Energetikos ministerija praneša: Lietuva pakviesta tapti visateise TEA nare

Vienos įtakingiausių energetikos organizacijų pasaulyje – Tarptautinės energetikos agentūros (TEA) – valdyba ketvirtadienį oficialiai pakvietė Lietuvą tapti šios organizacijos nare.

Lietuva pakviesta tapti visateise TEA nare.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Lietuva pakviesta tapti visateise TEA nare.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
D.Kreivys<br>J.Stacevičiaus nuotr.
D.Kreivys<br>J.Stacevičiaus nuotr.
D.Kreivys<br>T.Bauro nuotr.
D.Kreivys<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jun 17, 2021, 4:25 PM, atnaujinta Jun 17, 2021, 4:25 PM

Tai padės Lietuvai užsitikrinti aukščiausio lygio energetikos ekspertų pagalbą pereinant prie klimatui neutralios energetikos, stiprinant valstybės energetikos inovacijų politiką, didinant energetinį efektyvumą.

Lietuva taip pat yra pasirengusi dalintis savo ekspertinėmis žiniomis apie žaliąją transformaciją bei inovacijų diegimą energetikos sektoriuje. TEA atliktoje Lietuvos energetikos sektoriaus peržiūroje ypač teigiamai įvertintas perėjimas prie atsinaujinančios energetikos, unikaliu pripažintas Lietuvoje naudojamas nutolusių elektros iš AEI (atsinaujinančių energetikos išteklių) vartotojų modelis. Lietuva jau dabar yra tarp TEA šalių-lyderių pagal AEI dalį galutiniame energijos suvartojime.

„TEA yra solidžiausias energetikos žinių centras pasaulyje, analizuojantis visą sektorių ir aktyviai dalyvaujantis pasauliniame dialoge energetikos klausimais, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys. – TEA vertybės ir tikslai atitinka mūsų ilgalaikius energetikos sektoriaus tikslus – konkurencingumą, patikimumą, poveikio aplinkai mažinimą ir inovacijas. Tad ketiname aktyviai prisidėti prie TEA veiklos, kuri kartu su pasaulio šalimis formuoja energetikos politiką saugiai ir tvariai ateičiai“.

TEA pataria valstybėms narėms energetikos politikos formavimo klausimais, teikia informaciją apie tarptautinę naftos rinką ir kitus energetikos sektorius, yra pasirengusi reaguoti į naftos tiekimo sutrikimus.

Lietuva stojimo procedūros reikalavimus įgyvendinimo ypač greitai – kvietimas tapti TEA nare gautas per dvejus metus. Palyginimui, paprastai stojimo procedūra užtrunka mažiausiai trejus metus. Pasak ministro D. Kreivio, per tokį trumpą laiką gautas kvietimas tapti TEA nare tik dar kartą įrodo, kad Lietuvos energetikos sektorius yra pakankamai stiprus ir konkurencingas.

Susitarimą dėl Lietuvos narystės TEA dar turės ratifikuoti Seimas. Planuojama, kad tai įvyks šiemet.

Šiuo metu TEA narėmis yra 30 šalių. Lietuva yra antroji iš Baltijos valstybių, tampanti TEA nare. Prieš kelis metus prie jos jau prisijungė Estija.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.