„Nextury Ventures“ fondas pradeda veiklą Armėnijoje

Investicinis fondas „Nextury Ventures“ pradeda aktyviai domėtis investicijomis ir už Lietuvos ribų. Spalio pradžioje įvykusio DFA (Armėnijos plėtros agentūros) organizuoto verslininko Ilja Laurs ir Armėnijos premjero Kareno Karapetiano susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo galimybės – nuo investicinių projektų iki bendradarbiavimo su universitetais, vietiniais investuotojais bei valstybinėmis institucijomis.

Inovacijų srityje veikiantis rizikos kapitalo fondas „Nextury Ventures“ investuoja į inovacijas, dirba su startuoliais, korporacijomis, universitetais, skiria dėmesio startuolių edukacijai.<br>D.Umbraso nuotr.
Inovacijų srityje veikiantis rizikos kapitalo fondas „Nextury Ventures“ investuoja į inovacijas, dirba su startuoliais, korporacijomis, universitetais, skiria dėmesio startuolių edukacijai.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2017-10-20 09:49

Inovacijų srityje veikiantis rizikos kapitalo fondas „Nextury Ventures“ investuoja į inovacijas, dirba su startuoliais, korporacijomis, universitetais, skiria dėmesio startuolių edukacijai.

„Manydami, kad šį modelį esame sėkmingai pritaikę Lietuvoje, norime plėsti veiklą, todėl pradėjome žvalgytis į kitas šalis. Remiantis sukaupta patirtimi, galime daryti išvadą, kad mažos šalys daugeliu atveju yra palankesnės inovacijų diegimui. Šiuo metu mus labai domina bendradarbiavimas su Armėnija. Susitikus su šios šalies premjeru, įvertinome, kad inovacijos startuolių ekosistemoje yra svarbios ir reikalingos. Dėl šios priežasties nusprendėme, kad bendradarbiavimas būtų neabejotinai naudingas, tad jau planuojame konkrečius veiklos žingsnius“, – sako investuotojas I. Laurs.

Pasak I. Laurs, Armėnija yra gerai pasaulyje žinoma šalis dėl savo informacinių technologijų potencialo. Vienas iš puikių pavyzdžių – startuolis „PicsArt“, pritraukęs virš 45 milijonų investicijų. „Startuolių rinka šioje šalyje įgyja pagreitį. Valstybės ir akademijos institucijų palaikymas suteikia gerą pagrindą pradėti investicinę veiklą Armėnijoje“, – neabejoja verslininkas.

DFA atstovė Baltijos šalims Rena Saribekian sako, kad bendradarbiavimas su investicijų fondu „Nextury Ventures“ yra puiki galimybė stiprinti Armėnijos startuolių ekosistemą. „Šiuo metu mūsų šalies plėtros fondas ir IT komunikacijos bei transporto ministras jau ruošia pirmuosius planus“, – komentuoja R. Saribekian.

Nepaisant didelio geografinio atstumo, pasak Renos Saribekian, galima išskirti keletą Lietuvos ir Armėnijos panašumų. Vienas iš jų – abi šalys pozicionuojamos kaip vartai į įvairias užsienio rinkas. „Prieš dirbant su Armėnijos rinka, reikia suprasti, kad ši šalis atveria duris dviem kryptimis – į NVS regioną ir Artimuosius Rytus – Iraną. Pagrindinės Armėnijos ekonomikos augimo strateginės kryptys turi daug panašumų su Lietuvos augimo kryptimis: kurti inovatyvią, konkurencingą ekonomiką, didinti aukštųjų technologijų produktų apimtį ir pritraukti investicijų. Taip pat svarbu eksporto augimas ir diversifikacija. Kartu su smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių augimu tai yra pagrindiniai ekonomikos ir verslo augimo tikslai“, – komentuoja R. Saribekian.

R. Saribekian pabrėžia, kad IT bei startuolių ekosistemai Armėnijoje taip pat skiriamas didelis dėmesys. Šalyje beveik pusė mokyklų turi robotikos laboratorijas, planuojama, kad iki 2020-ųjų jos bus įrengtos visose mokyklose. Armėnijos vyriausybė aktyviai remia technologijų verslumą, startuoliai skatinami realizuoti savo idėjas suteikiant lengvatas ir nemokant pajamų mokesčio, tik 10 procentų palūkanų normos mokestį.

Armėnijoje sėkmingai veikia IBM ir „Microsoft“ inovacijų centrai, be to, „Microsoft Innovation center Armenia“ pripažintas vienu iš trijų geriausių tarp 140 šalių.

Kaip sako investicinio fondo partneris Ilja Laurs, partnerystės su Armėnija pagrindiniai tikslai bus startuolių ekosistemos tobulinimas bendradarbiaujant su korporacijomis bei universitetais. „Mano nuomone, akademinė ekosistema yra pasiruošusi priimti ir diegti inovacijas. Jau iki šių metų pabaigos kartu su Armėnijos „Politechnikos universiteto“ (angl. „National Polytechnic University of Armenia“) „Anel“ inovacijos centru ketiname investuoti į 2-5 technologinius startuolius“, – atskleidžia pirmuosius bendradarbiavimo planus investuotojas.

Susitikimo su Armėnijos premjeru metu aptarta ir neseniai pristatyto startuolio „AgroLink“ idėja. Verslininko teigimu, Armėnijoje, kaip ir Lietuvoje, labai daug pavienių ūkininkų, prekiaujančių pavieniais plotais, tad vienas iš realių projektų, kurį tikimasi realizuoti ir Armėnijoje, – būtent naujos kartos ūkininkų prekybos platforma.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: oro balionui atsitrenkus į žemę, iš krepšio ėmė kristi žmonės