Siūloma iki 18 proc. sumažinti PVM tarifą

Siūloma iki 18 proc. sumažinti standartinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo dydį, 2017-2019 m. laikotarpiu mažinant po vieną procentą kasmet.

Seimui pateiktas ir „darbiečių“ siūlymas, kad lengvatinis 5 procentų PVM tarifas būtų taikomas būtiniausiems 12 pavadinimų maisto produktams.<br>D.Umbraso nuotr.
Seimui pateiktas ir „darbiečių“ siūlymas, kad lengvatinis 5 procentų PVM tarifas būtų taikomas būtiniausiems 12 pavadinimų maisto produktams.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

ELTA ir Lrytas.lt inf.

Apr 15, 2016, 12:57 PM, atnaujinta Mar 17, 2020, 9:47 AM

Tai numatančią Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą įregistravo Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantys Seimo nariai Gintaras Steponavičius, Eligijus Masiulis ir kiti.

Įstatymo projektu siūloma nuo 2017 m. sausio 1 d. standartinį PVM tarifą nuo 21 proc. sumažinti iki 20 proc., nuo 2018 m sausio 1 d. – iki 19 proc., nuo 2019 m. sausio 1 d. – iki 18 proc.

Liberalų teigimu, projekto rengimą paskatino tai, kad Lietuva 2009 m. spręsdama biudžeto deficito problemas padidino pridėtinės vertės mokestį (PVM) nuo 18 iki 21 procento, tačiau, praėjus sunkmečiui ir Lietuvos ekonomikai augant šešis metus iš eilės, nebuvo imtasi veiksmų dėl PVM tarifo dydžio grąžinimo į ikikrizinį lygį.

„PVM tarifo sumažinimas vertintinas kaip vienas iš pačių efektyviausių būdų ekonomikai ir investicijoms skatinti bei kainoms mažinti. Didesnis PVM tarifas skatina gyventojus vengti mokesčių ir tokiu būdu didina šešėlinę ekonomiką.

Linco Johano Keplerio universiteto Austrijoje profesorius Friedrichas Schneideris yra paskaičiavęs, kad šešėlinė ekonomika Lietuvoje sudaro 25,8 proc. bendrojo vidaus produkto, todėl PVM tarifo sumažinimas ne tik padėtų generuoti ekonomikos augimą, bet ir būtų efektyvi priemonė šešėliui mažinti“,- sako projektą parengę Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai.

Jų nuomone, sumažėjus prekių ir paslaugų kainai, gyventojams liktų daugiau pajamų, kurias jie išleistų vartojimui.

Šių metų kovo mėnesį Seimo narys socialdemokratas Arvydas Mockus įregistravo Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą, kurioje siūlo jau nuo šių metų rugsėjo 1 d. standartinį PVM tarifą sumažinti nuo 21 iki 18 procentų.

Parlamentaro teigimu, standartinio PVM tarifo sumažinimas sumažins kainas maisto produktams bei kitoms pirmojo būtinumo prekėms, dėl to išaugs vartojimas, iš dalies sumažės ir šešėlinis verslas.

Kovo 18 d. valdančiosios koalicijos Politinė taryba nutarė ieškoti sprendimų dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos maisto produktams.

Seimas po pateikimo yra pritaręs siūlymui, kad lengvatinis 5 procentų PVM tarifas būtų taikomas būtiniems maisto produktams – šviežiai atšaldytai mėsai ir šviežioms tvenkiniuose išaugintoms žuvims.

Taip pat pritarta Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisai, pagal kurią „lengvatinis 5 procentų PVM tarifas taikomas pagrindiniam būtiniausių maisto produktų krepšeliui, kuris sudaromas Finansų ministerijos nustatyta tvarka“.

Seimui pateiktas ir „darbiečių“ siūlymas, kad lengvatinis 5 procentų PVM tarifas būtų taikomas būtiniausiems 12 pavadinimų maisto produktams. Tokių produktų sąrašą sudaro duona, miltai, makaronai, kruopos, pienas, kefyras, sviestas, šviežia mėsa, šviežia žuvis, aliejus, daržovės ir vaisiai, cukrus.

Šiuo metu Lietuvoje taikomas 21 proc. dydžio standartinis PVM tarifas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.