Darbdaviai ir profsąjungos sutarė – darbo sutartys keisis

Trišalės taryboje posėdyje profesinės sąjungos, darbdaviai ir Vyriausybės atstovai baigė svarstyti naująjį Darbo kodeksą. Posėdyje sutarta dėl terminuotų sutarčių taikymo, darbo laiko režimo, budėjimo, viršvalandžių, darbo švenčių ir poilsio dienomis nuostatų. Toliau kodeksą svarstyti imsis Seimas.

Švenčių ir poilsio dienos darbo dienomis taps tik patiems darbuotojams sutikus.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Švenčių ir poilsio dienos darbo dienomis taps tik patiems darbuotojams sutikus.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Sep 28, 2015, 10:13 AM, atnaujinta Oct 13, 2017, 4:21 AM

Socialinių partnerių ir Vyriausybės atstovai sutarė, kad terminuotas sutartis bus galima taikyti ir nuolatinio pobūdžio darbui, be ne ilgiau kaip 2 metams tai pačiai funkcijai vykdyti, skaičiuojant ir paeiliui einančias kelias terminuotas darbo sutartis. Paeiliui einančiomis terminuotomis darbo sutartimis bus laikomos tos sutartis, tarp kurių yra ne ilgesnis nei dviejų mėnesių tarpas.

Posėdyje taip pat pritarta darbo laiko režimo nuostatoms, kad esant suminei darbo laiko apskaitai, darbo laiko apskaitos laikotarpis bus trys mėnesiai, taikant 48 val. apribojimą per savaitę, ir sutarta dėl darbo laiko režimo ypatumų dirbantiems naktį. Nuspręsta, kad budėjimas namuose gali trūkti ne ilgiau kaip vieną savaitę per keturias savaites – anksčiau buvo siūlomos dvi savaitės budėjimo.

Pasiektas susitarimas ir dėl viršvalandžių. Viršvalandžiai ribojami iki 180 val. per metus, tačiau kolektyvinėse sutartyse šalys gali sutarti dėl didesnio viršvalandžių kiekio.

Taip pat nuspręsta, kad pietų pertrauka darbuotojams turės būti suteikiama ne vėliau kaip po 5 val. darbo.

Nustatyta, kad bendra poilsio diena yra sekmadienis, o dirbti švenčių ir poilsio dienomis galima tik su darbuotojų sutikimu, pagal suminę darbo laiko apskaitą arba jei dėl to šalys sutaria kolektyvinėje sutartyje. Darbuotojų atstovai taip pat galės pasinaudoti dviejų dienų apmokamomis mokymosi atostogomis per metus.

Dėl dalies klausimų sutarti nepavyko, užfiksuotos skirtingos atstovų pozicijos. Dėl jų turės apsispręsti socialinį modelį svarstysiantis Seimas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.