taip pat Europos stabilumo mechanizmas (ESM), platinantis obligacijas ir kitas skolinimosi priemones finansų rinkose, kad surinktų kapitalo Bendrijos šalims padėti.

Naujasis susitikimas vyks Paryžiuje, o ne Briuselyje, kaip buvo planuota anksčiau. Vienas ES šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP, kad taip buvo nuspręsta dėl logistikos priežasčių, pridūręs, kad susitikimas, kaip tikimasi, truks ilgiau negu vieną dieną“.

„Stengiamės, kad procesas toliau tęstųsi, – aiškino M.Andrejeva. – Problema ne tai, kad trūksta dialogo, o tai, kad nepakanka techninio darbo. Procesui stinga skaičių, išsamių lentelių“.

Ji pridūrė, kad šios diskusijos tebėra „dar labai toli nuo kalbų apie finansinį gelbėjimą“.

Šios derybos vyks prieš balandžio 24-ąją planuojamą neformalų susitikimą Rygoje, kur 19 euro zonos šalių finansų ministrai turės galimybę „įvertinti pažangą“, nurodė M.Andreeva.

Graikija siekia, kad jai kuo skubiau būtų pervesta nauja 7,2 mlrd. eurų išmoka pagal finansinės pagalbos programą, kad šalis išvengtų jai gresiančio nemokumo ir potencialiai pragaištingo pasitraukimo iš euro zonos. Tačiau Atėnai nenori sutikti su griežtomis sąlygomis dėl reformų, kurias jiems kelia tarptautiniai kreditoriai.

Teigiama, kad Graikijos bankų filialai, veikiantys kitose valstybėse, pavyzdžiui, Albanijoje,  Kipre ar Serbijoje, sulaukė tam tikrų tų valstybių centrinių bankų nurodymų. Atsižvelgdami į juos filialai turi taip suplanuoti veiklą, kad Graikijos įsiskolinimų keliamas pavojus būtų minimalus, jei Graikijos vyriausybė taip ir nesusiderės  su Briuselio grupe.  

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„24/7“: A. Valinskas ir A. Zuokas apie rinkimus ir vatnikus