Tvoros pasienyje su Baltarusija projektams vadovaus M. Švaikauskas

Energijos perdavimo ir mainų įmonių grupės „EPSO-G“ įgyvendinamai Fizinio barjero pasienyje su Baltarusija statybai ketvirtadienį pradėjo vadovauti Marius Švaikauskas. Iki šių metų sausio bendrovei „Vilniaus vandenys“ vadovavęs M.Švaikauskas prisijungė prie „EPSO-G“ komandos ir nuo šiol bus atsakingas už pasienyje vykdomų statybų įgyvendinimą – kad jie būtų užbaigti laiku, kokybiškai ir laikantis numatyto biudžeto.

Skaičiuojant kartu su kariškių, ugniagesių ir kitų bendrovių nutiesta koncertina, šiuo metu užtvaro pasienyje ilgis siekia maždaug 240 kilometrų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Skaičiuojant kartu su kariškių, ugniagesių ir kitų bendrovių nutiesta koncertina, šiuo metu užtvaro pasienyje ilgis siekia maždaug 240 kilometrų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 17, 2022, 12:57 PM

M.Švaikauskas vadovaus „EPSO-G“ projektų vadovų, techninių ekspertų, projektuotojų ir kitų specialistų komandai. Jai iki šiol vadovavęs „EPSO-GInfrastruktūros direktorius Tomas Varneckas nuo šiol vėl diiąją savo dėmesio dalį skirs kitiems įmonių grupės įgyvendinamiems strateginiams projektams – Lietuvos elektros energetikos sinchronizacijos su žemyninės Europos tinklais, strateginių dujotiekių statybos bei plėtros bei kitiems projektams.

M.Švaikausko teigimu, pirmą kartą Lietuvoje įgyvendinamo tokio pobūdžio statybų projektai yra puiki galimybė ne tik sutelkti stipriausias šalies statybų bendroves, tačiau ir perimti gerąją kitų šalių praktiir tokiu būdu prisidėti prie nacionalinio saugumo stiprinimo.

„Turiu patirties įgyvendinant nacionalinės reikšmės projektus, puikiai suprantu, kaip svarbu šį projektą įgyvendinti kokybiškai ir laiku“, – sakė M.Švaikauskas.

EPSO-G“ įgyvendinamą Fizinio barjero statybų programą sudaro penki atskiri projektai. Penkiuose pasienio ruožuose, kiekviename po maždaug 100 kilometrų, projektavimo, statybos ir techninės priiūros darbus įgyvendina bendrovės „Tetas“, „Kauno tiltų“ ir „Alkestos“ konsorciumas bei „Brosta“.

Įgyvendinant pirmąjį statybų projektą jautriausiuose ir gausiausių migrantų srautų sulaukusiuose pasienio ruožuose, bendrovė „Tetas“ šių metų pradžioje pabaigė tiesti koncertinos užtvarą, o iki balandžio pabaigos turi įrengti ir tvoros segmentus.

Kiti keturi statybų projektai, o tuo pačiu ir visas daugiau nei 500 kilometrų ilgio fizinis barjeras, turi būti įrengtas iki šių metų rugsėjo.

Skaičiuojant kartu su kariškių, ugniagesių ir kitų bendrovių nutiesta koncertina, šiuo metu užtvaro pasienyje ilgis siekia maždaug 240 kilometrų, o 4 metrų aukščio tvoros segmentų yra pastatyta daugiau nei 60 kilometrų. Kasdien koncertinos užtvaras pasienyje pailgėja dar maždaug 3 kilometrais, darbus pasienyje vykdančios bendrovės yra sutelkusios maždaug 700 užtvarą statančių darbuotojų ir daugiau nei 100 technikos vienetų: poliakalių, ekskavatorių, krautuvų, traktorių, kėlimo platformų ir kitų įrenginių.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: kada ir kaip baigsis VVT vairuotojų streikas?