Trišalė taryba dėl kasmetinių atostogų ilgumo taip ir nesusitarė

Naujojo Darbo kodekso nuostatų

Trišalės tarybos posėdyje nebuvo spėta priimti sprendimų dėl kasmetinių atostogų ilgumo – šis klausimas bus svarstomas vėlesniuose posėdžiuose.<br>M.Patašiaus nuotr.
Trišalės tarybos posėdyje nebuvo spėta priimti sprendimų dėl kasmetinių atostogų ilgumo – šis klausimas bus svarstomas vėlesniuose posėdžiuose.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 24, 2017, 4:56 PM, atnaujinta Apr 11, 2017, 1:39 PM

„Manau, kad turėtume suspėti iki kovo pradžios išnagrinėti Darbo kodeksą, o diskusijos tarp narių vyksta gana ramiai“, – BNS antradienį sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė. 

Anot jos, Trišalė taryba antradienį sutarė dėl darbo laiko režimų, kai dirbantiems pagal suminę darbo laiko apskaitą būtų taikomas trijų mėnesių apskaitinis laikotarpis, o visiems kitiems – vieno mėnesio apskaitinis laikotarpis. Pirmuoju atveju maksimalus darbo laikas per savaitę, įskaitant viršvalandžius, negalės viršyti 48 valandų, o antruoju atveju – 60 valandų per savaitę. 

Vis dėlto E.Radišauskienė teigė, kad Trišalės tarybos posėdyje nebuvo spėta priimti sprendimų dėl kasmetinių atostogų ilgumo – šis klausimas bus svarstomas vėlesniuose posėdžiuose. 

„Posėdyje nespėjome susitarti dėl atostogų ilgumo. Darbdaviai siūlo 20 dienų ilgumo atostogas per metus, o profesinės sąjungos nori 22 dienų. Šį klausimą mes nagrinėsime vėliau, o ateinančiame posėdyje vasario 7 dieną svarstysime Darbo kodekso klausimus, susijusius su darbo tarybos ir profesinėmis sąjungomis“, – tvirtino E.Radišauskienė. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pranešė, jog Trišalė taryba taip pat buvo pritarta prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymams asmenims, įsivaikinantiems vaikus, suteikti teisę į tėvystės ir vaiko priežiūros atostogas. 

Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas BNS teigė, jog pasiūlymas per metus darbuotojams skirti 22 dienas atostogų nėra argumentuotas, todėl darbdaviai neketina šioje vietoje nusileisti. 

„Mes nematome svarių argumentų, kodėl atostogos turėtų būti 22 dienų ilgumo. Jeigu nepavyks susitarti dėl to, kad atostogos būtų 20 dienų ilgumo, tai šį klausimą paliksime Seimui, kuris nuspręs, kokio ilgumo turi būti atostogos“, – kalbėjo D.Arlauskas. 

Savo ruožtu Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas BNS teigė, kad 22 dienų ilgumo atostogos yra geras sprendimas. 

„Darbdaviai laikosi 20 darbo dienų. Mes pritariame 22 dienoms. Neaišku, koks bus priimtas galutinis sprendimas. 22 dienų ilgumas yra objektyvu. Jeigu darbdaviams argumentų bus mažai, tai paliksime šį klausimą Seimui, kad jis nuspręstų kaip arbitras“, – teigė A.Černiauskas. 

Sausio pradžioje po susitikimo su Trišalės tarybos atstovais premjeras Saulius Skvernelis teigė tikintis, jog diskusijos dėl ginčytinų Darbo kodekso straipsnių bus baigtos iki Seimo pavasario sesijos pradžios kovo 10-ąją, kad joje kodeksas būtų priimtas ir liepos 1 dieną įsigaliotų. 

Praėjusių metų pabaigoje Seimas pusmečiui atidėjo socialinio modelio, kurio viena pagrindinių dalių yra naujas Darbo kodeksas, įsigaliojimą. S.Skvernelis anksčiau žadėjo, kad šie įstatymai bus pataisyti iki 2017-ųjų liepos, kad per pusmetį verslas ir gyventojai galėtų pasirengti būsimoms naujovėms. Jis yra teigęs, kad po pusmečio socialinis modelis bus „visiškai kitoks“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.