Būsimųjų milijonierių mokykla – kariuomenė

Šią savaitę paskelbus šauktinių sąrašus ne vienas į juos patekęs Lietuvos jaunuolis puolė dejuoti apie sugadintą gyvenimą ir karjerą. Tačiau viskas būna priešingai. Jeigu ne mūsų šalyje, tai bent Izraelyje.

Pasak M.Hogego, būtent kariuomenėje pavyko suvokti, kas yra atsakomybė.
Pasak M.Hogego, būtent kariuomenėje pavyko suvokti, kas yra atsakomybė.
Daugiau nuotraukų (1)

Arnoldas Lukošius („Lietuvos rytas“)

2015-05-16 10:08, atnaujinta 2018-01-03 14:05

Izraelio kariuomenėje tarnauja be išimties visi įgalūs piliečiai.

Tarnyba ten trunka mažiausiai dvejus, o dažniausiai – trejus metus. Neretai ir zvimbiant kulkoms.

Tačiau apie sužlugdytus gyvenimo planus ir patrankų mėsa virtusius būsimuosius verslininkus ar mokslininkus ten niekas nekalba.

Pradedančių įmonių valstybė

Čia veikia 5000 aktyvių pradedančiųjų įmonių ir kasmet įkuriama 700 naujų. Net pusė didžiausių pasaulio korporacijų Izraelyje turi mokslo tyrimų centrus, o pagal inovacijas jį lenkia tik Silicio slėnis.

Vien per 2014-uosius naujas verslas čia pritraukė 3,4 mlrd. dolerių užsienio investicijų.

Bet įdomiausia, kad iš esmės visi mokslininkai, praturtėję verslininkai, investuotojai ir ką tik pradėję ką nors kurti sutaria dėl vieno: didžiausia mokykla jiems tapo tarnyba kariuomenėje.

„Izraelio padėtis išskirtinė, todėl čia susiformavo pradedančiųjų verslininkų visuomenė. Pirmiausia, norint išsilaikyti tokioje vietoje kaip priešų apsuptas ir neturintis jokių gamtos išteklių Izraelis tenka naudoti žmogaus smegenis. O jos geriausiai gamina technologijas.

Antra – tai maža šalis, kuri neturi vidaus rinkos. Tad viską reikia kurti eksportui, o tai reiškia – kurti geriau už kitus.

Nėra geresnės motyvacijos nei poreikis išlikti“, – patogiai įsitaisęs krėsle savo investicinio fondo „Singulariteam“ kabinete kalbėjo vienas produktyviausių Izraelio verslininkų – programėlės „Yo“ ir platformos „Mobli“ kūrėjas Moshe Hogegas.

Jautė, kad niekas nesustabdys

Vis dėlto, pasak jo, yra ir trečia ne mažiau svarbi sėkmės priežastis – tarnyba kariuomenėje. Pats M.Hogegas joje praleido septynerius metus.

„Prieš dešimt metų buvau 23-ejų kapitonas, vadovavau 150 kareivių, mano padalinio biudžetas buvo apie 10 mln. šekelių, pečius slėgė milžiniška atsakomybė.

Tuo metu, kai 23 metų vaikigaliai Amerikoje vaikšto į studentų vakarėlius ir geria alų, aš rūpinausi savo ir savo karių gyvybe. Tai privertė staigiai subręsti.

O kai jau sėkmingai ištveri tarnybą, pajunti milžinišką optimizmo antplūdį. Po kariuomenės jautiesi taip, kad niekas tavęs nesustabdys“, – dėstė verslininkas.

Pasisemia net idėjų

M.Hogegas – tik vienas iš daugelio taip mąstančių Izraelio žmonių. Pasirodo, šios šalies kariuomenėje būsimieji verslininkai ne tik užsigrūdina, bet ir randa verslo idėjų.

Programinės įrangos apsaugą nuo įsilaužimo internete testuojančios įmonės „Checkmark“ rinkodaros vadovas Asaphas Schulmanas pasakojo, kad žinių būsimai veiklai sukaupė ir savo komandą subūrė ne kur kitur, o specialiajame žvalgybos padalinyje.

„Aš veiklą pradėjau, kai tarnavau specialiajame kariuomenės žvalgybos padalinyje“, – tą patį kartojo ir genų programavimo inžinerija užsiimančios kompanijos „Genome Compiler“ įkūrėjas Omri Amiravas-Drory.

Įmonės „Infinity AR“ idėja irgi kilo kariuomenėje. „Pasitelkėme Izraelio kariuomenės sukurtą ir naudojamą vizualinio atstumo nustatymo sistemą“, – lyg tarp kitko užsiminė papildytą realybę kuriančio „Infinity AR“ vadovas Motti Kushniras.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.