Išvada: recesija Europoje gali užsilaikyti dar ilgą laiką

Kai kuriose srityse Europos

IPPR teigimu, darbo neturintys asmenys gali atsilikti nuo likusios darbo rinkos dalies dėl sparčiai kintančių sąlygų vykstant globalizacijos ir technologijų progresui.<br>AFP/Scanpix nuotr.
IPPR teigimu, darbo neturintys asmenys gali atsilikti nuo likusios darbo rinkos dalies dėl sparčiai kintančių sąlygų vykstant globalizacijos ir technologijų progresui.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

ELTA ir lrytas.lt inf.

Nov 23, 2015, 8:31 AM, atnaujinta Oct 3, 2017, 8:28 AM

Anot IPPR, Europoje nedarbo lygis siekia 10 proc., o ne visą darbo dieną dirbančių asmenų dalis sudaro 5 proc.

Oficialiais duomenimis, rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais visų 28 valstybių narių nedarbo lygis smuko nuo 9,4 iki 9,3 proc. Šiuo laikotarpiu 19-oje euro zonos šalių rodiklis krito nuo 10,9 iki 10,8 proc.

IPPR teigimu, darbo neturintys asmenys gali atsilikti nuo likusios darbo rinkos dalies dėl sparčiai kintančių sąlygų vykstant globalizacijos ir technologijų progresui, keičiantis įgūdžiams, kurių reikalauja darbdaviai.

Ataskaitoje nurodoma, kad Europos šalys geru pavyzdžiu, kaip įgyti darbo rinkai reikalingų įgūdžių ir kelti produktyvumą, laiko Vokietiją. Šalis, laikoma didžiausia Europos ekonomika, vidutiniškai 50 proc. daugiau nei kitos šalys investuoja į tyrimus ir plėtrą.

Dokumente taip pat nurodoma, kad Didžiosios Britanijos įmonėse vykdomo profesinio mokymo apimtys nuo 2008-ųjų sumenko 4 proc. Toks krytis tapo didžiausiu visame Europos Sąjungos regione.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.