„Agrowill Group“ plėtrai – dviejų bankų paskola

Viena didžiausių į žemės ūkį investuojančių bendrovių „Agrowill Group“ pasiekė strateginį susitarimą su bankais DNB ir „Swedbank“ dėl ilgalaikių bendrovės skolų portfelio pertvarkymo.

Anot K.Juščiaus, susitarimas su bankais – lyg kokybės sertifikatas, kuris galėtų turėti teigiamos įtakos ir platinant naujas akcijas investuotojams.
Anot K.Juščiaus, susitarimas su bankais – lyg kokybės sertifikatas, kuris galėtų turėti teigiamos įtakos ir platinant naujas akcijas investuotojams.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 30, 2015, 8:23 AM, atnaujinta Sep 26, 2017, 4:54 PM

Abu bankai „Agrowill Group“ lygiomis dalimis suteiks sindikuotą 39 mln. eurų paskolą, kuri bus naudojama tiek veiklos, tiek plėtros projektams finansuoti.

Susitarimas leis artimiausiais metais net trečdaliu sumažinti skolos grąžinimui reikalingą pinigų sumą.

„Mums tai labai palankus susitarimas. Bankai ne tik sutiko perfinansuoti visą 33 milijonų eurų skolų portfelį, bet ir papildomai skolina 6 milijonus eurų.

Papildoma ilgalaikė paskola bei patrauklesni skolų grąžinimo grafikai leis beveik 16 milijonų eurų skirti strateginiam „Agrowill“ tikslui – ekologinės žemdirbystės modelio diegimui. Sutartis ne tik įtvirtina ilgalaikę partnerystę – ji yra pasitikėjimo mūsų pasirinkta strategija mandatas.

Sėkmingai užbaigus grupės restruktūrizavimą bei ūkių sertifikavimo ekologinei gamybai procesą, skolų portfelio pertvarka leidžia baigti formuoti tvirtą bazę naujosios „Agrowill“ grupės plėtrai“, – sakė „Agrowill Group“ valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius.

Bendrovė skaičiuoja, kad dėl palankesnių paskolų grąžinimo grafikų ir sumažėjusios skolinimosi kainos per ateinančius 4 metus bendrovė paskolų grąžinimui skirs beveik 10 mln. eurų arba 34 proc. mažiau nei sumokėtų kreditoriams, jei sąlygos liktų nepakitusios.

„Mes jau daug metų esame „Agrowill“ partneriai, kartu išgyvenome ir sėkmės akimirkas, ir sudėtingus bendrovės raidos etapus.

Šiuo metu grupėje vykstanti transformacija yra ambicingas ir savo mastais sunkiai telpantis į Lietuvos žemės ūkio sektoriui būdingus rėmus procesas, tačiau matome, kad jis yra gerai apgalvotas ir pagrįstas naujausiųjų globalios rinkos tendencijų analize, todėl apsispręsti nebuvo labai sunku“, – pažymėjo DNB verslo bankininkystės departamento direktorius Dalius Darulis.

„Visuomet žavi verslas, kuriam užtenka valios ir ryžto žengti už komforto zonos ribų. Šiuo atveju sveikiname ir bendrovės drąsą, ir gerai apskaičiuotą verslo strategiją, pagrįstą prognozėmis bei kompetencija. Neseniai Paryžiaus klimato kaitos konferencijoje priimti sprendimai rodo, kad aplinkos tausojimu besirūpinančiam verslui veriasi naujos perspektyvos, todėl mes džiaugiamės galėdami dalyvauti „Agrowill“ plėtros procese“, – sakė „Swedbank“ verslo klientų tarnybos vadovas Antanas Sagatauskas.

K.Juščius pridūrė, kad susitarimas su bankais nekeičia „Agrowill Group“ planų 2016 metais išleisti papildomą akcijų emisiją.

„Mus domina įvairios lėšų pritraukimo formos, todėl nauja emisija lieka akcininkų darbotvarkėje. Maža to, susitarimą su bankais vertinčiau kaip mūsų verslo planų kokybės sertifikatą, kuris galėtų turėti teigiamos įtakos ir platinant naujas akcijas investuotojams“, – sakė K.Juščius.

Bendrovė skelbė, kad pritrauktos lėšos būtų naudojamos tausojančios ekologinės žemdirbystės technologijų diegimui ir plėtrai, žemės ūkio produkcijos perdirbimo organizavimui.

„Agrowill Group“ įgyvendina ambicingą gamtai palankios ekologinės žemdirbystės projektą, kuriuo siekiama naujausias mokslo žinias pritaikyti tobulinant gamybos procesus ir paskatinti kitus žemės ūkio rinkos dalyvius aktyviai prisidėti prie Lietuvos žemės ir vandens telkinių tausojimo. „Agrowill Group“ taip pat rengiasi gaminti galutiniam vartotojui skirtus ekologiškus produktus.

Praėjusią savaitę Ekologinę žemės ūkio ir maisto produktų gamybą sertifikuojanti įstaiga „Ekoagros“ užbaigė visų „Agrowill Group“ priklausančių ir nuomojamų žemės plotų (23,5 tūkst. hektarų) bei grupei priklausančių gyvulininkystės ūkių sertifikavimo procesą.

Visa „Agrowill Group“ ūkininkystės veikla bus vykdoma laikantis ekologinės gamybos principų, tačiau 2016 metais išauginta produkcija pagal galiojančias nuostatas dar bus įvardijama kaip pereinamojo laikotarpio. Atitinkamai paženklinta ekologiška produkcija rinkoje atsiras 2017 metais.

ES ekologiškų maisto produktų rinka pastarąjį penkmetį vidutiniškai auga po  8% per metus. 2014 metais jos apyvarta buvo apie  25 mlrd. eurų. Ypač sparčiai, apie 10%  per metus,  tokių produktų vartojimas auga Skandinavijos šalyse.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.