Kaip gauti pinigų atostogoms prie jūros?

Verta peržiūrėti įpročius

Imantis papildomos veiklos teks sekti, kad papildomai uždirbti pinigai nebūtų išleisti mažoms malonioms smulkmenoms vietoje to, kad būtų atidedami ir kaupiami pagrindiniam tikslui – atostogoms toliau nuo namų.<br>123rf nuotr.
Imantis papildomos veiklos teks sekti, kad papildomai uždirbti pinigai nebūtų išleisti mažoms malonioms smulkmenoms vietoje to, kad būtų atidedami ir kaupiami pagrindiniam tikslui – atostogoms toliau nuo namų.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 24, 2016, 10:49 AM, atnaujinta May 24, 2017, 11:41 AM

Verta peržiūrėti įpročius

Psichologijos konsultantė Giedrė Putelytė sako, Lino atvejis gali būti sprendžiamas dvejopai. Anot jos, jeigu šio žmogaus šeimoje problema yra nemokėjimas planuoti pinigų, atidėti pajamų dalies, kad ir nedidelių, taupymui, jie gyvena tik „šia diena“, tuomet jiems reikia išsiugdyti gebėjimą žiūrėti į priekį, disciplinuoti savo elgesį, nustoti pirkti nereikšmingas, antraeiles smulkmenas ir geriau vietoje to imti taupyti didesniam tikslui.

Pasirodo, žmogaus gebėjimo žiūrėti į priekį nauda buvo patvirtinta net moksliškai. Stanfordo universitete buvo atliktas garsusis „zefyrų testas“: prieš vaikus dėta saldainių dėžutė ir jiems leista pasirinkti: arba jie ima valgyti saldainius dabar ir gauna vieną dovanėlę, arba prieš valgydami palaukia 15 minučių ir gauna dovanų dvi dovanėles. Dovanėle dažniausiai būdavo zefyras arba sausainis. Tyrimas parodė, kad tie vaikai, kurie sugebėjo kantriai palaukti, vėliau gyvenime pasiekė daugiau nei tie, kurie saldumynus ėmė iš karto.

Visgi, G.Putelytė pastebi, kad galimas ir kitas variantas: gali būti, kad tiek Linas, tiek jo žmona uždirba tikrai labai nedideles pajamas, iš kurių tikrai nepavyksta susitaupyti pinigų tokiam malonumui kaip atostogos užsienio kurorte. „Jeigu yra būtent taip, tuomet jiems galbūt reiktų peržvelgti savo dienotvarkę, sugebėjimus ir pagalvoti, ar galėtų užsidirbti papildomų pinigų“, – teigia G.Putelytė.

Kaip mamos užsidirba papildomai?

Tad ar įmanoma Linui ir jo sutuoktinei, likusiai namuose, papildomu uždarbiu padidinti savo mėnesines pajamas 50 – 100 eurų per mėnesį?

Peržvelgus lietuviškus paslaugų portalus, akivaizdu, kad vaikus auginančios mamos prie pajamų gana dažnai prisiduria kurdamos rankdarbius. Jie – kuo įvairiausi: tai mezginiai, siuviniai, papuošalai, rankų darbo žaislai ir kt.

Mamos taip pat teikia paslaugas, kurioms turi profesinių įgūdžių: radusios laiko, rengia fotosesijas, kuria interneto puslapius, organizuoja seminarus, teikia grožio paslaugas namuose, organizuoja prekybą internetu. Taip pat kartu su savo vaikais už atlygį prižiūri dar vieną ar dvi kitų žmonių atžalas. Ną, o turinčios finansinių žinių – investuoja.

Kaip papildomai užsidirbti po darbo?

Specialistai tiek vyrams, tiek moterims, norintiems užsidirbti papildomų, galbūt nereguliarių pajamų, siūlo dar keletą idėjų.

Pavyzdžiui, galite teikti konsultacijas: tarkime, pagelbėti patarimais organizuojant remontą ir parenkant meistrus. Arba pagelbėti įmonėms ieškant naujų klientų. Galbūt galite vesti mokymus toje srityje, kurią profesionaliai išmanote?

Jeigu turite literatūrinių gabumų, galbūt verta pabandyti rašyti: kurti prekių aprašymus arba kurti savo blogą ir, pritraukus skaitytojų bei reklamos, gauti papildomų pajamų?

Gal mokate gaminti maistą ir galite prisidėti prie smulkių verslininkų, kurie organizuoja maisto pristatymą į namus?

O jeigu jūsų namuose per daug vietos, gal ją verta išnuomoti? Arba per daug daiktų – gal juos verta parduoti?

Taigi, norint, viskas įmanoma. Tačiau bet kokiu atveju, imantis papildomos veiklos, asmeniniame gyvenime teks sugriežtinti darbo ir poilsio grafiką, taip pat sekti, kad papildomai uždirbti pinigai nebūtų išleisti mažoms malonioms smulkmenoms vietoje to, kad būtų atidedami ir kaupiami pagrindiniam tikslui – atostogoms toliau nuo namų. Būtent todėl finansų specialistai rekomenduoja susidaryti asmeninį ar šeimos biudžetą, kur būtų aiškiai apibrėžta, kokios pajamos gaunamos, kiek išleidžiama būtinosioms reikmėms, o kiek atidedama pasirinktam tikslui įgyvendinti ar nelaimės atvejui.

Pasitikrinkite savo finansų valdymo žinias dalyvaudami programoje „Šeimos finansų akademija“. Ją įgyvendina bendrovė „Provident Finansai“ bendradarbiaudama su Lietuvos vartotojų organizacijų aljansu ir Vilniaus kolegija.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.