„Plona, apskrudusi tešla ir lydyto sūrio sluoksnis: pica yra skani, maistinga ir, pasirodo, pavojinga. Tai rodo skaičiai, kuriuos paskelbė JAV vartotojų teisių apsaugos organizacija. Jos ataskaitoje teigiama, kad vien tik 2017 metais dėl šio itališko gardumyno į skubios medicininės pagalbos skyrius kreipėsi 2,3 tūkst. amerikiečių. Vieni iš jų patyrė traumas, kai gulėdami bandė pasiekti picos gabalėlį ir iškrito iš lovos, kiti – kai suklupo ir parpuolė, nešdamiesi rankose picą – tikriausiai dėžutė su pica jiems užstojo kelią“ – rašo žurnalas.
Vartotojų teisių gynėjai iš JAV vartojimo prekių saugumo komisijos (Consumer Product Safety Commission – CPSC) suvedė statistinius duomenis ir apibendrino pavojus, kylančius iš kasdienių objektų. Daugumą traumų – ir tai nieko nestebina – žmonės patyrė dėl žinomų pavojų. Pavojingų objektų sąraše atsidūrė laiptai, kėdės ir vonios kambario įranga. Bet tarp jų galima rasti ir neįprastų dalykų, kurie primena, kad lyg ir jokio pavojaus nekeliantys daiktai gali tapti susižalojimų priežastimi, jei būsite neatsargūs ir tiesiog jus lydės nesėkmė.
Įsipjovimai ir nudegimai
Kalbant apie picą, dauguma nelaimingų atsitikimų įvyko, kai ją pjaustant žmonės susižalojo rankas. Buvo ir tokių, kurie sugebėjo nusideginti lūpas, valgydami karštą picą, ar rankas, prisilietę prie karštos skardos su pica. Iš esmės galima sakyti, kad dauguma žmonių nukentėjo ne tiesiogiai nuo picos, bet nuo daiktų, kurie vienaip ar kitaip susiję su pica.
„Aš buvau nustebintas, kai pamačiau, kiek traumų susijusios su picomis ar net knygomis (11 880 atvejų), – sakė, duodamas interviu britų leidiniui „Daily Mail“, vartotojų teisių apsaugos organizacijos narys Joe Galbo. – Tačiau manau, kad atsižvelgiant į tai, kiek picų suvalgoma kiekvienais metais, šis skaičius dar yra labai mažas“.
J.Galbo taip pat primnė avokado pjaustymo pavyzdį ir patarė „būti atidesniems“, laikant rankoje peilį. Susižalojimus dėl netinkamo vaisiaus lupimo, kauliuko išėmimo ir pjaustymo Jungtinės Karalystės daktarai „pakrikštijo“ specialiu terminu: „avocado hand“ („avokado ranka“). O laikraštis „The New York Times“ 2017 metų gegužės 1 dienos numeryje paskelbė ištisą straipsnį, pavadintą „How to Cut an Avocado Without Cutting Yourself“ („Kaip supjaustyti avokadą neįsipjaunant“) ir net įdėjo vaizdo įrašą, kuriame mokoma, kaip teisingai elgtis su šiuo populiarėjančiu vaisiumi. Mat, daugiausia žmonės susižaloja nuslydus peiliui, kai bando perpjauti avokadą ir pataiko į kietą jo kauliuką.
Parengė Leonas Grybauskas