Liūtis nuplovė dešimtis tūkstančių eurų – verslininkai kaltina „Grindą“

Prekybos centrus „Unideco“ ir „Medžio centras“ Vilniuje valdantys verslininkai ketina kreiptis į teismą dėl savivaldybės įmonės „Grinda“ teikiamų paslaugų nevykdymo, turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo. Jų teritorijoje esanti lietaus vandens surinkimo sistema neveikia, todėl liūtis sustabdė prekybos centrų veiklą, nuostoliai siekia 59 tūkst. eurų. 

 Verslininkai skaičiuoja nuostolius dėl liūties<br> Bendrovės nuotr.
 Verslininkai skaičiuoja nuostolius dėl liūties<br> Bendrovės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 29, 2017, 3:00 PM, atnaujinta Jun 29, 2017, 4:31 PM

Lietus Lietuvoje nėra jokia stichinė nelaimė. Kaltas ne klimatas, o lietaus vandens surinkimo sistema, kuri nepritaikyta didesniam kritulių kiekiui. Visi gerai žinome, kad gyvename krašte, kur lyja, o kartais – smarkiai. 18 metų turime sutartį su „Grinda“, beje, monopolininke rinkoje, dėl lietaus vandens surinkimo sistemos eksploatacijos ir priežiūros. Per kiekvieną didesnę liūtį aikšteles semia vanduo, tačiau atsakingos miesto institucijos nedaro nieko, kad padėtis keistųsi. Kiekvienais metais skęstame, kiekvienais metais kreipiamės su reikalavimais spręsti problemą, tačiau mūsų negirdi“, – sakė sovietmečiu buvusio karinio miestelio vietoje esančius prekybos centrus „Unideco“ ir „Medžio centras“ valdančios bendrovės „Šklėriai“ generalinis direktorius Audrius Mockus. 


Verslininkai piktinasi, kad miesto infrastruktūrą prižiūrinti savivaldybės įmonė „Grinda“ piktnaudžiauja monopoline padėtimi, kas kartą savo neįgalumą prisidengdama stichinėmis nelaimėmis. „Kiekvieną žiemą Vilnių užklumpa netikėtas snygis, o vasarą – liūtys. Miesto valdžia nepraleidžia jokios progos susirinkti mokesčių iš verslo, tačiau paslaugos, kurias gauname, nevertas ir skatiko“, – piktinosi A. Mockus. Per sutarties galiojimo laikotarpį už paslaugas UAB „Šklėriai“ „Grindai“ sumokėjo per 60 tūkst. eurų.


5,7 ha plote įsikūrusių prekybos centrų kiemas ketvirtadienį virto neišvažiuojamu tvenkiniu, kurio gylis kai kuriose vietose siekia iki pusės metro ir daugiau. Automobiliai į teritoriją nuo ryto neįleidžiami, jau esantys lieka įkalinti vandenyje. 


Dėl situacijos prekybos centrų kieme kenčia ne tik prekybininkai, prarasdami dienos apyvartą, bet ir prestižas. Statybos ir apdailos medžiagų atvykusiems pirkėjams susidaro vaizdas, kad dėl tvano kalti patys valdytojai. Todėl verslininkai svarsto galimybę kreiptis į teismą ir dėl neturtinės žalos atlyginimo.

Kalta nelaimė

Bendrovė „Grinda“ kmentavo, kad ji prižiūri centralizuotus miesto lietaus nuotakyno tinklus, o privačiose teritorijose paviršinių nuotekų infrastrukūrą turi prižiūrėti pats savininkas.


„Jūsų minėtu atveju, šiai bendrovei yra leista Kareivių gatvėje prisijungti prie centralizuotos miesto paviršinių nuotekų sistemos, kuri suprojektuota pagal galiojančius normatyvus. 

Esant itin didelei liūčiai, viršijančiai regiono normatyvą (o tokia liūtis, artima stichinei nelaimei, šiandien ir buvo) sistema yra nepajėgi surinkti milžiniško kiekio kritulių. Dėl šios priežasties ir patvino Vilniaus miestas“, – teigiama „Grindos“ atsiųstame komentare.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.