Ministerijos dėl VVĮ turėtų apsispręsti iki gegužės (atnaujintas)

Ministerijos iki balandžio pabaigos turėtų pateikti Ūkio ministerijai siūlymus, ką darys su jų žinioje esančiomis valstybės valdomomis įmonėmis (VVĮ).

Ūkio ministerija<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Ūkio ministerija<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 7, 2018, 4:41 PM

Ministrų kabinetas trečiadienį protokoliniu sprendimu pritarė Ūkio ministerijos parengtiems pasiūlymams dėl tolesnės VVĮ veiklos.

„Mūsų siūlymas buvo, kad iki gegužės 31 dienos visos ministerijos pateiktų siūlymus. Palaikėme ministro pirmininko siūlymą, kad ne iki gegužės, o dar mėnesiu anksčiau – iki balandžio pabaigos – ir tada Ūkio ministerija po mėnesio pateiks vėl tam tikrus jau konkretesnius siūlymus“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams teigė ūkio viceministras Gediminas Miškinis. 

Jis pabrėžė, kad nacionaliniam saugumui svarbios įmonės nebus privatizuojamos. 

Ūkio ministerija siūlo privatizuoti kai kurias valstybės valdomas įmones, jas prieš tai pertvarkius. Siūloma išnagrinėti Susisiekimo ministerijai pavaldžios kelių techninės priežiūros ir kokybės kontrolės įmonės „Problematika“ privatizavimo galimybes.

Be to, numatoma privatizuoti siūloma Ūkio ministerijos valdomą Vilniaus metrologijos centrą, bei sujungus į vieną – penkias Žemės ūkio ministerijos valdomas įmones: „Kiaulių veislininkystė“, Lietuvos žirgynas, „Šeduvos avininkystė“, „Šilutės veislininkystė“ ir Upytės eksperimentinis ūkis.

Siūloma sujungti Aplinkos ministerijai pavaldžias bendroves „Projektų ekspertizė“ ir „Valstybinė projektų ir sąmatų ekspertizė“.

Be to, siūloma likviduoti Finansų ministerijos valdomą „Būsto paskolų draudimą“, o jo valdomą paskolų draudimo garantijų portfelį parduoti ar perduoti jo administravimą kitai įmonei.

Gavus studijos rezultatus, siūloma spręsti dėl Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) veiklos atskirai arba jungiant ją su Žemės ūkio paskolų garantijų fondu ir „Investicijų ir verslo garantijomis“ („Invega“).

Siūloma likviduoti bendrovę „Lietuvos kinas“, kino paveldo restauravimo ir saugojimo veiklas perduodant kitai įmonei.

Taip pat siūloma į vieną įmonę sujungti „Lietuvos veislininkystę“ bei „Panevėžio veislininkystę“ ir bendroves „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ bei „Pieno tyrimai“, o Dotnuvos eksperimentinį ūkį siūloma likviduoti.

Įvertinusi valstybės valdomų bendrovių veiklas ir valstybės poreikius bei tikslingumą dalyvauti jų valdyme, Ūkio ministerija vasarį Vyriausybei pateikė atnaujintus siūlymus.

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.