Kinų kavinėse ir restoranuose siaučia netvarka

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuolat vykdo neplaninius kiniškų patiekalų restoranų ir kavinių patikrinimus, nes šios grupės viešojo maitinimo įmonės yra vienos rizikingiausių, jose nustatoma bene daugiausiai pažeidimų.

Daugiausiai kinišką maistą gaminančių kavinių ir restoranų priskaičiuojama Vilniuje – 40, Kaune – 24, Klaipėdoje –23.<br>R.Neverbicko nuotr.
Daugiausiai kinišką maistą gaminančių kavinių ir restoranų priskaičiuojama Vilniuje – 40, Kaune – 24, Klaipėdoje –23.<br>R.Neverbicko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2015-09-25 11:24, atnaujinta 2017-10-13 21:59

Šiais metais iš mūsų šalyje veikiančių 98 tokio tipo viešojo maitinimo įmonių buvo patikrintos 84 (86 proc.). Kai kurios įmonės tikrintos po kelis kartus, iš viso atlikti 179 patikrinimai, jų metu tik 30 atvejų (17 proc.) nerasta jokių pažeidimų.

Patikrinimų metu daugiausiai nustatyta savikontrolės pažeidimų (21 proc.).

Savikontrolės sistemų reikalavimus vangiai vykdė Vilniuje veikianti „Xingcai“ kavinė, Šiaulių bendrovei „Resitoma“ priklausantis restoranas „Salingas“, Vilniaus bendrovės „Fashion Group“ kavinė „Kinų perlas“ ir kt.

Apie 11 proc. patikrinimų buvo užfiksuota technologijų nesilaikymo atvejų (Klaipėdos bendrovės „Puikus startas“ restoranas „Feniksas“ ir kt.).

Neaiškios kilmės žaliavos ar produktai buvo nustatyti 10 proc. patikrinimų metu (Marijampolės bendrovės „Basola“ restoranas „Raudonasis Šanchajus“ ir kt.).

Maisto produktų laikymo sąlygų pažeidimų ir tinkamumo vartoti terminų nesilaikymo atvejų buvo nustatyta 7 proc. patikrinimų (Vilniaus restoranas „Kinų rožė“, Šiaulių bendrovės „Baltik China“ restoranas „Panda“). Be to, inspektoriai nustatė, kad kai kuriose kavinėse buvo naudojamas netinkamas inventorius (9 proc.), trūko asmens higienos priemonių (8 proc.).

Už nustatytus grubius ir pasikartojančius pažeidimus, trims kiniškų patiekalų viešojo maitinimo įmonėms taikytos griežčiausios sankcijos – Alytaus bendrovės „Jiliji“ restoranas „Jin Mei“, Vilniaus bendrovės „Shengye“ restoranas „Drakono liepsna“ ir bendrovės „Krisola“ kavinė „Kinų broliai“ buvo priversti laikinai sustabdyti savo veiklą.

22 proc. patikrintų įmonių už nustatytus smulkesnius pažeidimus taikytos kitos nuobaudos – baudos ir įspėjimai.

„Kiniškų patiekalų įmonės priskiriamos prie vidutinės rizikos įmonių, ir tikrinamos dažniau, tačiau kelerių metų statistika rodo, kad pažeidimų jose nemažėja. Kiniškus patiekalus gaminančiose kavinėse dažniau nei kitur aptinkama neženklintų maisto produktų ir žaliavų, darbuotojai negali pateikti jų įsigijimo dokumentų. Galbūt tai nulemia didelė personalo kaita ir skirtingas kitataučių darbuotojų požiūris į maisto tvarkymą, higienos reikalavimus“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausiasis specialistas Algimantas Lipnickas.

Daugiausiai kinišką maistą gaminančių kavinių ir restoranų priskaičiuojama Vilniuje – 40, Kaune – 24, Klaipėdoje –23.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.