Lazerių verslo atstovas įsitikinęs – valstybės parama nepadės išsilaikyti sektoriuje, kuriame Kinija dominuoja

Lazerinių technologijų įmonių grupės „Brolis group“ vienas įkūrėjų Kristijonas Vizbaras nemano, kad šiuo metu su Europos Komisija derinamas pagalbos paketas nuo Kinijos spaudimo nukentėjusioms lazerinių technologijų ar automobilių pramonės įmonėms padės, nes verslui reikalinga ne parama, o galimybės dalyvauti pasaulinėse tiekimo grandinėse.

Kinija.<br>Pixabay.com nuotr.
Kinija.<br>Pixabay.com nuotr.
Perkelti plėtrą į kitas valstybes, pasak K. Vizbaro, būtina norint toliau dalyvauti pasaulinėse tiekimo grandinėse.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Perkelti plėtrą į kitas valstybes, pasak K. Vizbaro, būtina norint toliau dalyvauti pasaulinėse tiekimo grandinėse.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Perkelti plėtrą į kitas valstybes, pasak K. Vizbaro, būtina norint toliau dalyvauti pasaulinėse tiekimo grandinėse.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Perkelti plėtrą į kitas valstybes, pasak K. Vizbaro, būtina norint toliau dalyvauti pasaulinėse tiekimo grandinėse.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jan 19, 2022, 2:02 PM

„Esmė yra ne apie paramą, o apie galimybę vykdyti veiklą, galimybę parduoti. Šiandien reikia suprasti, kad tiek automobilių pramonės sektoriui, tiek lazerinių technologijų sektoriui, kuris nori dirbti per globalias tiekimo grandines, negali ignoruoti to fakto, kad Kinija tose grandinėse dominuoja“, – trečiadienį po susitikimo Lietuvos ekonomikos atsparumui didinti sakė K.Vizbaras, pažymėjęs, kad bent jau lazerinių technologijų sektoriaus įmonės į valstybės paramą nėra orientuotos.

„Ne mes taip pasirinkome, taip tiesiog yra. Jei mes negalime parduoti savo gaminių komponentų nei tiesiogiai, nei netiesiogiai, tai mes šioje geografinėje vietoje (Lietuvoje – ELTA) negalime vykdyti veiklos, bent jau labai ženklios dalies verslo“, – tęsė verslininkas.

K.Vizbaras jaučia, kad šalies politikai be jokių įspėjimų verslą paaukojo dėl vertybinės užsienio politikos. Likti Lietuvoje jis tikina nematąs prasmės, o plėtrą užsienyje esą planuoja ir kitos sektoriaus įmonės.

„Mes buvom paaukoti dėl vertybinės politikos, neįspėti. Vadinasi, turime fokusuotis dabar į ateitį, vystyti gamybos iškėlimo planus, plėtrą kitose valstybėse ir, kaip supratome, greitų pasikeitimų, šioje situacijoje nebus“, – sakė jis.

„Daugelis mūsų sektoriaus įmonių tą jau daro realiu laiku“, – pridūrė verslininkas.

Perkelti plėtrą į kitas valstybes, pasak K.Vizbaro, būtina norint toliau dalyvauti pasaulinėse tiekimo grandinėse.

„Tai, kas yra Lietuvoje, liks, nėra prasmės tą iškelti. Tiesiog reikia kelti gamybą tam, kad toliau galėtume dalyvauti globaliose tiekimo grandinėse. Tai, kas liks Lietuvoje, tarnaus nišiniam taikymui, kur įmanoma išvengti tiesioginio ar netiesioginio Kinijos dalyvavimo.

ELTA primena, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM) sausio pradžioje skelbė, jog su EK derinamas 130 mln. eurų vertės apyvartinių paskolų paketas. EIM teigimu, rengiami teisės aktų projektai dėl lengvatinių paskolų teikimo sunkumų dėl prekybos santykių su Kinija turinčioms įmonėms bei renkama informacija, reikalinga notifikavimui po pokalbių su EK atstovais.

„Šiuo metu yra rengiamos priemonės teikimo sąlygos. Planuojama, kad pagal priemonę smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai ir didelės įmonės galės gauti iki 5 mln. eurų dydžio (įmonių grupei iki 10 mln. Eur) 24 mėn. trukmės paskolas apyvartinėms lėšoms finansuoti“, – tuomet aiškino ministerija.

Taip pat EIM pabrėžia, kad kriterijus atitinkančios, sunkumų dėl situacijos su Kinija patiriančios įmonės taip pat galės pasinaudoti ir COVID-19 paskolomis, kurios šiuo metu irgi yra derinamos su EK.

EIM taip pat skelbia, kad kvietimą gauti lėšas pagal priemones „Naujos galimybės LT“ ir „Expo sertifikatas“ preliminariai planuojama paskelbti vasario mėnesį.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.