„Vikonda“ pasirūpino savo darbuotojų sveikata

Įmonių grupės „Vikonda“ darbuotojams eilėse pas gydytojus daugiau laukti nebereikės – jų sveikata pasirūpino pats darbdavys, apdraudęs kiekvieną dirbantį draudimo bendrovės „Compensa Life Vienna Insurance Group SE“ savanorišku sveikatos draudimu. 

 Sveikatos draudimo sutartys sudarytos visiems „Vikondos“ darbuotojams.
 Sveikatos draudimo sutartys sudarytos visiems „Vikondos“ darbuotojams.
 Bėgimą pamėgęs T.Želionis neslėpė: „Savo kailiu jau patyriau, kad apsimoka rūpintis sveikata, o draudimas suteiks galimybę kruopščiau save prižiūrėti.“
 Bėgimą pamėgęs T.Želionis neslėpė: „Savo kailiu jau patyriau, kad apsimoka rūpintis sveikata, o draudimas suteiks galimybę kruopščiau save prižiūrėti.“
 S.Jaskonė ir M.Snarskis sutarė, kad sveikatos draudimas yra motyvavimo priemonė, įrodanti įmonės socialinę atsakomybę.
 S.Jaskonė ir M.Snarskis sutarė, kad sveikatos draudimas yra motyvavimo priemonė, įrodanti įmonės socialinę atsakomybę.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Feb 17, 2020, 8:00 AM, atnaujinta Feb 14, 2020, 11:35 AM

Šis draudimas darbuotojams padengs dalį išlaidų už gydytojų konsultacijas, tyrimus, odontologų ar kitas medicinines bei sveikatos stiprinimo paslaugas ir net vaistus vaistinėje.

Sveikatos draudimu apdrausti visi „Vikondos“ įmonių darbuotojai, kurių yra per pusšešto šimto.

Rūpinasi visais be išimties

„Įmonių sėkmės istorijas kuria jose dirbantys žmonės. Ir savo asmeninį indėlį į jas įneša nepriklausomai nuo to, kokias pareigas eina. Todėl nesvarbių žmonių pas mus nėra. Visi yra reikalingi ir gerbtini, todėl ir rūpinamės visais be išimties.

Sveikata – didžiausias turtas ir pamatas, ant kurio pastatyta žmogaus laimė, todėl galvodami apie tai, kokią didžiausią vertę ir naudą galime sukurti savo darbuotojams, kaip juos motyvuoti, nusprendėme pasirūpinti kiekvieno sveikata“, – sakė įmonių grupės „Vikonda“ generalinis direktorius Mindaugas Snarskis.

Jis neabejojo, kad savanoriškas sveikatos draudimas suteiks galimybę grupės darbuotojams atsakingiau rūpintis savo sveikata – dažniau tikrintis profilaktiškai, naudotis sveikatinimo paslaugomis, o netikėtai susirgus – greičiau pasveikti.

Sprendžia sistemos problemą

Pasak M.Snarskio, ne mažiau svarbu ir tai, kad tokiu žingsniu „Vikonda“ bent jau savo darbuotojams padeda spręsti įsisenėjusią sveikatos apsaugos sistemos problemą, kai sunegalavusiam žmogui norint patekti pas konkrečios srities specialistą eilėje reikia laukti net po kelias savaites.

„Dabar mūsų darbuotojai aukščiausio lygio medicinines paslaugas gali gauti greitai ir efektyviai privačiose medicinos įstaigose, kurių paslaugos apmokamos sveikatos draudimo lėšomis.

Kuo greičiau žmogus patenka pas mediką ir nustatoma jo negalavimo priežastis, tuo greičiau jis pasveiksta. Iš to laimi visi – ir pats žmogus, ir jo šeima, ir darbdavys.

Kitas ne mažiau svarbus draudimo aspektas – profilaktika. Juk akivaizdu, kad žmogus, besirūpinantis savo sveikata ir periodiškai ją pasitikrinantis, turi daugiau galimybių užkirsti kelią įvairioms ligoms. Blogiausiu atveju bent jau gali pastebėti jas tik prasidedančias, o tai suteikia daugiau galimybių greičiau pasveikti“, – sakė M.Snarskis.

Didžiulė delsimo kaina

Kad profilaktiškai tikrintis sveikatą itin svarbu, o laiku to nepadarius vėliau gydymas gali brangiai atsieiti, patvirtino ir jau savo kailiu tai patyrusieji.

Todėl darbdavio dovanojamo draudimo teikiamą galimybę padengti didžiąją dalį patiriamų išlaidų už profilaktinius patikrinimus jie vertino itin teigiamai ir sakė, kad draudimas išties skatins darbuotojus periodiškai tikrintis sveikatą.

„Vikondos“ marketingo ir komunikacijos direktorius direktorius Tomas Želionis neslėpė savo karčios patirties: „Man 43-eji, esu visa galva pasinėręs ne tik į darbą, bet ir į sportą. Jau septynerius metus bėgioju. Man labai patinka ilgo nuotolio bėgimai, nes juose atrandu motyvaciją siekti aukštų rezultatų, galimybę tobulėti ir nugalėti save.

Iki 2015 metais įveikto Čikagos maratono savo sveikatos reikalų nesureikšmindavau, tačiau ruošiantis šiam maratonui, kai iki jo buvo likusi vos savaitė, mane ištiko rimta sveikatos krizė – užpūliavo dantis.

Žinoma, rengdamasis maratonui neturėjau kada spręsti šios problemos. Besitreniruodamas savo organizmą nualinau iki kritinės ribos. Šioje situacijoje buvo smagu tik tai, kad laimingai kirtau finišą.

