Vokietija iš naujo įvertins „Nord Stream 2“ Europos energijos pažeidžiamumo požiūriu

Vokietija svarstys, kokias rizikas Rusijos antrasis eksporto dujotiekis per Baltijos jūrą „Nord Stream 2“ kelia Vokietijos ir visos Europos aprūpinimui energijos ištekliais, ir priims galutinį sprendimą dėl šio projekto, pareiškė Vokietijos ekonomikos ministras, vicekancleris Robertas Habeckas.

Dujotiekis jau baigtas tiesti ir užpildytas dujomis.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Dujotiekis jau baigtas tiesti ir užpildytas dujomis.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 23, 2022, 11:51 AM, atnaujinta Feb 23, 2022, 12:29 PM

„Privalome dar kartą iš naujo patikrinti, ar „Nord Stream 2“ ir visų Baltijos jūros dujų pajėgumų sujungimas nepavers geostrateginio energijos išteklių tiekimo Vokietijai ir Europai dar trapesniu ir pažeidžiamesniu. Ir mes tai atliksime“, – interviu „Deutschlandfunk“ sakė R.Habeckas.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas antradienį pranešė apie „Nord Stream 2“ sertifikavimo proceso sustabdymą, reaguojant į Maskvos sprendimą pripažinti nepriklausomais du prokremliškus separatistinius darinius Rytų Ukrainoje.

R.Habecko žodžiais, sprendimas dėl „Nord Stream 2“ sertifikavimo įšaldymo ES sankcijų Rusijai paketui nepriskiriamas.

„Nord Stream 2“, turėjęs padvigubinti rusiškų dujų eksporto koridoriaus per Baltijos jūrą pajėgumus, tapo pagrindiniu žaibolaidžiu Vakarams siekiant sustabdyti Maskvos įsiveržimą į Ukrainą.

Dujotiekis jau baigtas tiesti ir užpildytas dujomis, tačiau iki šiol neveikia, nes Vokietijos reguliavimo institucijos dar nėra jo sertifikavusios.

JAV prezidentas Joe Bidenas po derybų su O.Scholzu Vašingtone šį mėnesį perspėjo, kad ras būdą, kaip „padaryti galą“ projektui, jei Rusija įsiveržtų į Ukrainą.

Vokietija galėtų išsiversti be rusiškų dujų

Vokietija yra pajėgi patenkinti savo energijos poreikius ir be rusiškų dujų, trečiadienį pareiškė ekonomikos ministras, vyriausybei nusprendus stabdyti prieštaringai vertinamo dujotiekio „Nord Stream 2“ sertifikavimą augančios įtampos dėl Ukrainos krizės fone.

Visuomeninio radijo paklaustas, ar didžiausia Europos ekonomika galėtų apsieiti be iš Rusijos tiekiamų gamtinių dujų, kuri šiuo metu didžiausia Vokietijos tiekėja, ūkio ministras Robertas Habeckas atsakė: „Taip, gali“.

Antradienį kancleris O.Scholzas pareiškė stabdantis dujotiekio projektą „Nord Stream 2“, skirtą rusiškoms gamtinėms dujoms į Vokietiją tiekti, reaguodamas į Maskvos sprendimą pripažinti du prokremliškus separatistinius Ukrainos regionus.

Visiškai atsisakius rusiškų dujų, rinkoje atsirastų didelė skylė, kuri pirmiausia „pakeltų kainas“, paaiškino Žaliųjų partijos narys R.Habeckas.

Visgi Vokietijos energijos poreikį būtų galima „kompensuoti“ kitais energijos šaltiniais ir tiekėjais, įskaitant vyriausybės planuojamo perėjimo prie atsinaujinančių energijos šaltinių paspartinimą, kalbėjo jis.

Dujotiekis „Nord Stream 2“, kuris jau yra už baigtas, tačiau dar nėra patvirtintas reguliuotojų, padidintų Vokietijos priklausomybę nuo Rusijos iki 70 proc. viso į šalį tiekiamų dujų kiekio.

Projektą nuosekliai palaikė ankstesnė kanclerė Angela Merkel, kuri paliko pareigas praėjusių metų pabaigoje, taip pat jos įpėdinis O.Scholzas – bent iki dabartinės krizės.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.