Su Petru Gražuliu šokę treneriai atleisti iš darbo: „Mums viešai nukirto galvas“

Pirmadienį pasirodęs įmonės „Kangoo Club Lietuva“ vaizdo įrašas sukėlė aštrias diskusijas dėl nusifilmuoti pakviesto homofobiškomis pažiūromis garsėjančio politiko Petro Gražulio ir šokiui pasirinktos dainos „Kas nešokinės“. Vaizdo įrašas greitai buvo ištrintas, o jame pasirodę šokėjai – atleisti iš darbo.

Su P.Gražuliu vaizdo įraše šokę treneriai buvo atleisti iš darbo.<br>Lrytas.lt fotomontažas.
Su P.Gražuliu vaizdo įraše šokę treneriai buvo atleisti iš darbo.<br>Lrytas.lt fotomontažas.
Su P.Gražuliu vaizdo įraše šokę treneriai buvo atleisti iš darbo.<br>Akcijos organizatorių nuotr.
Su P.Gražuliu vaizdo įraše šokę treneriai buvo atleisti iš darbo.<br>Akcijos organizatorių nuotr.
Su P.Gražuliu vaizdo įraše šokę treneriai buvo atleisti iš darbo.<br>Akcijos organizatorių nuotr.
Su P.Gražuliu vaizdo įraše šokę treneriai buvo atleisti iš darbo.<br>Akcijos organizatorių nuotr.
P.Gražulis.<br>Akcijos organizatorių nuotr.
P.Gražulis.<br>Akcijos organizatorių nuotr.
P.Gražulis.<br>Akcijos organizatorių nuotr.
P.Gražulis.<br>Akcijos organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Apr 16, 2021, 2:23 PM, atnaujinta Apr 4, 2023, 11:29 AM

Anot jų, visuomenė žinutę suprato neteisingai – idėja buvo ne pašiepti homoseksualus, o atkreipti valdžios dėmesį, kad sporto veiklos pagaliau būtų atlaisvintos. „Treneriai pusę metų sėdi be darbo. Kai pusę metų mus smaugė, dar ir taip pasielgė – atleido“, – sakė šokėjas.

Neteko licencijos

Skandalingas vaizdo įrašas šią savaitę pasiekė ir pagrindinį „Kangoo Jumps“ biurą užsienyje. Jis visiems su P.Gražuliu šokusiems treneriams atėmė veiklos licencijas.

„Užsienis atėmė licenciją, negaliu užlipti ant „Kangoo Jumps“ batų. Visiškai negalėsiu dirbti“, – naujienų portalui lrytas.lt sakė su P.Gražuliu vaizdo įraše šokęs Tadas Romeika, jau buvęs „Kangoo Club“ treneris.

Pasak jo, žmonės dainą interpretavo kaip įžeidžiančią, tačiau ketvirtadienį jis sulaukė paties dainos kūrėjo skambučio ir jo palaikymo.

„Ši daina yra gavusi apdovanojimų, grojusi mūsų radijo stotyse. Kodėl prieš 20 metų šita daina galėjo skambėti viešai, visi galėjo šokti, o dabar negali?

Dainos autorius klausė, kaip galima pykti ir diskriminuoti šitą dainą, jei jo grupėje yra du gėjai, kurie linksmai šoka ir atlieka šią dainą. Tai kur bėda? Šita daina buvo skirta karnavalui, kada vyrai persirengia moterimis. Viskas prasilenkia su logika. Dainos esmė, kad tokie žmonės yra linksmi, tai ir mes būkime linksmi. Kūrėjas sakė, kad Belgijoje visi barai ir klubai judėdavo su šita daina.

Džiaugiuosi, kad dainos kūrėjas susisiekė ir nuramino, nes, kada kelias dienas kalama į galvą, kad darau kažką blogo, tai ir pats pradedu tikėti, kad padariau kažką blogo“, – pasakojo T.Romeika.

Jam skaudžiausia buvo tai, kad nė su vienu šokėju, pasirodžiusiu vaizdo įraše, nebuvo pasikalbėta ir jų nuomonės neklausta. Atėmė licencijas ir tiek.

