Paukštienos kainos pakilusios, tačiau jos jau ties riba – tolesnio augimo neprognozuoja

Žemės ūkio ministerijai numačius 5,8 mln. eurų viščiukų broilerių ir dedeklių laikytojams, Lietuvos paukštininkystės asociacijos vadovas sako, kad parama reikalinga, tačiau nesprendžia ilgalaikės verslo problemos. Anot Vytauto Tėvelio, paukštininkystės verslas dėl pabrangusių pašarų, išaugusių energijos kainų ir kitų sąnaudų per mėnesį patiria apie 1,5 mln. eurų nuostolių.

Pastaruoju metu paukštienos kainos yra pakilusios.<br>T.Bauro nuotr.
Pastaruoju metu paukštienos kainos yra pakilusios.<br>T.Bauro nuotr.
Pastaruoju metu paukštienos kainos yra pakilusios.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Pastaruoju metu paukštienos kainos yra pakilusios.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

May 1, 2022, 1:40 PM

„Parama yra tam kartui, bet ji nesprendžia ilgalaikių problemų. Tie papildomi 3,8 mln. eurų gelbsti 2-3 mėnesius, nes numatytas rėmimas dėl kovo-gegužės mėnesiais susidarančių pasekmių. Tai šitam laikotarpiui yra ženkli parama, bet yra skolų uodegos nuo praėjusių metų ir nuo anksčiau, tai jų nedengia“, – naujienų agentūrai BNS sakė V.Tėvelis.

Dėl karo Ukrainoje pabrangus pašarams, Žemės ūkio ministerija šią savaitę pranešė apie papildomą 3,8 mln. eurų paramą paukštininkams. Kiek anksčiau Europos Komisija patvirtino 2 mln. eurų Lietuvos pagalbos schemą broilerių augintojams, nukentėjusiems nuo koronaviruso pandemijos.

V.Tėvelis sako, kad ilguoju laikotarpiu išlaidas ir pajamas subalansuotų mažesnės grūdų ir pašarinių priedų kainos, taip pat kompensacijos dėl energetikos išteklių brangimo.

„Šiandien dar nematome ant popieriaus konkrečių skirtumų dėl energijos išteklių kompensavimo. Jei atsiras parmos, tai žinoma, pagelbėtų sektoriui“, – sakė jis.

V.Tėvelis kalbėjo, kad pastaruoju metu paukštienos kainos yra pakilusios, tačiau tolesnio kainų augimo jis neprognozuoja. Anot jo, jau pasiekta kainų riba, be to, kaimyninė Lenkija gali tiekti pigesnę produkciją į Lietuvą.

„Aišku, gali prekybos tinklai žaisti tarpusavyje, bet didmeninės kainos neprognozuojame, kad didėtų. Ateina tam tikra kainų riba, o antras dalykas, turime šalia Lenkiją, kur gamina 20 kartų daugiau paukštienos nei Lietuva, ir visada pas juos yra perteklinės produkcijos, kurią ji į tokią, Lenkijos požiūriu, nedidelę rinką, žemesnėmis kainomis gali visada pasiūlyti prekybos tinklams“, – teigė jis.

Žemės ūkio ministerija skelbė, kad 3,8 mln. eurų pagalba teikiama už šiemet kovą-gegužę paskerstų broilerių bei kiaušinių kiekį. Ministerijos duomenimis, nuo karo pradžios iki kovo paukštininkystės pašarų kainos išaugo apie 20 proc., todėl pajamos už broilerių ir kiaušinių pardavimus nepadengė išaugusių gamybos sąnaudų.

Kiek anksčiau numatyti 2 mln. eurų skirti broilerių augintojams, nukentėjusiems nuo koronaviruso pandemijos. Parama tikimasi sumažinti augintojų likvidumo trūkumą ir padengti dalį nuostolių, kuriuos jie patyrė dėl apribojimų pandemijos metu.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.