13 tūkstančių šių specialistų Lietuvoje be vargo rastų darbo

Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų asociacijos INFOBALT direktorius Mindaugas Ubartas sako, kad nors karantino metu ir buvo pastebimas investicijų į IT sektorių padidėjimas dėl atsiradusio poreikio dirbti nuotoliniu būdu, IT įmonių klientai dėl rinkų neapibrėžtumo pristabdė investicijas į planuotus ilgalaikius ateities projektus. Jis taip pat priduria, kad darbuotojų IT sektoriuje ir toliau trūksta.

Darbuotojų trūko iki karantino, per karantiną ir po karantino, niekas nepasikeitė.<br>T.Bauro nuotr.
Darbuotojų trūko iki karantino, per karantiną ir po karantino, niekas nepasikeitė.<br>T.Bauro nuotr.
Darbuotojų trūko iki karantino, per karantiną ir po karantino, niekas nepasikeitė.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Darbuotojų trūko iki karantino, per karantiną ir po karantino, niekas nepasikeitė.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2020-09-14 12:36

„Per karantiną buvo didžiulis investicijų į IT sektorių padidėjimas, nes įmonėms reikėjo išmokti dirbti nuotoliniu būdu. Reikėjo susipirkti įrangos ir susitvarkyti kompiuterius, tinklus, prieigas ir visa kita. Tuo metu buvo tikrai stiprus pakylėjimas, didelis sujudimas pirkti įrangą, buvo iššluoti visi Europos sandėliai, kad būtų galima tęsti darbą iš namų, taip pat – ir programinės įrangos.

Jeigu žiūrėtume į ilgalaikius projektus, kurie jau buvo pradėti – jie tęsiasi, o projektai, kurie buvo numatyti pradėti, dėl neapibrėžtumo, kas vyks ateityje, buvo pristabdyti“, – naujienų agentūrai „Elta“ kalbėjo M.Ubartas.

Jis pridūrė, kad IT sektoriaus plėtra privalo vykti, kadangi koronaviruso paveiktų rinkų atsigavimas dėl poreikio riboti socialinį kontaktą priklauso nuo skaitmenizavimo ir investicijų į efektyvesnes technologijas.

„IT sektorius privalo išplisti. Visos įmonės, verslai ir viešasis sektorius turi prisitaikyti prie darbo su mažiau socialinių kontaktų, bet našumą reikia išlaikyti.

Sprendimas yra automatizavimas, IT technologijų naudojimas, ir kad tektų kuo mažiau žmogiškojo kontakto. Žvelgiant iš šios perspektyvos tikrai yra dar daug ko visiems nuveikti. Ir ES šnekama, kad atsigavimas galimas per skaitmenizavimą, per investicijas į efektyvesnes technologijas“, – teigė ekspertas.

Anot M.Ubarto, darbuotojų IT sektoriuje trūko tiek prieš karantiną, tiek po jo, o atliktų tyrimų duomenimis, siekiant ir toliau vystyti IT sektorių Lietuvoje, papildomai galėtų būti įdarbinti apie 13 tūkst. IT specialistų.

„Darbuotojų IT sektoriuje trūksta. Mūsų tyrimais Lietuvoje galėtume įdarbinti dar papildomai apie 13 tūkst. darbuotojų. Nėra taip, kad tokiai apimčiai rastumėme tas laisvas darbo vietas dabar.

Tyrimai parodė, kad esant pakankamam skaičiui darbuotojų mes sugebėtume vystyti šitą sektorių, plėstis, eksportuoti dar stipriau, nors ir be to IT sektorius eksportą kasmet augina apie 50 proc.

Darbuotojų trūko iki karantino, per karantiną ir po karantino, niekas nepasikeitė. Mes turime spręsti IT srities specialistų ruošimo universitetuose klausimą, nes pusė įstojusiųjų nebaigia, ir dėl to tas trūkumas niekaip neužsipildo“, – teigė M.Ubartas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.