„Visi instruktoriai dirbo, tuo kvėpavo. Labiausiai pikta, kad nesuteikė šanso net pasiteisinti. Būtų pagarbu bent jau paklausti, ar tikrai taip padarėme, ar tikrai tokia daina. Liūdna, kad tiek metų dirbome ir taip su mumis pasielgė. Visi visiškai kitaip interpretavo, nežinome, kas ir kodėl mums pakišo koją“, – atvirai kalbėjo T.Romeika.

Kova ne tik už save

Šokėjas aiškino, kad pagrindinę žinutę jie norėjo nusiųsti valdžiai ir pasakyti, kad jau metas atlaisvinti sporto veiklas, leisti treneriams dirbti.

„Treneriai pusę metų sėdi be darbo. Kai pusę metų mus smaugė, dar ir taip pasielgė – atleido.

Čia kalbama ne tik apie sporto klubus. Kodėl mažos parduotuvėlės turi būti uždarytos ir kentėti, kai didieji prekybos centrai pradeda prekiauti įvairiomis prekėmis, kurių anksčiau net nebuvo? Visi maži buvo skriaudžiami, todėl norėjome tą žinutę taip ir ištransliuoti, kad ir mums, mažiems, duotų kvėpuoti“, – bandė paaiškinti T.Romeika.

„Mums viešai nukirto galvas“

Pagrindinis šokėjų darbas buvo vesti šokliąsias treniruotes. Tačiau dabar, netekus galimybės dirbti, galbūt reikės imtis kitų veiklų. Nors, kaip sako T.Romeika, kol kas staigių sprendimų priimti nenori, dar laukia, ką pasakys teisininkai, į kuriuos jie kreipėsi.

„Sulaukus trisdešimties metų ir žinojus, ką norime daryti, mus taip pakirto... Mums viešai nukirto galvas.

Vis tiek norėsime vykdyti tą pačią veiklą. Daugelis esame sportinių šokių treneriai, dirbome ir šį darbą, bet per daug metų vis tiek pasirinkome vieną kryptį, kuria ėjome. Su „Kangoo Club“ dalyvavome čempionatuose. Pernai Barselonoje (Ispanija) vyko pasaulinis čempionatas, kuriame užėmėme 4 vietą. Mes stipriai dirbome, buvome pasaulyje ketvirti, o dabar mus išmetė kaip šiukšles“, – apie nuopelnus prabilo jis.

T.Romeika patikino, kad kvietimus kartu šokti išsiuntė visiems politikams, kurių el. paštus rado internete, tad tarp jų galėjo būti ir Tomo Vytauto Raskevičiaus pavardė.

„Manau, tikrai ir T.V.Raskevičiui siuntėme. Ir su juo galime sušokti, mums neskauda. Pas mus juk ateina klientai, jų nelinčiuojame: vieną priimsime, o kito – ne. Tai būtų absurdas, diskriminacija“, – kalbėjo šokėjas, pabrėždamas, kad vienintelis į jų kvietimą atsiliepęs politikas buvo P.Gražulis, todėl su juo ir šoko.

Palaiko protestuojančius sporto klubus

Seimo narys P.Gražulis „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Nauja diena“ taip pat akcentavo, kad šiuo vaizdo įrašu buvo siekta atkreipti dėmesį į itin sunkų laikmetį išgyvenantį sporto sektorių, o jis pats esą sporto klubų uždarymui nepritaria.

Sporto klubai šiandien yra uždaryti, jie ne kartą kritikavo šį Vyriausybės sprendimą, o mane šio sporto klubo nariai pakvietė į protesto akciją. Tikrai logikos nėra – galima išlaikyti atstumus, prailginti darbo valandas, tikrai yra daug priemonių“, – pasakojo jis.

Vyriausybė ketvirtadienį nusprendė karantino režimą pratęsti iki vasaros, tačiau kai kurias veiklas atlaisvinti, tarp jų – ir sporto klubus. Planuojama, kad jie galės duris atverti nuo balandžio 26 d.

Sporto klubuose reikės užtikrinti 20 kv. m plotą vienam asmeniui, bus leidžiama vykdyti iki 5 asmenų grupines treniruotes.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.