Raganų medžioklė: britai kasasi po rusų ir kitų turčių milijonais

2019 m. vasario 14 d. 21:28
Lrytas.lt
Didžioji Britanija aiškinasi, iš kur 140 pasiturinčių asmenų gavo pajamas. Tarp pakliuvusiųjų į sąrašą – nemažai ir D.Britanijoje gyvenančių rusų, kurių turtas vertinamas šimtais milijonų svarų sterlingų.
Daugiau nuotraukų (6)
„Rusų nėra daugiausia, tačiau skaičius reikšmingas. Bet yra ir daug žmonių iš kitų šalių, taip pat ir Afrikos“, – teigė šaltinis iš D.Britanijos nacionalinės kriminalinės agentūros (NCA).
Nuo 2018 m. sausio NCA turi teisę iš užsieniečių, D.Britanijoje valdančių turto už daugiau nei 50 tūkst. svarų sterlingų, pareikalauti paaiškinti kapitalo kilmę. Jei aiškinimai neįtikina, turtą gali areštuoti.
Pirmąsias tyrimo išvadas realu sužinoti šių metų pabaigoje. Šaltinis iš NCA teigė, kad vieno atvejo nagrinėjimas gali trukti iki metų. „Būti turtingu – ne nusikaltimas, tačiau šie asmenys turi gebėti paaiškinti savo kapitalo kilmę“, – sakė jis.
Pernai gegužę britų Bendruomenių rūmai paviešino ataskaitą „Maskvos auksas: rusiškoji korupcija Didžiojoje Britanijoje“. Joje kalbama apie tai, kad D.Britanijos valdžia turėtų sustabdyti „nešvarių pinigų“ iš Rusijos srautus ir užkirsti kelią, kad britų finansų sistema nebūtų naudojama korupcinėms pajamoms plauti.
Dokumente teigiama, kad rusų verslininkai, tikėtina, tyčia į britų ekonomiką įlieja „nešvarius pinigus“, kad išklerintų ūkį.
Kaip teigė britų parlamentarai, nepaisant aštrios Londono retorikos Maskvos adresu, rusų verslui plėstis D.Britanijoje vis dar palanku. Politikai ragino įvesti daugiau ribojimų, vyriausybei siūlyta taikyti sankcijas didesniam asmenų, susijusių su Kremliumi ar atsakingų už rimtus žmogaus teisių pažeidimus, skaičiui.
„Iš esmės tai – eilinė agresyvi antirusiška akcija. Šįkart – parlamentinio komiteto lygiu“, – į situaciją reagavo rusų pusė.
Pernai gegužę britų parlamentas priėmė įsakymą, kurio esmė – iki 2020 m. atskleisti vardus tų, kurie ofšoro zonose – Mergelių salose ir Kaimanų salose – laiko pinigus.
Anksčiau nevyriausybinė britų organizacija „Global Witness“ suskaičiavo, kad britų ofšorinėse zonose Rusijos piliečiai saugo 47 mlrd. JAV dolerių, rašo gazeta.ru.
Vasario 11 d. D.Britanijos gynybos ministras Gavinas Williamsonas pareiškė, kad Rusai turi „brangiai sumokėti“ už provokacijas, kurias Maskva rengia prieš NATO nares.
Po dienos, vasario 12-ąją, pasirodė informacija, kad JAV ir ES derasi dėl naujų sankcijų Rusijai. Britai ragina su sankcijomis pernelyg nedelsti. „Financial Times“ rašo, kad šiuo klausimu ketinama kalbėti per vasario 18-ąją vyksiantį ES užsienio ministrų susitikimą. Sankcijos, verslo dienraščio teigimu, pradės galioti iki kovo pabaigos.
Maskvos ir Londono santykiai pastebimai pablogėjo po to, kai D.Britanija apkaltino rusus bandžius nunuodyti buvusį dvigubą rusų agentą Sergejų Skripalį ir jo dukterį Juliją. Kovą iš D.Britanijos buvo išsiųsti 23 rusų diplomatai. Tą patį, paneigusi kaltinimus, padarė ir Maskva.
PajamosDidžioji Britanija^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.