Į postą žengiant Gitanui Nausėdai, verslas pasakė, ko pasigedo iki šiol

Prezidento pareigas priimant Gitanui Nausėdai, naujienų agentūra BNS paklausė ekonomistų, verslo ir profesinių sąjungų atstovų, ką, jų nuomone, ekonominėje Lietuvos politikoje naujasis šalies vadovas turėtų daryti kitaip, nei 10 metų prezidente buvusi Dalia Grybauskaitė.

G.Nausėda.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
G.Nausėda.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
A.Izgorodinas.<br> Įmonės nuotr.
A.Izgorodinas.<br> Įmonės nuotr.
J.Blažytė.<br>Nuotr. iš asmeninio albumo
J.Blažytė.<br>Nuotr. iš asmeninio albumo
R.Skyrienė.<br>T.Bauro nuotr.
R.Skyrienė.<br>T.Bauro nuotr.
D.Arlauskas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
D.Arlauskas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Jul 12, 2019, 10:13 AM

Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas svarstė, jog ekonominė diplomatija turėtų būti pakelta į visiškai kitą lygį. „Manau, kad nebuvo pakankamas signalas iš Prezidentūros ambasadoriams, konsulinėms įstaigoms, kad ekonominiai klausimai yra tikrai labai svarbūs. Iš buvusios prezidentės pasigedome labai aiškaus nurodymo Užsienio reikalų ministerijai, ambasadoms, kad šalia politikos nereikia pamiršti ekonomikos“, – teigė D.Arlauskas.

Ekonomisto Aleksandro Izgorodino manymu, inovacijos, fintech ir aukšta pridėtinė vertė turi būti labai svarbi dabartinio naujo prezidento ekonominės politikos dalis, nes tą diktuoja sąlygos. „Lietuva jau priartėjo pagal daugelį rodiklių prie Europos Sąjungos vidurkio ir norint pasiekti kažkokį proveržį ekonomikoje, tuo pačiu kalbant ir apie atlyginimus, neišvengiamai turime dėmesį skirti inovacijoms ir naujoms technologijoms“, – kalbėjo A.Izgorodinas.

Asociacijos „Investors' Forum“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė naujam prezidentui linki nebijoti daugiau susitikti su verslu, nes išgirsti tas problemas, su kuriomis susiduria verslas, yra naudinga. „Niekas nesako, kad turi verslui pataikauti ar sekti jo pasiūlymais, bet išgirsti, išklausyti, pamatyti tas problemas tikrai verta. Norėtųsi, kad ir pirmas asmuo šalyje parodytų tą pagarbą verslui, nes jos Lietuvoje trūksta“, – sakė R.Skyrienė.

Koncerno „Vikonda“ savininkė Jolanta Blažytė norėtų, kad naujai išrinktas prezidentas neapsiribotų tik lozungais apie atskirties mažinimą, bet ir darytų konkrečius veiksmus. „Pavyzdžiui, stiprintų diplomatinį tinklą ir išnaudotų jį ne tik politinei, bet ir ekonominei diplomatijai. Norisi, kad prezidentas nebeskirstytų Lietuvos verslininkų pagal „myliu – nemyliu“ formulę, o suvienytų juos bendram šalies tikslui – kiek įmanoma didesnės ekonominės vertės kūrimui“, – kalbėjo J.Blažytė.

„Mums labai norėtųsi, kad jis atnaujintų ir padarytų glaudesnius santykius su profsąjungomis. Kol kas mes to nejaučiame ir su Prezidentūra santykiai visada buvo šalti. Norėtųsi, kad šitos kadencijos prezidentas matytų mumyse partnerius ir galimybę, kad mes galėtume dirbti ir bendradarbiauti kiek įmanoma glaudžiai, kartu“, – teigė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovė Inga Ruginienė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.