„Noriu pasidžiaugti Kauno kogeneracinės jėgainės komanda, kuri net ir pandemijos sąlygomis darbus vykdė sutelktai, profesionaliai ir leido užtikrinti, kad projektas būtų užbaigtas sėkmingai.
Šis
leidimas reiškia, kad jėgainė technologiškai yra visiškai baigta ir nuo šiol pagrindinis mūsų tikslas – laikantis aukščiausių aplinkosaugos standartų iš atliekų atgauti energiją ir konkurencinga kaina gaminti ją šilumos bei elektros energijos vartotojams“, – sako KKJ generalinis direktorius Ramūnas Paškauskas.
Iki šiol Kauno kogeneracinė jėgainė elektros energiją gamino pagal leidimą plėtoti elektros energijos pajėgumus. Kiek anksčiau, spalio pabaigoje, KKJ gavo visus reikiamus statybų užbaigimo dokumentus.
Kauno kogeneracinė jėgainė iš perdirbti netinkamų komunalinių ir nepavojingų pramoninių atliekų gamina šilumą ir elektros energiją.
Visoje Europos Sąjungoje taikomus itin griežtus aplinkosauginius standartus atitinkanti jėgainė užtikrina konkurencingas šilumos gamybos kainas ir mažina elektros energijos importą, tačiau svarbiausia – padeda išvengti net 200 tūkstančių tonų atliekų per metus, kurios, nesant jėgainei, patektų į Lietuvos sąvartynus.
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusios jėgainės projektą kartu įgyvendina bendra „Ignitis grupės“ ir „Fortum Heat Lietuva“ įmonė – Kauno kogeneracinė jėgainė. Bendra projekto vertė sieks iki 160 milijonų eurų.