Grįžęs iš Čikagos ėmiau gydytis – tai užtruko beveik 4 metus! Tokią kainą reikėjo sumokėti už savęs nepriežiūrą.

Daugiau tokių klaidų nekartoju, todėl 2019-ųjų rudenį, nubėgus išsvajotą Berlyno maratoną, mano tyrimai buvo patys geriausi!

Taip savo kailiu patyriau, kad apsimoka rūpintis sveikata, o sveikatos draudimas man suteiks galimybę kruopščiau save prižiūrėti. O tai reiškia 100 procentų savirealizaciją ir atsidavimą tiek tiesioginiame darbe, tiek bėgimo takelyje.“

Padės ugdyti gerus įpročius

Kėdainių konservų fabriko majonezo, padažų ir kečupų cecho meistras 28 metų Dainius Nedzinskas, bent kartą per metus visuomet profilaktiškai pasitikrinantis sveikatą, tiki, kad sveikatos draudimas padės ir jo kolegoms išsiugdyti tokį pat gerą įprotį rūpintis sveikata. O svarbiausia, kaip jis pabrėžė, toks draudimas kiekvienam sutaupys daug laiko.

„Sveikatos draudimą aš vertinu kaip įmonės paskatinimą. Tai lyg premija, motyvuojanti siekti gerų rezultatų. Man toks draudimas labai reikalingas, nes sveikatą sąžiningai tikrinuosi bet kartą per metus. Baigiau sporto mokyklą, žaidžiau krepšinį, tad sveikatos tikrinimas ten buvo privalomas. Nuo to laiko man ir liko įprotis pasitikrinti, nors dabar tam išties sugaištu daug laiko valstybinėje ligoninėje prie gydytojų kabinetų darbų. Labai džiaugiuosi, kad su draudimu viskas bus daug paprasčiau ir greičiau – bus galima sveikatą tikrintis privačiose gydymo įstaigose, kur pacientų laikas vertinamas ir gerbiamas, o eilių problema išspręsta jau seniai. Draudimui kompensuojant didesnę dalį patiriamų profilaktikos ir gydymo išlaidų, mums atsiveria visai kitos galimybės – manau, dauguma neapsiribosime tik Kėdainių gydymo įstaigomis, kur kas daugiau galimybių turėsime vykti pas aukščiausios kvalifikacijos gydytojus į Kauną ar Vilnių“, – sakė D.Nedzinskas.

Apdraudė austrų bendrovėje

Sveikatos draudimo sandorį „Vikonda“ su Austrijos draudimo grupei „Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe“ priklausančia „Compensa Life Vienna Insurance Group SE“ pasirašė tarpininkaujant didžiausiai draudimo brokerių bendrovei „Aon Baltic“.

Ši brokerių bendrovė yra vienintelė Lietuvoje, turinti atskirą skyrių, kuris specializuojasi kuriant darbuotojų motyvavimo programas.

Pasak „Aon Baltic“ atstovės Skaistės Jaskonės, darbuotojų sveikatos draudimas Lietuvoje kasmet vis labiau populiarėja, o tai rodo augančią įmonių socialinę atsakomybę.

„Didžiausias sveikatos draudimo privalumas yra tai, kad žmogus greičiau ir patogiau gali rinktis gydymo įstaigą, kurioje gali konsultuotis su gydytojais specialistais, atlikti reikalingus tyrimus ir jam nereikia gaišti laiko eilėse registruojantis pas šeimos gydytoją.

Be to, visiems malonios ir papildomos paslaugos – naudojantis draudimu galima sumažinti išlaidas pas odontologą ar kitos srities specialistą. Pavyzdžiui, net ir gydomuosius masažus galima apmokėti draudimo pinigais ar padengti dalį reabilitacijos išlaidų sanatorijoje po operacijos“, – sakė S.Jaskonė.

Apdraudė ir dėl kritinių ligų

„Aon Baltic“ atstovė pabrėžė, kad „Vikonda“, pasirinkdama sveikatos draudimą darbuotojams, priėmė ir vieną labai svarbų sprendimą – įtraukė į draudimo sutartį ir kritinių ligų draudimą.

Tai reiškia, kad žmogui susirgus viena iš septyniolikos kritinių ligų (tokių kaip piktybinis auglys, miokardo infarktas, insultas, inkstų nepakankamumas ir t.t.), jam bus išmokėta nemaža vienkartinė išmoka.

„Manau, kad tai ypač svarbu, nes tokiu atveju bent jau finansiškai palengvinama žmogų užklupusi našta. Toks „Vikondos“ sprendimas išties jautrus ir sveikintinas. Mūsų darbo praktikoje yra ne vienas atvejis, kai draudimas iš tiesų išgelbėjo gyvybę.Jau ne vienam apdraustam žmogui per profilaktinį patikrinimą buvo laiku diagnozuotos kritinės ligos ir pradėjus jas gydyti ankstyvose stadijose šie žmonės sėkmingai pasveiko.

Viliamės, kad draudimas padės ne tik laiku diagnozuoti ligas, bet ir reguliariai tikrinantis sveikatą, sudarys puikias prielaidas išvengti ligų“, – teigė S.Jaskonė.

„Vikondos“ generalinis direktorius M.Snarskis įsitikinęs, kad jo vadovaujamų įmonių darbuotojai sėkmingai naudosis sveikatos draudimo paslaugomis.

Tai jiems taps puikia motyvacine priemone, kuriančia papildomą naudą dirbant šioje įmonių grupėje. „Vikonda“ priėmė ir vieną labai svarbų sprendimą – įtraukė į draudimo sutartį ir kritinių ligų draudimą.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.