Lenkijai uždegus žalią šviesą, ES sutarė dėl rusiškos naftos kainų „lubų“ Ukraina: kainos riba „sunaikins“ Rusijos ekonomiką

Europos Sąjunga (ES) prisijungs prie Didžiojo septyneto (G-7) šalių iniciatyvos nustatyti rusiškos naftos barelio kainų 60 JAV dolerių (maždaug 57 eurų) viršutinę ribą, penktadienį pareiškė Lenkijos ambasadorius ES.

Rusiška nafta. Nafta iš Rusijos.<br>123rf nuotr.
Rusiška nafta. Nafta iš Rusijos.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-12-02 21:47, atnaujinta 2022-12-03 15:58

Nustatyti mažesnes kainų „lubas“ raginusi Lenkija atsiėmė savo prieštaravimą Europos pasiūlymui ir ši kainų ribojimo priemonė bus oficialiai patvirtinta savaitgalį, pareiškė reporteriams Andrzejus Sadosis.

„Galime formaliai pritarti sprendimui“, – pažymėjo jis ir paaiškino, kad ES valstybės narės sutarė paspartinti naujo – jau devintojo – sankcijų Rusijai paketo rengimą.

ES Tarybai pirmininkaujanti Čekija ir kitų valstybių narių diplomatai pareiškė, kad susitarimas dėl naftos kainų viršutinės ribos yra patvirtintas ir jau vykdoma atitinkama biurokratinė procedūra, reikalinga tam, kad susitarimas įsigaliotų.

Nuo pirmadienio ES pradės taikyti embargą rusiškos naftos kroviniams, taigi dabar Rusijos „juodajam auksui“ bus taikomos ir kainų „lubos“, dėl kurių buvo politiniu lygmeniu susitarta su Vašingtonu ir turtingas demokratines valstybes vienijančia Didžiojo septyneto (G-7) grupe.

Naftos embargą A. Sadosis pavadino svarbiausia sankcija, iki šiol paskelbta Rusijai dėl vasario 24 dieną Maskvos pradėtos invazijos į Ukrainą ir tęsiamo karo prieš kaimyninę provakarietišką valstybę.

Tačiau jis taip pat pažymėjo, jog Lenkija buvo patikinta, kad Briuselis atsižvelgs į Varšuvos ir Baltijos šalių siūlymus dėl griežtesnių priemonių būsimame sankcijų pakete.

„Rengiame naują sankcijų paketą, kuris bus skausmingas Rusijai ir brangiai jai atsieis“, – pareiškė ambasadorius.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas praėjusią savaitę įspėjo, kad bet kokie Vakarų bandymai nustatyti rusiškos naftos kainų „lubas“ turės „rimtų pasekmių“ pasaulio rinkoms.

JAV sveikina ES susitarimą dėl rusiškos naftos kainų „lubų“

Jungtinės Valstijos penktadienį pasveikino Europos Sąjungos (ES) susitarimą prisijungti prie Didžiojo septyneto (G-7) valstybių iniciatyvos Rusijos eksportuojamai naftai nustatyti 60 JAV dolerių (maždaug 57 eurų) už barelį kainų viršutinę ribą ir pareiškė, jog tai „sulėtins“ Kremliaus „karo mašiną“.

„Džiugu, kad jie kartu žengia link kainų ribojimo“, – pareiškė reporteriams Baltųjų rūmų Nacionalinės saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby.

„Mes ir toliau manome, kad kainų lubos padės apriboti pono [Vladimiro] Putino galimybes spekuliacijomis pelnytis naftos rinkoje ir toliau finansuoti karo mašiną, kuri toliau žudo nekaltus ukrainiečius“.

Sunaikins Rusijos ekonomiką

ES Didžiojo septyneto (G-7) ir Australijos sutarta 60 JAV dolerių (maždaug 57 eurų) viršutinė rusiškos naftos barelio kainos riba „sunaikins“ Rusijos ekonomiką, šeštadienį pareiškė Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas.

Tačiau „reikėjo ribą nuleisti iki 30 dolerių, kad būtų greičiau sunaikinta priešo ekonomika“, platformoje „Telegram“ rašė jis.

„Mes visada pasieksime savo tikslų, o Rusijos ekonomika bus sunaikinta, ji sumokės ir atsakys už visus savo nusikaltimus“, – pareiškė A.Jermakas.

„Taip bus ir su tribunolu. Jie to labai bijo, nes žino, kad Ukraina pasieks savo“, – pridūrė jis.

Kremlius sako nesutiksiąs

Kremlius šeštadienį pareiškė, kad „nesutiks“ su sutarta rusiškos naftos kainos viršutine riba, kuria siekiama apriboti Maskvos lėšas puolimui Ukrainoje.

„Mes nesutiksime su šia kainų viršutine riba“, – Rusijos naujienų agentūroms sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Jis pridūrė, kad Maskva „analizuoja“ šį žingsnį.

ES, G-7 ir Australija išvakarėse sutarė dėl 60 JAV dolerių (maždaug 57 eurų) viršutinės rusiškos naftos barelio kainos ribos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.