Ūkininko išsvajotas galingas traktorius netrukus burgs laukuose

Našesnis, šiuolaikiškas, didesne pajamas nešantis ūkis – kiekvieno ūkininko tikslas. Deja, ne visi ūkininkai išgali savo lėšomis tai pasiekti, todėl kreipiasi ES paramos. Ja pasinaudojo ir Ignalinos rajono ūkininkas Rimantas Bielinis, gavęs finansinę paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Gauti pinigai gyvulius auginančiam R. Bieliniui leis įsigyti naują ir galingą traktorių, apie kurį ūkininkas svajoja jau ilgus metus.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Oct 10, 2017, 7:00 AM

Galingas traktorius – išsipildžiusi svajonė

Rimanto ir Onutės Bielinių ūkis įsikūręs Dvaryščių kaime. Daugiau nei 100 ha užimančios jų valdos yra dešimtmečio profesionalaus ūkininkavimo tėviškės kalvose rezultatas. Daugiausia sutuoktiniai rūpinasi gyvuliais – jų pievose ganosi per 30 stambių raguočių ir 80 avių. Ūkininkai juos augina itin rūpestingai, kad vėliau parduotų tik kokybišką mėsą. Vis dėlto, prasitaria Rimantas Bielinis, nemažas ūkis reikalauja ne tik daug energijos ir laiko, bet ir atitinkamų investicijų, ypač kalbant apie labai greitai senstančią techniką.

Ūkininkas tiki modernios technikos efektyvumu ir nauda ūkiui, tad gautą KPP paramą – beveik 50 tūkst. eurų – skyrė naujam traktoriui įsigyti, mat šiuo metu turimų įrankių nebepakanka. „Dar prieš gaudamas paramą žinojau, kokio traktoriaus noriu – kad jis bus pagamintas Vokietijoje bei turės per 100 arklio galių. Jį naudosime pasirūpinti gyvuliams skirtu pašaru. Iš savų pinigų tokios technikos tikrai nepajėgtume įsigyti, tad parama yra geriausias variantas šioje situacijoje“, – džiaugiasi ūkininkas.

Įsigijus vieną svarbiausių ūkio technikos įrankių, Rimantas Bielinis galvoja apie tolimesnį savo ūkio modernizavimą: „Turint naują ir galingą traktorių, norisi, kad ir kita ūkyje naudojama technika neatsiliktų. Būtent dėl šios priežasties galvoju ir vėl kreiptis dėl paramos pagal tą pačią KPP priemonę ir šiais metais. Juk moderni ūkio technika palengvina ūkio darbus, daro juos našesnius ir efektyvesnius.“

Paklaustas apie kitus ateities planus, Rimantas Bielinis pripažįsta, kad šiuo metu turimo ūkio plėsti neketina. Pagrindinis ūkininko tikslas – ūkis, kuris būtų patrauklus ateities kartoms. Besirūpinant modernia technika, darbus planuojama perduoti anūkams, kurie tęstų šeimos tradicijas.

Modernizavus techniką, gaunamos didesnės pajamos

„Mūsų prioritetas – modernus ir konkurencingas Lietuvos ūkis. Gyvybingas ūkis gali prikelti kaimo vietoves antram gyvenimui, paskatinti jaunus žmones pasilikti gimtinėje ir užsiimti gamtai draugiška ūkio veikla. Modernizavus ūkio techniką, galima padidinti iš žemės ūkio veiklos gaunamas ūkininkų pajamas. Galbūt dėl šios priežasties pagal KPP priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ gauti pinigai dažniausia ir yra panaudojami naujai technikai įsigyti“, – teigia Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento vyriausioji specialistė Milda Jusienė.

Iki spalio 31 d. ūkininkai gali teikti paraiškas paramai investicijoms į žemės ūkio valdas gauti. M. Jusienė pabrėžia, kad ūkininkas, nusprendęs kreiptis dėl paramos, turi atitikti pagrindinius reikalavimus: pareiškėjo ūkis negali būti naujai besikuriantis ir iki paramos paraiškos pateikimo turi nepertraukiamai veikti ne trumpiau kaip 2 metus; ūkio ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, turi būti didesnis kaip 8 tūkst. eurų.

Pagal šią veiklos sritį parama skiriama: žemės ūkio produktams gaminti; žemės ūkio produktams, pagamintiems (išaugintiems) valdoje, apdoroti (rūšiuoti, pakuoti ir t. t.), perdirbti ir tiekti rinkai arba pripažinto žemės ūkio kooperatyvo iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų perdirbimas ir iš jų pagamintų maisto ir ne maisto produktų realizavimas; biodujoms gaminti (valdos reikmėms) gyvulininkystės ūkyje iš ūkyje susidarančių atliekų.

Daugiau informacijos apie ES teikiamą paramą galima rasti Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros interneto svetainėse (www.zum.lrv.lt, www.nma.lt).

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.