Nesudėtinga apskaita individualiai veiklai – misija įmanoma

Dirbate savarankiškai – įsigiję verslo liudijimą ar įregistravę individualią veiklą pagal pažymą, tačiau buhalterinės apskaitos vingrybės ir krūvos dokumentų ne Jūsų pašaukimas ir dėl to sugaištate nemažai brangaus laiko bei pinigų? Yra sprendimas! Siekdama palengvinti smulkių verslininkų kasdienybę Valstybinė mokesčių inspekcija verslaujantiems gyventojams sukūrė nemokamą įrankį – virtualų buhalterį i.APS. Naudojantis šia programa pajamų iš išlaidų vedimas kur kas paprastesnis ir kainuoja nulį eurų per metus.

Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 18, 2019, 1:30 PM

Gyventojams, kurie naudoja virtualų buhalterį i.APS, nereikia pildyti popierinio Pajamų ir išlaidų žurnalo, sukti galvos dėl apkaitos dokumentų, o svarbiausia – pavasarį, atėjus pajamų deklaravimo metui, VMI pagal Jūsų suvestus ir trečiųjų šalių pateiktus duomenis užpildys preliminarią pajamų deklaraciją, kurią beliks tik pateikti.

Patogu tai, kad tiesiogiai programoje galima išrašyti PVM sąskaitą faktūrą, sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo—pardavimo kvitą. Išrašytų dokumentų duomenys automatiškai keliauja į pajamų ir išlaidų žurnalą. Klientų ir kita dažnai naudojama informacija yra saugoma, tad pasikartojančių duomenų nereikia suvesti kas kartą iš naujo.

„Virtualaus buhalterio dėka gyventojas žino, kiek konkretus klientas jam šiuo metu yra skolingas, ir atvirkščiai, kiek skolingas yra pats. Jei gyventojas vykdo individualią veiklą pagal pažymą, jam nereikia aiškintis, kokios išlaidos yra priskiriamos leidžiamiems atskaitymams, kokios nepriskiriamos. Veiklą įsigijus verslo liudijimą vykdantys gyventojai i.APS gali stebėti savo apyvartą, kokia yra PVM riba ir kokia pajamų suma liko iki jos. Jei pageidauja, programos naudotojai gali būti informuojami, kokias mokesčių deklaracijas ir iki kada turi pateikti“, – sako VMI Virtualaus buhalterio i.APS projekto vadovė Inga Gedminienė.

Individualios veiklos apskaitą virtualiu buhalteriu i.APS galima tvarkyti tiek kompiuteriu, tiek išmaniaisiais (mobiliaisiais) įrenginiais. Pradėti vesti apskaitą e. būdu galima bet kurį metų mėnesį, tiesiog programoje reikia suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne i.APS.

Programa galima naudotis prisijungus prie VMI informacinės sistemos i.MAS — per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Išbandyti, kaip veikia virtualus buhalteris i.APS, susipažinti su jo funkcijomis ir galimybėmis, gyventojai gali demonstracinės virtualaus buhalterio („i.APS DEMO“) versijos pagalba. Paprasčiausias būdas tą padaryti — per e. bankininkystę. Prisijungus prie e. banko reikia pasirinkti VMI e. paslaugą —„i.APS DEMO“. Susipažinti su programa gali ne tik individualią veiklą vykdantys, bet ir tik ketinantys dirbti savarankiškai asmenys. Daugiau informacijos apie virtualų buhalterį i.APS rasite VMI svetainėje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.