Seimo narys A. Bagdonas norėtų įvesti „socialinio verslo“ sąvoką, tokio verslo pelnas būtų skirtas ne bet kam

Seime įregistruotas Smulkiojo ir vidutinio verslo įstatymo pataisų projektas, kuriuo siūloma įvesti „socialinio verslo“ sąvoką. Projektą pateikęs liberalas Andrius Bagdonas teigia, kad naujais pakeitimais siekiama skatinti socialinio verslo plėtrą ir tokiu būdu išnaudoti galimybę versliais būdais spręsti visuomenei aktualias problemas.

A.Bagdonas.<br>T.Bauro nuotr.
A.Bagdonas.<br>T.Bauro nuotr.
Socialinio verslo pelnas būtų naudojamos socialiniam ar aplinkosauginiam poveikiui kurti.<br>T.Bauro nuotr.
Socialinio verslo pelnas būtų naudojamos socialiniam ar aplinkosauginiam poveikiui kurti.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

May 17, 2021, 11:48 AM

„Europos Sąjunga pasirinko socialinio verslo modelį kaip vieną pagrindinių įrankių kovoti su nedarbu ir augančia socialine atskirtimi – kas ketvirta nauja įmonė Europoje yra socialinio verslo subjektas, tokių yra jau per 2 milijonus. Lietuvoje socialinio verslo reguliavimas dar tik formuojasi: nesame įstatymais apibrėžę, kas yra socialinis verslas, todėl sunku skatinti tvarią jo plėtrą. Nesusipratimas, kad iki šiol neturėjome Socialinio verslo įstatymo“, – sakė Seimo Ekonomikos komiteto narys A. Bagdonas.

Naujai registruotame projekte „socialinio verslo“ sąvoka apibrėžiama kaip „socialinei ekonomikai priskiriamo subjekto vykdoma ūkinė, ekonominė veikla, kuria siekiama visuomenei naudingų tikslų, socialinio ar (ir) aplinkosauginio poveikio“. Socialinio verslo pelnas būtų naudojamos socialiniam ar aplinkosauginiam poveikiui kurti.

„Šiandien socialinis verslas įgauna vis didesnę svarbą – tai yra didelė socialinės ekonomikos dalis ir tampa svarbiu Europos Sąjungos ekonomikos ramsčiu. Naujo siūlymo tikslas – papildyti Smulkiojo ir vidutinio verslo įstatymą „socialinio verslo“ sąvoka ir suteikti įgaliojimus Vyriausybei ar jos įgaliotai institucijai nustatyti socialinio verslo subjekto veiklos kriterijus, statuso įgijimo ir netekimo tvarką, socialinio verslo subjektui taikomas skatinimo formas“, – sako A. Bagdonas.

Teikiamas įstatymo projektas nuo šių metų sausio mėnesio buvo svarstomas drauge su socialinio verslo asociacijos nariais, nevyriausybinių organizacijų atstovais, Socialinės apsaugos ir darbo bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų darbuotojais ir socialinio verslo praktikais.

„Naujas įstatyminis pagrindas stiprins socialinio verslo subjektų pripažinimą ekonomikoje ir suteiks daugiau galimybių formuoti visuomenės nuomonę apie socialinės ekonomikos svarbą ir jos teikiamą naudą, kuriamą pridėtinę vertę“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis A. Bagdonas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.