Viena pažangiausių pasaulio kompanijų Lietuvai turi pasiūlymą

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius Los Andžele apsilankė vienoje pažangiausių pasaulio kompanijų – naujos kartos transporto sistemą kuriančioje įmonėje „Hyperloop One“. Susitikimo metu kompanijos atstovai pristatė savo diegiamą technologiją ir viziją – „Hyperloop One“ transporto koridoriumi sujungti visas Skandinavijos ir Baltijos šalis, taip pat Lenkiją ir Vokietiją – ir pasiūlė Lietuvai įsitraukti į šį procesą. 

 Kompanijos atstovai pristatė savo diegiamą technologiją ir viziją – „Hyperloop One“ transporto koridoriumi sujungti visas Skandinavijos ir Baltijos šalis, taip pat Lenkiją ir Vokietiją – ir pasiūlė Lietuvai įsitraukti į šį procesą. <br> AFP/Scanpix nuotr.
 Kompanijos atstovai pristatė savo diegiamą technologiją ir viziją – „Hyperloop One“ transporto koridoriumi sujungti visas Skandinavijos ir Baltijos šalis, taip pat Lenkiją ir Vokietiją – ir pasiūlė Lietuvai įsitraukti į šį procesą. <br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 22, 2017, 11:39 AM, atnaujinta Jun 22, 2017, 11:45 AM

Ūkio ministras teigė, kad bendrovės kuriama technologija pasaulyje neturi precedento, o tai skatina domėjimąsi ir suinteresuotumą. „Inovatyvūs technologiniai sprendimai yra tai, kas skatina pažangą, todėl esame suinteresuoti tęsti dialogą ir ieškoti galimybių, kaip Lietuva galėtų prisidėti įgyvendinant šią futuristinę idėją“, – kalbėjo M. Sinkevičius.

Ministras atkreipė kūrėjų dėmesį, kad Lietuva galėtų prisidėti prie „Hyperloop One“ koncepcijos vystymo ir diegimo – kurti IT sistemas ir verslo modelius, tačiau pirmiausia reikėtų sulaukti pirmųjų bandymų rezultatų. Jie numatomi jau artimiausiu metu Nevadoje. 

Įmonės „Hyperloop One“ atstovai teigė, kad ši technologija per pastaruosius metus gerokai patobulėjo. Skaičiuojama, kad kapsulės greitis sieks 300 m per sekundę, o tai sudarys 1 080 km/val.

Šią greitojo transporto sistemos idėją 2013 m. pristatė žymus JAV verslininkas ir išradėjas, „Teslos“ įkūrėjas Elonas Muskas. Planuojama, kad ši technologija galėtų pradėti veikti 2021 m., tačiau kurioje valstybėje – priklausys nuo vietos valdžios. 

Be susitikimų su Lietuvos atstovais, šios technologijos kūrėjai ir vystytojai jau aplankė 6 šalis, taip pat kalbėjosi ir su Europos Komisijos atstovais. Jų teigimu, rimtos derybos vyksta su Suomija ir Nyderlandais, tačiau Lietuvą ir kitas Baltijos šalis mato kaip potencialias projekto dalyves. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.