Gyventojų aptarnavimo kokybei gerinti – 16 mln. eurų

Beveik dvi dešimtys Lietuvos savivaldybių imasi gerinti darbo kokybę ir gyventojų aptarnavimo efektyvumą. Siekiama savivaldybių darbą modernizuoti, atsikratyti nereikalingos administracinės naštos, padaryti paslaugas prieinamesnėmis.

Iš viso Vidaus reikalų ministerija Europos socialinio fondo paramą jau skyrė 17 savivaldybių, norinčių pagerinti savo paslaugų ir aptarnavimo kokybę. Projektams įgyvendinti 2014–2020 metų laikotarpiu pagal šią priemonę iš viso skirti 15,9 mln. eurų.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Iš viso Vidaus reikalų ministerija Europos socialinio fondo paramą jau skyrė 17 savivaldybių, norinčių pagerinti savo paslaugų ir aptarnavimo kokybę. Projektams įgyvendinti 2014–2020 metų laikotarpiu pagal šią priemonę iš viso skirti 15,9 mln. eurų.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 13, 2018, 1:45 PM

Iš viso Vidaus reikalų ministerija Europos socialinio fondo paramą jau skyrė 17 savivaldybių, norinčių pagerinti savo paslaugų ir aptarnavimo kokybę. Projektams įgyvendinti 2014–2020 metų laikotarpiu pagal šią priemonę iš viso skirti 15,9 mln. eurų.

Rengiantis Viešojo sektoriaus įstaigų sistemos pertvarkai siekiama modernizuoti savivaldybių darbą, supaprastinti paslaugų teikimą, jas pritaikyti gyventojų poreikiams.

Daugelyje savivaldybių bus diegiami modernūs kokybės vadybos metodai (pavyzdžiui, LEAN, ISO), padėsiantys viešąsias paslaugas teikti greičiau, kokybiškiau ir pigiau. Mažesnėmis sąnaudomis siekiama kurti didesnę pridėtinę vertę gyventojams.

„Europos parama tikslingai skiriama gyventojų aptarnavimui gerinti. Tikiuosi, tai netrukus daugelis pajus kasdieniame gyvenime“, – sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Varėnos rajono savivaldybė buvo viena pirmųjų, gavusių Europos socialinio fondo paramą.

Beveik 27 proc. Varėnos rajono gyventojų – senyvo amžiaus žmonės. Nemaža jų dalis gyvena atokiose vietose, dažnas neturi prieigos prie interneto ar galimybės prireikus nuvykti į savivaldybę.

Šiais metais Varėnos rajono savivaldybei iš Europos socialinio fondo buvo skirti 146,8 tūkst. eurų paslaugų teikimo ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimui.

Šiomis lėšomis savivaldybė sieks paslaugas padaryti prieinamesnėmis visiems rajono gyventojams. Viena svarbiausių šį tikslą pasiekti padėsiančių naujovių – mobilus paslaugų centras, kuriame gyventojams bus teikiamos bibliotekos ir savivaldybės paslaugos.

Mobili biblioteka kursuos į atokias Varėnos rajono vietas, kuriose nėra bibliotekos, o vyresnio amžiaus žmonės neturi galimybių naudotis interneto paslaugomis. Gyventojai taip pat galės pateikti savivaldybei reikiamus dokumentus, pasikonsultuoti.

Projekto metu Varėnos rajono savivaldybėje taip pat bus atnaujinta dokumentų valdymo sistema, tariantis su gyventojais suformuoti paslaugų kokybės standartai ir parengta Piliečių chartija.

Šie pokyčiai savivaldybėse – Viešojo sektoriaus įstaigų sistemos pertvarkos dalis.

Vidaus reikalų ministerijos Vyriausybei pateiktoje Viešojo sektoriaus įstaigų sistemos tobulinimo koncepcijoje numatyta peržiūrėti įstaigų veiklą ir optimizuoti viešojo sektoriaus įstaigų tinklą.

„Tikslas, kurio siekėme rengdami koncepciją – mažiau kainuojantis ir efektyviai veikiantis viešasis sektorius, teikiantis kokybiškas paslaugas gyventojams ir verslui“, – sakė E. Misiūnas.

Koncepcijos nuostatos turėtų būti taikomos viešojo sektoriaus įstaigoms: Vyriausybei atskaitingoms įstaigoms, ministerijoms, įstaigoms prie ministerijų, Seimui atskaitingoms įstaigoms, kitoms biudžetinėms įstaigoms, valstybės ar savivaldybių valdomoms viešosioms įstaigoms, valstybės įmonėms.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.